Podróże kosmiczne sprawiają, że szybko się starzejesz, ale teraz jest na to rozwiązanie

Podróże kosmiczne powodują produkcję większej ilości białek sumo, co powoduje szybkie starzenie się ludzi, którzy spędzają dużo czasu w warunkach zerowej grawitacji.

Napisane przez Lyndona Nicholasa | opublikowany

Naukowcy próbują rozwiązywać problemy związane z negatywnymi fizycznymi skutkami podróży kosmicznych na różne sposoby. Niektórzy zwrócili się ku eksperymentom z hipersomnią, które wydają się przeciwdziałać efektowi mikrograwitacji, podczas gdy inni badali podróże tunelami czasoprzestrzennymi, aby całkowicie zmniejszyć ilość czasu spędzanego w kosmosie. Według artykułu z odwrotnośćNaukowcy z Oklahoma State University przyglądają się naszym własnym procesom komórkowym, aby znaleźć rozwiązanie problemu szybkiego starzenia się spowodowanego podróżami kosmicznymi.

Dwie osoby pracujące nad odkryciem sekretów przeciwstarzeniowych spowodowanych skutkami podróży kosmicznych to dr Rita Miller i Ph.D. Kandydat Jeremy Sabo z biochemii i biologii molekularnej na Oklahoma State University. Mają nadzieję, że ich badania „pozwolą nam przełożyć to, czego nauczyliśmy się, utrzymując ludzi przy życiu w kosmosie iz powrotem na Ziemi, na lepsze obejście chorób, które pojawiają się wraz ze starzeniem się”.

Pionierskie badania pary z wykorzystaniem białek SUMO (mały modyfikator podobny do ubikwityny) doprowadziły ich do podejrzenia, że ​​białka odgrywają kluczową rolę w sposobie, w jaki komórki reagują na skutki mikrograwitacji podczas podróży kosmicznych. Białka SUMO uczestniczą w procesie przyłączania SUMO, czyli przyłączenia komórek do białek SUMO. W niedawnym eksperymencie z komórkami drożdży odkryli, że SUMOlaytion w mikrograwitacji znacznie zwiększył ilość białka SUMO obecnego w tych komórkach w porównaniu z komórkami o normalnej grawitacji, chociaż nie byli pewni skutków tych podwyższonych poziomów białek.

wśród gwiazd Czarna dziura

Sabo zauważa, że ​​jeśli chodzi o podróże kosmiczne, istnieje różnica w biomarkerach, które nie ulegają SUMOilacji pod wpływem mikrograwitacji, ale przyznaje: „Ale nie wiemy, co robią”. Wiadomo, że komórki reagują na stres fizyczny i uczestniczą w procesach komórkowych, takich jak naprawa uszkodzeń DNA, organizacja komórek, organizacja cytoszkieletu, podział komórek, obrót białkami, a nawet naprawa uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem. Chociaż naukowcy nie są pewni, czy proces ten ma pozytywny czy negatywny wpływ, zrozumienie go może pozwolić naukowcom na poczynienie postępów w nauce walki ze starzeniem się w wyniku narażenia na mikrograwitację.

READ  NASA wystrzeliwuje Capstone, 55-funtowego satelitę w kształcie sześcianu na Księżycu

Chociaż naukowcy wciąż nie są pewni, dlaczego tak jest, jasne jest, że mikrograwitacja powoduje zmniejszenie masy mięśniowej i kostnej oraz zwiększone oznaki starzenia się astronautów, którzy spędzają zbyt dużo czasu w kosmosie. Prowadzony przez Matthew McConaugheya Międzygwiezdny Wykazano, że podróże kosmiczne mają wpływ na astronautów ze względu na bliskość czarnej dziury. Badania te mogą pomóc astronautom podróżować w kosmosie przez dłuższy czas bez niebezpiecznych poziomów degradacji fizycznej, jak widać w dramacie kosmicznym prowadzonym przez Toma Hanksa. Apollo 13.

Nawet poza podróżami kosmicznymi SUMO jest już czymś, czym żywo interesują się osoby pracujące w obszarach badań nad rakiem, chorobą Alzheimera i innymi chorobami związanymi z fizycznym upadkiem. Przy większej liczbie badań i lepszym zrozumieniu ich funkcji może to oznaczać przełom w sposobie leczenia tych chorób. Ponieważ SUMO bierze udział w procesie starzenia w warunkach mikrograwitacji, lepsze zrozumienie jego roli w tym procesie może pomóc nam zrozumieć proces starzenia w normalnej grawitacji i może być kluczem do odblokowania większej wiedzy na temat sposobów walki ze starzeniem się w kosmosie. Podróżuj z powrotem do domu na ziemię.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *