Japoński duet aresztowany za wirusowy żart „sushi terror”.

Aktualności

6 kwietnia 2023 | 14:09


Wypełniony żołądkiem „terror sushi” szerzy się w Japonii.

Policja aresztowała w tym tygodniu dwóch mężczyzn w Osace za rzekome zanieczyszczenie wspólnej miski marynowanego imbiru w restauracji typu fast food w ramach żartu wirusowego.

35-letni Ryo Shimazu i 34-letni Toshihide Oka sfilmowali siebie, jak zanurzają pałeczki we wspólnej misce i jedzą w Yoshinoya, popularnej sieciowej restauracji serwującej wołowinę w nadmorskim mieście.

Rzecznik jednej z restauracji powiedział, że klienci mogą używać sztućców tylko do zbierania imbiru – nie nurkować z pałeczkami już w ustach.

„Film sprawił, że nasi stali klienci poczuli się nieswojo i nieswojo” – powiedział Yoshinoya w oświadczeniu, dodając, że sieć musiała zamknąć restaurację, aby wyczyścić pojemniki.

„Głęboko żałujemy, że stało się to główną wiadomością podważającą bezpieczeństwo całej branży gastronomicznej. Mamy szczerą nadzieję, że tego typu rzeczy nie powtórzą się w przyszłości.”

Według policji Oka nakłonił Shimazu do zrobienia czegoś zabawnego w restauracji – co skłoniło Shimazu do zjedzenia imbiru, gdy jego przyjaciel go filmował.

Mężczyźni zostali aresztowani za rzekome zanieczyszczenie wspólnej miski marynowanego imbiru w restauracji typu fast food.
Wiadomości YouTube/MBS
Duetowi grozi grzywna w wysokości do 6080 dolarów i do trzech lat więzienia za „dowcip”.
Wiadomości YouTube/MBS

Powiedzieli policji, że „chcieli tylko rozśmieszyć wszystkich” i myśleli, że to „zabawne”.

Żart wywołał wiele chichotów w Internecie, ale konsekwencje nie są śmieszne.

Para ma teraz do czynienia z zarzutami utrudniania działalności gospodarczej i niszczenia mienia, które pociągają za sobą grzywny w wysokości do 6080 USD i do trzech lat więzienia.

Ten incydent to tylko najnowszy żart z „terroru sushi”, nękający przemysł fast food w Japonii.
en_soku / Twitter
W zeszłym miesiącu trzy osoby zostały aresztowane za rzekome używanie rąk do chwytania sushi z przenośnika taśmowego.
obrzydliwetakigare3 / twitter
Klient liże wspólną miskę w restauracji sushi z przenośnikiem taśmowym.
obrzydliwetakigare3 / twitter

Ten incydent to tylko najnowszy żart z „terroru sushi”, który nękał japoński przemysł fast food, zwłaszcza system sushi z przenośnikiem taśmowym.

W zeszłym miesiącu policja aresztowała trzy osoby za rzekome lizanie wierzchu zbiorowego pojemnika z sosem sojowym i używanie rąk do chwytania sushi z przenośnika taśmowego w restauracji Kurta Sushi w środkowej Japonii.

Podobne incydenty krążące w mediach społecznościowych w ostatnich latach wzbudziły obawy, że krajowy system sushi z przenośnikiem taśmowym i publiczne restauracje z miskami mogą być przestarzałe i wymagać remontu.

READ  Domino's próbowało sprzedać pizzę Włochom. Przegrany
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/04/06/japanese-duo-arrested-for-sushi-terrorism-viral-prank/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *