Kate, księżna Walii, opuszcza szpital po operacji

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Catherine, księżna Walii, opuściła szpital prawie dwa tygodnie po operacji jamy brzusznej.

W oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington stwierdzono, że księżniczka wróciła już do swojego domu w Windsorze i „robi znaczne postępy”.

Została wypisana z prywatnego londyńskiego szpitala klinicznego bez wystąpienia publicznego.

Dokładny charakter operacji nie został ujawniony, ale księżniczka będzie potrzebowała miesięcy rekonwalescencji.

Od operacji księżniczka spędziła 13 nocy w szpitalu i oczekuje się, że wróci do oficjalnych obowiązków dopiero po Wielkanocy.

Pałac Kensington powiedział, że książę i księżna Walii chcą przekazać „ogromne podziękowania” zespołowi medycznemu szpitala Central London Hospital oraz za „pozdrowienia, jakie otrzymali z całego świata”.

W oświadczeniu pałacu napisano, że księżniczka „będzie kontynuować powrót do zdrowia” w domu.

Katarzyna (42 lata) przebywała w tym samym prywatnym szpitalu, w którym odwiedzał ją król, zanim w piątek przeszedł operację powiększenia prostaty.

Według NHS król pozostaje w szpitalu po leczeniu z powodu łagodnego, nienowotworowego problemu prostaty, który często występuje u starszych mężczyzn.

Mniej więcej jeden na trzech mężczyzn w wieku powyżej 50 lat doświadcza objawów powiększenia prostaty – gruczołu zlokalizowanego tuż pod pęcherzem.

King Charles (75 l.) planuje ogłoszenie „procedury korekcyjnej” prostaty, aby zachęcić innych mężczyzn do poddawania się badaniom prostaty.

READ  Ben Affleck świętuje swoje 50. urodziny z J Lo i dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *