Przez Investing.com Giełdy w Azji spadają w obliczu wahań CPI w USA i Chinach

Investing.com– W czwartek większość akcji azjatyckich spadła w następstwie nocnych spadków na Wall Street, gdy Rezerwa Federalna przezwyciężyła wyzwania dla wczesnych obniżek stóp procentowych po wyższej niż oczekiwano inflacji w USA.

Dane o inflacji z Chin pokazały, że największa gospodarka Azji utknęła w przedłużającym się trendzie deflacyjnym, co poprawia nastroje.

Indeksy na Wall Street spadły w ciągu nocy po cieplejszych niż oczekiwano danych o inflacji (CPI), a inwestorzy głównie weryfikujeli zakłady dotyczące czerwcowej obniżki stóp procentowych przez bank centralny.

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe spadły w handlu azjatyckim.

Giełdy w Chinach spadły po tym, jak w marcu CPI spadł bardziej niż oczekiwano

Słabe dane o inflacji w Chinach również wstrząsnęły rynkami regionalnymi. Chińskie indeksy i indeksy spadły odpowiednio o 0,2% i 0,4% po tym, jak dane wykazały większy niż oczekiwano spadek w marcu.

Ciągły spadek wskazuje również na niewielkie oznaki ożywienia gospodarczego w Chinach, które w zeszłym roku borykały się z przedłużającą się deflacją.

Słabość Chin jest niekorzystna dla szerszej gospodarki azjatyckiej, dla której ten kraj jest głównym partnerem handlowym.

Straty na akcjach w Chinach kontynentalnych spowodowały wzrost indeksu Hongkongu o 1,4%, odwracając środowe wzrosty w związku ze wzrostem cen akcji spółek technologicznych.

Ceny w Australii spadły o 0,8%, ponieważ niedawne wzrosty cen surowców zapewniły jedynie ograniczony wzrost cen akcji spółek z sektora górnictwa ciężkiego. Obawy o Chiny ciążyły na australijskich akcjach.

Indeks Japonii spadł o 0,6%, podczas gdy stracił 0,3%. Duże straty japońskich akcji zostały ograniczone przez siłę głównych eksporterów, która spadła do najniższych poziomów od 34 lat.

Jednak niepewność co do możliwej interwencji rządu w celu wsparcia jena podsyciła sentyment do rynków japońskich.

Korea Południowa spadła o 0,4%, podczas gdy rynki indyjskie były zamknięte ze względu na święto. Jednak w środę rekord został pobity.

READ  Dlaczego upadek „bramy” Myawaddi w Birmie jest tak ważny | Komunikaty konfliktowe

Zakład o czerwcową obniżkę stóp procentowych wyparowuje

Inne rynki azjatyckie również w czwartek odnotowały spadki, osłabione perspektywą długoterminowych podwyżek stóp procentowych w USA.

Na nastroje na rynkach obciążonych ryzykiem duży wpływ miały mocne dane o CPI w USA. Odczyt, wraz z jastrzębim, spowodował, że rynki obniżyły oczekiwania na czerwcową obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Z protokołu wynika, że ​​urzędnicy banku centralnego są już zaniepokojeni utrzymującą się inflacją, jeszcze przed słabym odczytem CPI za marzec.

Rynki pokazują obecnie ponad 80% szans na obniżkę stóp w czerwcu i 17,5% szans na obniżkę stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *