Lamar Jackson nie może ukryć rozczarowania po porażce z Chiefs


Lamar Jackson był pod ciągłym ostrzałem ze strony KC, gdy próbował podać podanie – został czterokrotnie zwolniony, raz rozebrany i raz przechwycił.

On gra

BALTIMORE — Lamar Jackson wielokrotnie opisywał swoje nastawienie na sezon NFL 2023 jako „UwięzionyNa nieszczęście dla najlepszego zawodnika ligi nadal nie zostanie mu przyznana nieśmiertelność podczas Super Bowl – przynajmniej przez kolejny rok.

Jackson miał jeden ze swoich najmłodszych występów w najważniejszym meczu roku Najwyżej rozstawieni Baltimore Ravens poddali się 17-10 na rzecz Kansas City Chiefs w niedzielnym meczu o mistrzostwo AFC na stadionie M&T Bank.

„Żadnych wymówek” – powiedział później Jackson, podczas konferencji prasowej po meczu nadal przyklejony do jego ciała brud i trawa.

Jednakże wyraził się dość przejrzyście o rozczarowaniu związanym z niepowodzeniem w osiągnięciu od dawna zakładanego celu, jakim jest zdobycie Trofeum Lombardi, czego Ravens nie osiągnęli od 11 lat.

„Jestem wściekły z powodu porażki” – powiedział Jackson, który dołączył do klubu w pierwszej rundzie draftu w 2018 roku.

„Byliśmy o jeden mecz od Super Bowl. Przez cały ten czas, przez te wszystkie chwile czekaliśmy na taką okazję, ale nie mogliśmy jej zrealizować”.

Takie zaskakujące.

Jackson rzucił się na odległość 54 jardów, najwięcej w drużynie, ale Baltimore udało mu się przebiec tylko 81 jardów na ziemi, co stanowi najniższy wynik w sezonie i około połowę normalnej produkcji. Co gorsza, Jackson był pod ciągłym ostrzałem ataku Kansas City, gdy próbował podać — został czterokrotnie wyrzucony z boiska, raz rozebrany i przechwycił rzut przeznaczony do ataku z prawej strony Isaiaha Possible, który został osłonięty przez trzech Chiefs w strefie końcowej.

READ  Plusy i minusy pracy trenera piłki nożnej w Michigan według Jima Harbaugha

„To świetny zawodnik. Cały plan gry i cała uwaga skupia się na nim i zatrzymaniu go w pierwszej kolejności” – powiedział o Jacksonie pomocnik Chiefs Drew Tranquil.

„Miał kilka świetnych zagrań i zamierza rozegrać kilka świetnych zagrań. Jest świetnym graczem i graczem kalibru MVP. Myślałem, że uderzenie za uderzeniem, 15 rund, walka w wadze ciężkiej – myślałem, że wyciągnęliśmy to, co najlepsze z nich dziś wieczorem.”

Jackson podał na 272 jardy (wiele pustych kalorii w końcówce meczu) i w pierwszej kwarcie trafił nowicjusza Zay’a Flowersa po przyziemieniu z 30 jardów. Ale potem Kansas City zareagowało i zmieniło Ravens w jednowymiarowy, podatny na błędy zespół. Pomijając straty Jacksona, Flowers spalił piłkę tuż przed przełamaniem i zdobył kluczowe przyłożenie w czwartej kwarcie, które prawdopodobnie zmniejszyłoby prowadzenie Kansas City do trzech punktów.

„Musimy po prostu umieścić punkty na tablicy” – powiedział Jackson. „Tak właśnie jest w tej chwili. Nie możemy zrobić nic lepszego, aby przygotować się do gry.

„Gdybyśmy mieli punkty na tablicy… rozmawialibyśmy teraz o czymś innym”.

Jednak pomimo wszelkich decyzji, których nie podjęli sędziowie, błędów popełnionych przez jego kolegów z drużyny lub ogólnie czystego i skutecznego planu gry wdrożonego przez aktualnego mistrza Chiefs, Jackson – choć bystry – nie będzie w stanie uciec przed rosnącą narracją, że Nie może wygrać jackpota.

„Szczerze mówiąc, najbardziej boli mnie to, że chciałem zdobyć uznanie, na jakie zasługuje” – powiedział pomocnik Ravens Patrick Quinn, odnosząc się do rozgrywającego. „To sport zespołowy, to wysiłek zespołowy, ale szczerze mówiąc, ten facet był głównym zawodnikiem, dla którego grałem.

„Dostaje wiele rzeczy, na które nie zasługuje. To była dla niego szansa, aby odrzucić niektóre z tych rzeczy i przejść do następnej. „Dlatego to boli, bo chcesz widzieć takich ludzi, koledzy z drużyny, których kochasz i na których ci zależy, dostają to, co powinni. „Rozumieją to, a to nie wydarzyło się dzisiaj”.

READ  Arte Moreno, aby zachować własność Aniołów po zbadaniu sprzedaży

Środkowy z Baltimore Tyler Linderbaum dodał: „Lamar, on nas nakręcił. To nasz lider i zdecydowanie chcieliśmy zrobić to dla niego. Ale tego nie zrobiliśmy.”

Tydzień po jego pierwszym naprawdę błyskotliwym występie po sezonie, w którym przegrał z Houston Texans 34-10, rekord Jacksona w fazie play-off wynosi obecnie 2-4. Jednak ten sezon był także krokiem we właściwym kierunku, ponieważ Baltimore po raz pierwszy dotarło do rundy o tytuł z Jacksonem, który na początku tego miesiąca skończył 27 lat. Nawet jeśli nie pojawił się w niedzielę, rozwinął się jako podający i dojrzał jako lider.

Ale to nie był jego moment.

A jeśli jest ktoś, kto zdaje sobie sprawę, że mistrzostwo może przyjść powoli, to jest nim kolega Jacksona z drużyny, Odell Beckham Jr.

„Za trzydzieści lat gracz taki jak Lamar – kiedy będziemy mówić o grze Lamara Jacksona – i wszyscy będą pamiętać, że są pewne momenty, które definiują… twoją karierę. A to tylko jeden „, powiedział OBJ.

„Wszyscy wielcy ludzie mieli trudne chwile i nie sądzę, że to powstrzyma go przed osiągnięciem ostatecznego celu”.

***

Obserwuj Nate'a Davisa z USA TODAY Sports na X, dawniej Twitterze @ByNateDavis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *