Jeden tablet z telewizora

Niektórych członków naszej społeczności denerwuje fakt, że prawie niemożliwe stało się kupienie telewizora, który nie jest nazywany „inteligentnym” telewizorem. Jednostki te zawierają oprócz monitora komputer i działają w systemie operacyjnym z zablokowanym interfejsem użytkownika i ładowaniem aplikacji do przesyłania strumieniowego. Czy można z nimi zrobić coś innego niż to, co zamierzali ich producenci? [Nina Kalinina] Udało mi się, Wyjęcie płyty głównej z wyrzuconego telewizora LCD i uwolnienie płyty ARM Linux wewnątrz.

Na płycie znajdują się wszystkie wejścia, których można oczekiwać od telewizora, wraz z Ethernetem i dwoma dodatkowymi portami USB ukrytymi w interfejsie WiFi. UART posiada złącze SCART, a dostęp do menu U-boot uzyskuje się za pomocą nietypowego sposobu wysyłania znaku do portu podczerwieni za pomocą Palm Pilota. Co zaskakujące, drzewo urządzeń we Flashu było edytowalne, więc z dostępem do Linuksa okazało się, że płyta ma dwurdzeniowy SoC Novatek.

Przypomina nam to czasy, kiedy zaczynała się nowa gorączka Linux box poza domowym routeremI tak jak niedrogie płyty, takie jak Raspberry Pi, zostały szybko przyćmione, te płyty telewizyjne mogą spotkać ten sam los. Jeśli jednak można by je zmusić do obsługi ekranu z czymś bardziej użytecznym niż front telewizora, może to się zmienić, kto nie chciałby, aby ich stary smart TV był bardziej użyteczny?

READ  Chipy Apple M2 i komputery, które będą je zasilać, szczegółowo opisano w nowym przecieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *