Joe Biden wzywa do nowych regulacji bankowych

  • Prezydent Joe Biden wezwał federalne organy regulacyjne do podjęcia szeregu kroków w celu ochrony systemu bankowego po upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank.
  • Biden powiedział, że wszystkie reformy, których szuka, są możliwe do osiągnięcia w ramach obowiązującego prawa.

Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas wirtualnej sesji plenarnej Szczytu Demokracji na temat „Advancing Democracy to Global Challenges” w Eisenhower Executive Office Building w Waszyngtonie, USA, w środę, 29 marca 2023 r. Podczas szczytu Biden powiedział, że zażądałby 9,50 USD. Miliard dolarów od Kongresu na wzmocnienie demokracji.

Jurij Gribas | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Prezydent Joe Biden wezwał w czwartek federalne organy regulacyjne do podjęcia szeregu reform w celu ochrony systemu bankowego po upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank.

Biały Dom powiedział w czwartkowym arkuszu informacyjnym, że propozycje Bidena pasują do jego ostatnich wysiłków na rzecz „wzmocnienia nadzoru i regulacji większych banków, abyśmy nie znaleźli się ponownie w takiej sytuacji”. Administracja chce, aby regulatorzy podjęli szereg kroków w celu przywrócenia zabezpieczeń dla banków o aktywach od 100 do 250 miliardów dolarów oraz wzmocnienia nadzoru nad instytucjami finansowymi.

„Każdy z tych elementów można zrealizować zgodnie z obowiązującym prawem” – powiedział Biały Dom.

Według organów nadzoru bankowego, które zeznawały w tym tygodniu przed dwiema komisjami kongresowymi, rozważanych jest już kilka propozycji zatwierdzonych przez Biały Dom.

Wśród tych bardziej rygorystycznych zasad pomiaru płynności w bankach średniej wielkości znajdują się te, których łączne aktywa przekraczają 100 miliardów dolarów, ale mniej niż 250 miliardów dolarów.

Chociaż ustawa o deregulacji z czasów Trumpa, uchwalona w 2018 r., zawierała określone ograniczenia dotyczące tego, ile regulatorzy mogą nałożyć na małe banki, dawała im szeroką swobodę co do tego, jak dostosować wymogi kapitałowe banków do następnej kategorii.

READ  Nowy Jork ma zakazać dyskryminacji ze względu na wagę

Administracja zachęca organy nadzoru bankowego do przywrócenia zasad płynności zgodnie z ustawą Dodda-Franka, która wymaga od średnich banków posiadania wystarczającej ilości płynnych aktywów, aby pokryć wypłaty w trudnych czasach. Emisje płynnościowe przyczyniły się do upadku SVB i rozprzestrzeniły się na inne banki.

To jest rozwijająca się historia. . Sprawdź aktualizacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *