Wyniki dużych spółek technologicznych i wynik posiedzenia Fed: Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły przed ogłoszeniami na żywo

4 minuty temu

Spółka-matka FanDuel, Flutter, pojawi się w poniedziałek na giełdzie nowojorskiej, konkurując o udział w rynku z DraftKings

Spółka dominująca FanDuel, Flutter, zadebiutuje w poniedziałek na nowojorskiej giełdzie, gdyż firma chce jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku amerykańskim.

Spółka utrzyma swoje główne notowanie na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i nadal będzie obecna w indeksie FTSE 100. FanDuel wraz z DraftKings dominuje na amerykańskim rynku zakładów sportowych online.

– Briana Evansa

36 minut temu

Strateg JP Morgan jest ostrożny, jeśli chodzi o wzrost zysków na świecie

Według stratega JPMorgan Mislava Matejki, w tym roku wzrost zysków przedsiębiorstw na świecie może znaleźć się pod presją w związku z lekkim osłabieniem światowej gospodarki.

„Pozostajemy ogólnie ostrożni, jeśli chodzi o perspektywy globalnych przychodów ze względu na zawyżone marże oraz ryzyko rozczarowań cenowych i wolumenowych” – napisał Matejka. „Konsensusowe oczekiwania co do ponownego przyspieszenia tempa EPS w tym i następnym roku są bardzo optymistyczne”.

„W międzyczasie perspektywy powiązanych zysków regionalnych są istotne dla powiązanych programów regionalnych. Ostatnio na wyniki Stanów Zjednoczonych przyczyniła się lepsza względna dynamika EPS” – dodał Matejka.

– Fred Imbert

8 godzin temu

Ceny ropy nieznacznie wzrosły po tym, jak rakiety powiązane z Iranem zabiły żołnierzy amerykańskich

Ceny ropy naftowej wzrosły po tym, jak rakiety wystrzelone przez wspierane przez Iran bojówki zabiły żołnierzy amerykańskich w Jordanii.

Globalny benchmark Brent notowany był w poniedziałek o 0,35% wyżej, osiągając cenę 83,84 USD za baryłkę, podczas gdy amerykańskie kontrakty terminowe West Texas Intermediate wzrosły o 0,42% do 78,34 USD za baryłkę.

Jak tam stwierdzono biały Dom, Trzech żołnierzy amerykańskich zginęło w niedzielę w ataku dronów na siły stacjonujące w północno-wschodniej jordańskiej placówce w pobliżu granicy z Syrią.

-Lee Ying Shan

10 godzin temu

READ  Pekin odnotowuje najdłuższą falę zimna we współczesnej historii

Akcje Evergrande spadły o 12% przed nakazem sądowego wstrzymania handlu

Akcje notowanej na giełdzie w Hongkongu Evergrande spadły o 12,2% w początkowej fazie handlu, zanim w poniedziałek sąd w Hongkongu nakazał postawienie chińskiego dewelopera w stan likwidacji.

Evergrande, jeden z największych deweloperów w kraju, w ostatnich latach utknął w kryzysie zadłużeniowym Pekinu.

Najbardziej zadłużony deweloper na świecie nie spłaca długów w 2021 roku i ogłasza plan restrukturyzacji zadłużenia offshore W miesiącu marcu Ostatni rok.

Przed wydaniem wyroku Dziennik Wall Street Zagranicznym wierzycielom Evergrande nie udało się w ten weekend osiągnąć porozumienia w sprawie restrukturyzacji w ciągu 11 godzin, co może oznaczać natychmiastową likwidację nieruchomości.

– Shreyashi Sanyal

11 godzin temu

Bank Centralny Singapuru wziął udział w swoim pierwszym posiedzeniu politycznym w tym roku

Bank centralny Singapuru pozostawił politykę pieniężną na niezmienionym poziomie, zgodnie z oczekiwaniami, w poniedziałek wydany w swojej decyzji dotyczącej polityki pieniężnej za pierwszy kwartał 2024 r.

Władze monetarne Singapuru stwierdziły, że dolar singapurski utrzyma swój zakres polityki kursowej, zwany nominalnym efektywnym kursem walutowym, czyli S$NEER.

„MAS będzie uważnie monitorować rozwój sytuacji gospodarczej na świecie i w kraju oraz pozostanie wyczulony na ryzyko dla inflacji i wzrostu” – oznajmił bank centralny w oświadczeniu. Oświadczenie o ubezpieczeniu.

Bank centralny podał, że spodziewa się poprawy PKB kraju w 2024 r., szacując wzrost na 1–3%.

Oczekuje się, że inflacja bazowa wzrośnie w bieżącym kwartale „częściowo z powodu podwyżki podatku GST o 1 punkt procentowy od stycznia tego roku” – podał MAS. 1 stycznia Singapur podniósł podatek od towarów i usług o jeden procent.

Indeks Straits Times wzrósł na początku handlu o 0,1%.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Shreyashi Sanyal

12 godzin temu

Spółki Six Dow opublikowały w tym tygodniu wyniki

13 godzin temu

Kontrakty na akcje otwierają się niżej

W niedzielę wieczorem kontrakty na akcje w USA spadały.

Kontrakty terminowe typu futures na średnią przemysłową Dow Jones spadły o 86 punktów, czyli 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,2% i 0,3%.

-Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *