Japońska sonda księżycowa odzyskuje moc dziewięć dni po wylądowaniu do góry nogami

Japoński inteligentny lądownik do eksploracji Księżyca (SLIM) został wznowiony ponad tydzień po tym, jak lądownikowi zabrakło zasilania po burzliwym lądowaniu na powierzchni Księżyca 20 stycznia, przez co został odwrócony do góry nogami, a panele słoneczne skierowane były w złym kierunku. Japońska Agencja Badań Kosmicznych w poniedziałek Ogłoszono JAXĘ. Przywrócono kontakt ze statkiem kosmicznym SLIM i wznowiono poszukiwania wskazówek na temat pochodzenia Księżyca.

Japońska Agencja Badań Kosmicznych spodziewała się, że zmiana kierunku padania światła słonecznego może umożliwić ładowanie akumulatora sondy z paneli słonecznych ustawionych pod nieodpowiednim kątem. Nie jest jasne, jak długo ta siła się utrzyma, ponieważ agencja już wcześniej twierdziła, że ​​SLIM nie został zaprojektowany tak, aby przetrwać noc księżycową, która nastąpi w najbliższy czwartek.

Zdjęcia powierzchni Księżyca Zostało uchwycone przez spektroskopową kamerę wielopasmową SLIM, zanim statek kosmiczny został początkowo wyłączony i wypuszczony 25 stycznia. Dzisiaj Japońska Agencja Badań Kosmicznych (JAXA) opublikowała kolejne zdjęcie formacji skalnej „Toy Poodle” uchwycone przez SLIM.

Chociaż misja napotkała pewne problemy dotyczące miejsca lądowania po awarii jednego z głównych silników statku kosmicznego SLIM, co spowodowało jego upadek, pomyślne miękkie lądowanie czyni Japonię piątym krajem, który wylądował statek kosmiczny na Księżycu, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Indiami . i byłego Związku Radzieckiego, według Reutera.

Zdjęcie lądownika Pozycja do lądowania jest krytyczna Został nakręcony przez jeden z dwóch małych zmutowanych robotów wielkości baseballu, które zostały wyrzucone podczas lądowania. Pomimo zestrzelenia Japońska Agencja Badań Kosmicznych uznała samą misję SLIM za sukces po wylądowaniu „bezprecedensowym” w odległości 50 metrów od celu – co stanowiło demonstrację „precyzyjnej” technologii lądowania opartej na wizji, która, jak ma nadzieję agencja kosmiczna, stanie się cennym narzędziem w idziemy do przodu. . Odkrywanie księżyca.

READ  NASA planuje wydać do 1 miliarda dolarów na moduł deorbitacyjny stacji kosmicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *