Jill Biden chce mistrza LSU — i Iowa — w Białym Domu

Pierwsza dama Jill Biden powiedziała w poniedziałek, że chce niepokonanej kobiecej koszykówki w Iowa Zostanie zaproszony do Białego Domu, podobnie jak zdobywca tytułu krajowego Uniwersytetu Stanowego Luizjany. Oglądałem triumf LSU 102-85 Nad Iowa z trybun w niedzielę wieczorem.

Biden, przemawiając w Denver, stolicy stanu Kolorado, pochwalił sportową postawę Iowa i pogratulował obu zespołom ich wyników..

„Wiem, że mistrzowie przyjadą do Białego Domu i zawsze to robimy. Miejmy nadzieję, że LSU przyjdzie.” Ale wiesz, powiem Joe, że myślę, że Iowa też powinna przyjść, ponieważ grali tak dobra gra.

Biały Dom nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz, czy prezydent Joe Biden rozszerzy również zaproszenie Białego Domu do Iowa. – I czy to będzie wspólna wizyta z LSU, czy osobny udział.

Po zwycięstwie LSU trener Tigers Kim Mulkey powiedział, że pójdzie do Białego Domu, jeśli drużyna zostanie zaproszona.

Gwiazda LSU, Angel Reese, zamieściła na Twitterze link do artykułu o uwagach Jill Biden w poniedziałek. ” żartnapisała wraz z trzema emotikonami toczącymi się po podłodze ze śmiechu.

Reese — najbardziej utytułowana zawodniczka Final Four — przyciągała wiele uwagi w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich 24 godzin, odkąd machała ręką przed twarzą, wpatrując się w gwiazdę z Iowa, Caitlin Clark, w końcowych chwilach zwycięstwa LSU , Potem wskazał jej palcem Jakby zbliżał się pierścionek.

Clark ustanowił rekord punktów zdobytych w turnieju NCAA z 191 w sześciu meczach. Jeśli widzi gesty Reese’a, Clark nie wydaje się martwić o nią.

W następstwie rozbłysły media społecznościowe, niektórzy wierzyli, że gadanie śmieci było tylko częścią gry, podczas gdy inni potępiali ją za brak łaski w wygrywaniu. Reese nie przepraszał.

„Przez cały rok byłem krytykowany za to, kim jestem” – powiedział Reese. „Nie pasuję do pudełka, w którym wszyscy chcielibyście, żebym był. Jestem bardzo kapryśny. Jestem też gettem. Ale kiedy inni ludzie to robią, nic nie mówisz. Więc to było dla dziewczyn, które wyglądają jak ja, będą mówić o tym, w co wierzą. To jest coś bez skruchy ”.

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: kanał telewizyjny, transmisja na żywo, czas, cztery rzeczy, które warto wiedzieć o Cubs vs. Czerwoni w Iowa

Reese jest czarny, a Clark biały.

Clark, sensacja strzelecka, która rozegrała swój pierwszy 40-punktowy mecz jeden po drugim w turnieju NCAA, wykonał podobny gest, machając twarzą do kogokolwiek w szczególności podczas zwycięstwa drużyny Elitarnej Ósemki z Iowa nad Louisville.

Iowa nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz do zaproszenia.

W swoich uwagach Biden była również zdumiona tym, jak daleko zaszedł sport kobiet w Stanach Zjednoczonych od czasu, gdy tytuł IX w 1972 r. dał kobietom równe prawa do uprawiania sportu w szkołach, które otrzymują fundusze federalne.

„To było bardzo ekscytujące, prawda” – powiedziała pierwsza dama. „To był wspaniały mecz. Jestem tak stara, że ​​pamiętam, kiedy zdobyliśmy dziewiąty tytuł. Walczyliśmy ciężko, prawda? Walczyliśmy ciężko. I spójrz, skąd wziął się dzisiejszy sport kobiecy.”

___

Swój wkład w tę historię wnieśli pisarze sportowi Associated Press, David Brant, Schuyler Dixon i Eric Olson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *