Raport i najważniejsze wydarzenia z Grand Prix Miami Sprint 2024: Max Verstappen rajduje, aby wygrać wyścig Sprint nad Charlesem Leclercem i Sergio Perezem w Miami

Na 14 okrążeniu Hamilton ponownie próbował wyprzedzić Magnussena, co doprowadziło do kolejnego momentu pomiędzy zakrętami 11 i 12 – Brytyjczyk poinformował, że „zepchnął mnie z toru” – pozwalając Tsunodzie awansować na dziewiąte miejsce i zająć zasłużone punkty netto . Za rychły rzut karny dla Duńczyka.

Niedługo potem doszło do dalszych zmian, gdy Tsunoda i w końcu Hamilton wyprzedzili Magnussena, który został ukarany kolejnymi karami za powyższe starcia i naruszenia limitów toru, co doprowadziło do bezpośredniej rozgrywki pomiędzy prawymi obrońcami a Mercedesem. ostatni punkt siatki. Flaga w szachownicę.

W obliczu całego dramatu lider wyścigu Verstappen opanował nerwy, aby przejechać pozostałe kilometry i odnieść zwycięstwo w sprincie, a za nim uplasowali się Leclerc i Perez, a Ricciardo o włos utrzymał się na czwartym miejscu przed Sainzem i Piastrim.

Hulkenberg zajął dobre 7. miejsce dla Haasa, a Hamilton zdołał wyprzedzić Tsunodę i zająć 8. miejsce, ale następnie spadł w rankingu po tym, jak został zbadany pod kątem przekroczenia prędkości w alei serwisowej, gdy pole przejechało przez nią pod wczesnym samochodem bezpieczeństwa, a następnie zyskał 20 sekund. kara.

Pierre Gasly w swoim alpejskim samochodzie zajął zatem dziewiąte miejsce, za Sargentem, Zhu Guanyu i Russellem w pozostałych Mercedesach, Albonem, Bottasem i Oconem, a Hamilton zajął 16. miejsce przed zmarłym Alonso i mocno ukaranym Magnussenem.

READ  Wyniki March Madness: Zdenerwowanie Oakland z Kentucky stało się najważniejszym momentem pierwszego dnia turnieju NCAA