Jeden z programistów twierdzi, że Reddit może kosztować go 20 milionów dolarów rocznie, aby jego aplikacja działała

Apollo, popularna aplikacja Reddit na iOS, może ponieść miliony dolarów opłat w wyniku nowego płatnego modelu API Reddita. Zgodnie z aktualizacją opublikowaną przez dewelopera Christiana Seliga, Reddit mógłby obciążyć Apollo około 20 milionami dolarów rocznie, gdyby nadal działał na obecną skalę.

Reddit ogłosił w kwietniu zmiany w swojej polityce API, które pozwalają platformie na nałożenie ograniczeń na liczbę żądań API wysyłanych przez klienta zewnętrznego, takiego jak Apollo. Ale teraz mamy więcej szczegółów na temat tego, co dokładnie to oznacza: Selig mówi, że Reddit planuje pobierać około 12 000 USD za 50 milionów żądań.

Oznacza to, że Apollo, który w zeszłym miesiącu wykonał 7 miliardów żądań API, będzie musiał płacić 1,7 miliona dolarów miesięcznie lub 20 milionów dolarów rocznie, aby nadal działać w tym samym tempie. Selig zauważa, że ​​nawet gdyby zdecydował się płacić tylko użytkownikom za rejestrację w Apollo, nadal nie byłby w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby osiągnąć zysk. „Przeciętny użytkownik Apollo wykonuje 344 żądania dziennie, co kosztuje 2,5 dolara miesięcznie” — mówi Selig, podczas gdy Abonament Apollo Ultra Kosztuje 1,49 USD miesięcznie lub 12,99 USD rocznie.

„Jestem bardzo rozczarowany tą ceną” — pisze Selig. Podczas gdy Reddit był komunikatywny i uprzejmy podczas tego procesu z pół tuzinem rozmów telefonicznych tam iz powrotem, które moim zdaniem poszły dobrze, nie widzę, jak ta cena jest oparta na czymkolwiek w rzeczywistości, a nawet zdalnie rozsądna. Mam nadzieję powiedzieć, że nie” nie mieć takich pieniędzy ani nawet nie wiedzieć, jak obciążyć nimi kartę kredytową”.

Nie jest jasne, co przyniesie przyszłość Apollo, ponieważ Selig nie odpowiedział natychmiast krawędźProśba o komentarz. Niestety nie wróży to dobrze innym aplikacjom Reddit innych firm, w tym Rif i Relay, które mogą podlegać temu samemu rodzajowi opłaty.

READ  Jak wysyłać wiadomości tekstowe z komputera PC lub Mac

„Koszty, które podzieliliśmy z Apollo, to cena za 1000 wywołań API, a nie miesięczny rachunek” — mówi Tim Rathschmidt, dyrektor ds. komunikacji konsumenckiej i produktowej w Reddit. krawędź. Nasze ceny opierają się na poziomach użytkowania, które uważamy za jak najbardziej uczciwe. Współpracujemy i będziemy nadal współpracować z aplikacjami innych firm, aby pomóc im poprawić wydajność, co może mieć znaczący wpływ na całkowity koszt. „

Bez aplikacji innych firm zrezygnowałbym z Reddita, tak jak zrezygnowałbym z Twittera.

Reddit może chcieć rozważyć, ilu użytkowników może chcieć opuścić platformę, jeśli ich ulubiony klient już nie działa. Apollo, na przykład, udostępnia wiele wspaniałych funkcji do przeglądania Reddit, takich jak szybsze ładowanie stron, konfigurowalne gesty, lepszy układ komentarzy i wiele więcej. Kilku użytkowników w wątku aktualizacji Seliga twierdzi, że opuści platformę, jeśli Apollo i inne aplikacje innych firm przestaną działać, używając 1 wzmianki użytkownika„,” Bez aplikacji innych firm zrezygnowałbym z Reddita, tak jak zrezygnowałbym z Twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *