Jim Gordon, perkusista Erica Claptona i skazany za morderstwo, zmarł w wieku 77 lat

muzyka

15 marca 2023 | 21:04


Jim Gordon – zdobywca nagrody Grammy perkusista rockowy dla Erica Claptona i George’a Harrisona – który został skazany za zabicie swojej matki w 1983 roku, zmarł cierpiąc na schizofrenię. Miał 77 lat.

Publicysta Bob Mirless potwierdził w środę The Post, że Gordon Poniedziałek przeminął w kalifornijskiej placówce medycznej w Vacaville z przyczyn naturalnych „po długim pobycie w więzieniu i trwającej całe życie walce z chorobą psychiczną”.

The Post skontaktował się z przedstawicielem Claptona w celu uzyskania komentarza.

Urodzony 14 lipca 1945 roku, Gordon wspierał Everly Brothers i grał na albumie The Beach Boys Pet Sounds z 1966 roku .

Koncertował z Claptonem w 1969 i 1970 jako część zespołu Delaney & Bonnie. Clapton na krótko założył nowy zespół, Derek and the Dominos, w skład którego wchodził również Gordon.

Gordon był perkusistą Erica Claptona i George’a Harrisona.
czerwone paprocie

Grupa pracowała nad solowym albumem gitarzysty George’a Harrisona z 1970 roku All Things Must Pass .

Gordon i Clapton są także współautorami przeboju Claptona z 1971 roku „Lajla”. Gordon zdobył swoją pierwszą i jedyną nagrodę Grammy za tę piosenkę.

Gordon w końcu zaczął wykazywać oznaki choroby psychicznej i podobno uderzył swoją ówczesną dziewczynę, piosenkarkę i autorkę tekstów Ritę Coolidge, w hotelu w 1970 roku.

Gordon zaatakował swoją 72-letnią matkę Osę Gordon młotkiem, a następnie nożem 3 czerwca 1983 r. Przyznał się, twierdząc, że głos w jego głowie nakazał mu ją zabić.

Po aresztowaniu prawidłowo zdiagnozowano u niego schizofrenię.

Gordon był Skazany w 1984 r Od 16 lat do dożywocia, bo zmarł w poniedziałek.

Pomimo zdiagnozowania schizofrenii, sędzia orzekł, że zgodnie z ówczesnymi kalifornijskimi przepisami dotyczącymi niepoczytalności nie można mu udowodnić niewinności z powodu szaleństwa.

Po raz dziesiąty odmówiono mu zwolnienia warunkowego w marcu 2018 r. Po tym, jak podobno odmówił udziału w przesłuchaniach w sprawie zwolnienia warunkowego.

READ  Przemówienie Jonathana Glazera na Oscarach wspierane przez Joaquina Phoenixa i Chloe Fineman
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/03/15/jim-gordon-eric-clapton-drummer-and-convicted-murderer-dead-at-77/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *