Jest mniej prawdopodobne, że napiwki będą pochodzić od najlepszej wskazówki pokolenia Z. Boomersa: ankiety

On gra

Istnieją oznaki sprzeciwu wobec częstych próśb o napiwki, ale według A.J rekonesans Za pośrednictwem porównywarki finansów osobistych Bankrate.

Bankrate twierdzi, że w ciągu ostatnich kilku lat częstotliwość dawania napiwków we wszystkich kategoriach, w tym wśród kelnerów w restauracjach, taksówkarzy, fryzjerów i dostawców żywności, ogólnie spadła. Rebelii przewodzą pokolenie Z, milenialsi i mężczyźni, chociaż starsze pokolenia częściej narzekają na ciągłe prośby o napiwki.

„Starsi Amerykanie wydają się być najbardziej zszokowani rosnącymi kosztami napiwków, mimo to nadal dają je częściej niż przedstawiciele pokolenia Z i pokolenia milenialsów” i są zazwyczaj hojni, mówi Ted Rossman, starszy analityk branżowy w Bankrate.

Kim są najbardziej niezawodne wywrotki restauracyjne?

Starsi pasterze i kobiety.

Dwie trzecie dorosłych stwierdziło, że zawsze daje napiwek, jedząc w restauracji, ale tylko 35% pokolenia Z (w wieku 18–27 lat) tak robi, jak wynika z ankiety Bankrate przeprowadzonej pomiędzy 2445 dorosłymi, przeprowadzonej między 29 kwietnia a 1 maja.

56% pokolenia milenialsów (w wieku 28–43 lat), 78% pokolenia X (w wieku 44–59 lat) i 86% pokolenia wyżu demograficznego (w wieku 60–78 lat) stwierdziło, że zawsze daje napiwki. Ponadto robi to 71% kobiet w porównaniu do 63% mężczyzn.

Z większości wskazówek?

Nie jest tak łatwo dać napiwek 20%, jak myślisz. Ogólnie rzecz biorąc, według Bankrate, tylko 37% dorosłych Amerykanów twierdzi, że zazwyczaj daje co najmniej 20% napiwku w restauracjach.

Jednak prawdopodobieństwo, że tak się stanie, wzrasta wraz z wiekiem. Tylko 17% pokolenia Z i 28% pokolenia milenialsów twierdzi, że daje co najmniej 20% napiwków w restauracjach, w porównaniu do 41% pokolenia X i 52% pokolenia wyżu demograficznego.

READ  New York Times zyskał 180 000 cyfrowych subskrybentów

Rossman stwierdził, że starsi Amerykanie dają hojniejsze napiwki, ponieważ zazwyczaj mają wyższe dochody.

Dobra obsługa zwiększa szansę na otrzymanie dużego napiwku

Dla 64% ankietowanych dorosłych duży wpływ na wysokość napiwku ma jakość obsługi. Tylko 10% stwierdziło, że otrzymałoby taki sam napiwek, niezależnie od usługi.

Prawda czy fałsz? Dyskusja na temat etykiety restauracji: Czy przy zamawianiu na wynos należy dodać napiwek?

Amerykanie, zwłaszcza starsi ludzie, są zdenerwowani

Ankieta wykazała, że ​​nawet jeśli dadzą napiwek, wielu Amerykanów denerwuje się ciągłym proszeniem. Prawie 3 na 5 dorosłych w USA ma co najmniej jedną negatywną opinię na temat dawania napiwków, a 35% twierdzi, że „kultura dawania napiwków wymknęła się spod kontroli”.

34% respondentów stwierdziło, że wstępnie wprowadzone ekrany z napiwkami w miejscach takich jak kawiarnie i food trucki są dla nich irytujące, a jedna czwarta z nich w obliczu takiego komunikatu nie napiłaby się mniej lub wcale. Baby boomers (48%) i pokolenie

Dlaczego zawsze prosimy o radę?

Eksperci twierdzą, że podczas pandemii wiele firm dodało automatyczne napiwki w obliczu rosnącej inflacji i nigdy się ich nie pozbyło.

„Wiele firm niechętnie podnosi ceny, biorąc pod uwagę wszystkie podwyżki, które zaobserwowaliśmy w ostatnich latach” – dodał Rossman. „Proszenie o napiwki może w zasadzie być dla nich sposobem na podniesienie cen bez zachowywania się tak, jakby podnosiły ceny. Napiwki to rodzaj dodatkowej opłaty, która zwiększa obciążenie klientów i umożliwia pracownikom zarabianie większych pieniędzy bez konieczności ponoszenia ich przez pracodawcę. rachunek.”

Czy ciągłe prośby o napiwki ustaną?

Prawdopodobnie nie.

„Napiwki to palący problem, który nie wydaje się, aby szybko miał zniknąć” – powiedział Rossman.

„Chociaż Amerykanie narzekają na dawanie napiwków, istnieją mocne dowody na to, że i tak dają napiwki” – stwierdził. „Starbucks twierdzi, że około połowa jego klientów dała napiwek, gdy usłyszała jedno z takich stwierdzeń. Jestem pewien, że wielu nie włożyłoby banknotów ani monet do staroświeckiego słoika.

READ  Dyrektor generalny Spirit Airlines nazywa branżę lotniczą „sfałszowaną grą”, a amerykańscy konsumenci są „przegranymi na dłuższą metę”

Nawet jeśli płaca minimalna wzrośnie, jak miało to miejsce niedawno w Kalifornii, do 20 dolarów za godzinę dla pracowników fast foodów, Rossman nie spodziewa się, że agresywne żądania napiwków znikną. Zamiast tego wyższe płace prawdopodobnie spowodują, że firmy podniosą ceny i zwolnią pracowników, jak ma to miejsce w Kalifornii, powiedział.

„Rosnące koszty życia w połączeniu z technologią sprawiają, że szukanie porad jest łatwiejsze i bardziej opłacalne” – stwierdził.

Medora Lee jest korespondentką ds. finansów, rynków i finansów osobistych w USA TODAY. Możesz skontaktować się z nią pod adresem [email protected] i zapisać się na jej bezpłatny biuletyn Daily Money, zawierający porady dotyczące finansów osobistych i wiadomości biznesowe od poniedziałku do piątku rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *