JJ Watt porównuje zakaz wślizgu hip-hopowego obowiązujący w lidze NFL do futbolu flagowego, podczas gdy gracze wypowiadają się na temat kontrowersyjnej zmiany przepisów

W poniedziałek liga NFL jednomyślnym głosowaniem właścicieli drużyn zakazała wykonywania wślizgów w pozycji hip-drop, podejmując kontrowersyjną decyzję, która według ligi poprawi bezpieczeństwo zawodników.

Zmiana zasad natychmiast wywołała emocjonalne reakcje byłych i obecnych graczy.

Przeciwnicy decyzji argumentują, że przepis zasadniczo zmienia sposób rozgrywania gry i jeszcze bardziej nagina zasady na korzyść przestępstw, ponieważ liga chroni swoich najbardziej atrakcyjnych na rynku zawodników.

NFLPA odrzuciła tę propozycję w oświadczeniu przed głosowaniem w zeszłym tygodniu, argumentując, że zmiana „spowoduje zamieszanie wśród zawodników, trenerów, urzędników, a zwłaszcza kibiców”.

Jeff Miller, wiceprezes wykonawczy komisji ds. zawodów NFL, opowiedział się za wprowadzeniem zakazu w październiku, stwierdzając, że wślizgi z upuszczeniem biodra „powodują około 25 razy większe obrażenia niż typowe wślizgi”. Argument ten ostatecznie zwyciężył, ponieważ w poniedziałek właściciele oficjalnie głosowali za zakazem tej techniki na spotkaniach ligowych w Orlando.

JJ Watt przewodzi krytycznej reakcji gracza

Gracze wyrazili swoją opinię po poniedziałkowym głosowaniu i wielu z nich przyłączyło się do krytycznego stanowiska NFLPA. Wśród nich jest emerytowany trzykrotny defensywny JJ Watt. Porównał zakaz flagowania piłki nożnej w mediach społecznościowych.

Kenijczyk Drake – ranny w 1921 r. – należy do zwolenników reżimu

Chociaż reakcja graczy była bardzo krytyczna wobec tej decyzji, nie była ona jednomyślna. Wśród zwolenników Rule było dwóch ofensywnych graczy, w tym biegacz Kenii Drake. Drake doznał złamania kostki podczas wślizgu w 2021 roku Należy zmienić zasady postępowania Po. W poniedziałek opowiedział się za zmianą przepisów.

Emerytowany zawodnik Pro Bowl, Kyle Long, również poparł tę zmianę i powiedział, że wysiłki ligi „zmniejszą ryzyko poważnych kontuzji”.

Były odbierający New England Patriots Julian Edelman przyjął dwutorowe podejście.

Jednak większość odpowiedzi graczy w mediach społecznościowych nie była korzystna dla tej zmiany, gdyż było więcej zdecydowanych przeciwników, w tym byłych i obecnych znanych obrońców.

Czy ci się to podoba, czy nie, nowej zasady nie można teraz zmienić. Przynajmniej nie na nadchodzący sezon. Jeśli przepis zostanie wdrożony zgodnie z planem, ma on na celu zmniejszenie ryzyka kontuzji w brutalnych sportach. Planuje także zmienić sposób uprawiania i oglądania sportu w niedziele.

READ  Chiny potępiają marynarki wojenne USA i Kanady za ruch w Cieśninie Tajwańskiej

Przygotuj się na najbardziej gorąco dyskutowane flagi karne, gdy liga, jej gracze i działacze dostosowują się do radykalnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *