Yellen mówi, że administracja Trumpa „zniszczyła” nadzór finansowy

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w czwartek, że zdolność rządu USA do reagowania i wspierania upadających rynków finansowych została „zniszczona” przez cięcia wprowadzone podczas administracji Trumpa.

Jego komentarze pojawiły się po rządowych interwencjach mających na celu ratowanie deponentów w upadłych bankach, takich jak Signature i Silicon Valley Bank (SVB), które obsługiwały kluczowych klientów bogatych biznesmenów w sektorach kryptowalut i venture capital.

Deponenci otrzymali zwrot strat banków przekraczających standardowy limit Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) w wysokości 250 000 USD.

„Kiedy wraz z prezydentem objąłem urząd w styczniu 2021 r., odziedziczyliśmy zepsuty aparat stabilności finansowej w Ministerstwie Skarbu” – powiedziała Yellen na spotkaniu National Association for Business Economics.

„Na przykład poszedłem, aby znaleźć FSOC [Financial Stability Oversight Council] Zespół jest o jedną trzecią mniejszy niż pięć lat temu. W 2016 r. grupy ds. polityki, analiz i operacji FSOC były w pełni obsadzone. Do 2021 roku zespół analityczny został rozwiązany” – powiedział.

Yellen mówiła o roli rządu w sektorze finansowym, nawiązując do wcześniejszych dni globalnych finansów, na które zwróciły uwagę niektóre wpływowe osobistości w ostatnich tygodniach. Komentatorzy rynku.

„Nawet w dobrze uregulowanym systemie zaufanie publiczne jest ważne. Jeśli dochodzi do naruszenia zaufania do systemu bankowego, rząd musi działać natychmiast. Obejmuje to podjęcie zdecydowanych interwencji, tak jak my to zrobiliśmy. Jak powiedziałem, wykorzystaliśmy ważne narzędzia do szybkiego działania w celu powstrzymania zarazy. I są to narzędzia, których możemy ponownie użyć „- powiedział.

Jak dokładnie jego wypowiedzi mają się do szeroko zakrojonej polityki gospodarczej administracji Bidena, która została przypieczętowana w ubiegłym roku?Nowoczesna ekonomia strony podażowej” i zajęcie się nierównością w Ameryce poprzez inwestycje publiczne jest dalekie od jasności.

Sekretarz skarbu Janet Yellen odpowiada na pytania podczas przesłuchania Senackiej Podkomisji ds. Usług Finansowych i Generalnego Gubernatorstwa w celu omówienia budżetu departamentu na rok fiskalny 2024 prezydenta w dniu 22 marca.

Agenda gospodarcza i polityka bankowa są silnie ukierunkowane na ultrabogatych inwestorów

Chociaż retorycznie kłóci się to ze starą ekonomiczną agendą cięć podatkowych i deregulacji w celu zachęcenia do prywatnych inwestycji, polityka Skarbu wobec sektora bankowego w ostatnich tygodniach była zgodna ze znanym schematem priorytetowego traktowania potrzeb wysoce selektywnych inwestorów biznesowych.

READ  OBEJRZYJ NA ŻYWO: „Poruszające” SMS-y pomiędzy Karen Reid i Brianem Higginsem ujawnione w zeznaniach w procesie o morderstwo

Yellen opisała deponentów jako SVB, którego ratowanie FDIC było napędzane dodatkowymi pożyczkami Rezerwy Federalnej, powiedział, że fundusze podatników w skarbcu są „bardzo uwikłane”.

Nierówności finansowe w Ameryce są poza schematami, a bogaci i biedni znacznie się rozeszli w ciągu ostatnich 40 lat.

Od 1980 r. dolne 50 procent amerykańskich dochodów spadło z 20 do 13 procent, podczas gdy udział górnego 1 procenta wzrósł z 11 do ponad 20 procent. Uniwersytet Kalifornijski

.

Reprezentuje wielką koncentrację bogactwa w rękach nielicznych.

Ratowanie banków i cięcia w programach socjalnych gniewają wyborców

Tymczasem środki oszczędnościowe w postaci cięć w programach socjalnych, takich jak Social Security i Medicare, wiszą na włosku, ponieważ Republikanie walczą z Demokratami w Kongresie o pułap zadłużenia, który grozi niewypłacalnością Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku.

Większość Amerykanów uważa, że ​​rząd wydaje za mało na opiekę zdrowotną, ubezpieczenia społeczne i ogólnie na edukację Ankieta AP-Norc Opublikowane w tym tygodniu.

Tymczasem ratowanie upadających banków spotkało się z powszechną dezaprobatą Amerykanów. Pokazują to inne sondaże opinii publicznej.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *