Kate, księżna Walii, opuszcza szpital po operacji

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Catherine, księżna Walii, opuściła szpital prawie dwa tygodnie po operacji jamy brzusznej.

W oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington stwierdzono, że księżniczka wróciła już do swojego domu w Windsorze i „robi znaczne postępy”.

Została wypisana z prywatnego londyńskiego szpitala klinicznego bez wystąpienia publicznego.

Dokładny charakter operacji nie został ujawniony, ale księżniczka będzie potrzebowała miesięcy rekonwalescencji.

Od operacji księżniczka spędziła 13 nocy w szpitalu i oczekuje się, że wróci do oficjalnych obowiązków dopiero po Wielkanocy.

Pałac Kensington powiedział, że książę i księżna Walii chcą przekazać „ogromne podziękowania” zespołowi medycznemu szpitala Central London Hospital oraz za „pozdrowienia, jakie otrzymali z całego świata”.

W oświadczeniu pałacu napisano, że księżniczka „będzie kontynuować powrót do zdrowia” w domu.

Katarzyna (42 lata) przebywała w tym samym prywatnym szpitalu, w którym odwiedzał ją król, zanim w piątek przeszedł operację powiększenia prostaty.

Według NHS król pozostaje w szpitalu po leczeniu z powodu łagodnego, nienowotworowego problemu prostaty, który często występuje u starszych mężczyzn.

Mniej więcej jeden na trzech mężczyzn w wieku powyżej 50 lat doświadcza objawów powiększenia prostaty – gruczołu zlokalizowanego tuż pod pęcherzem.

King Charles (75 l.) planuje ogłoszenie „procedury korekcyjnej” prostaty, aby zachęcić innych mężczyzn do poddawania się badaniom prostaty.

READ  Jon Bon Jovi wspomina życie gwiazdy rock'n'rolla: „Było całkiem nieźle”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *