Johnny Bench przeprasza za antysemickie komentarze na konferencji prasowej wprowadzającej Reds Hall of Fame

CINCINNATI — wpis do Baseball Hall of Fame, Johnny Bench, wygłosił antysemicki komentarz podczas konferencji prasowej przed meczem, aby uhonorować trzech najnowszych wpisanych do Hall of Fame the Reds, z których jeden był Żydem, byłym dyrektorem generalnym the Reds, Gabe Ball.

Córka Paula, Jenny Paul, reprezentowała Paula, który zmarł w 1998 roku, wraz z byłymi miotaczami The Reds, Bronsonem Arroyo i Dannym Gravesem.

Podczas imprezy Pete Rose zaczął opowiadać historię o Paulu, zauważając: „Kiedy opuściłem szkołę średnią w 1960 roku, Gabe Ball podpisał ze mną kontrakt na 400 dolarów miesięcznie”.

Jenny Paul odpowiada: „To jest tanie… Nieważne”.

Następnie Bench powiedział: „Był Żydem”.

Wielu na widowni się roześmiało. Inni nie.

W niedzielę Bench przeprosił za swój antysemicki komentarz.

„Zdaję sobie sprawę, że mój komentarz był nieczuły” – powiedział Bench w oświadczeniu. „Przeprosiłem Jenny za to, że zabrałem jej ojcu całą uwagę, na jaką zasługuje. Gabe Ball zasłużył na swoje miejsce w Galerii Sław Czerwonych, podobnie jak inni, którzy stanęli na tym podium, i przykro mi, że część uwagi skupiła się na moim niewłaściwym uwaga, a nie tylko osiągnięcie Gabe’a.

Paul powiedział później, że nie wiedziała, co powiedział Bench.

– Nawet nie słyszałam, żeby to powiedział – powiedziała. „Johnny Johnny podszedł i powiedział:„ Czy jesteś urażony? Paul zapytał: „Po co?” „Nawet nie słyszałem, żeby to powiedział. Przypuszczam, że gdybym usłyszał, jak mówi, mógłbym coś powiedzieć, ale nawet nie słyszałem, jak to powiedział. ”

Jenny Paul powiedziała, że ​​nie była Żydówką i została wychowana jako osoba episkopalna. Powiedziała też, że rodzice Gabe’a Paula pochodzili z Ukrainy, która wtedy była częścią Rosji.

Poszliśmy do Kościoła Odkupiciela w Cincinnati. Więc kiedy wróciliśmy z kościoła, miał taką pastę, która składała się z lox i pagels, bez ryby gefilte. Bez barszczu. – Nigdy o tym nie mówił – powiedziała. „Ale towarzyszyło mu to przez całą karierę baseballową, ponieważ tak wielu ludzi wiedziało, że jest Żydem”.

READ  Prawnik: Sprawy Deshauna Watsona mogą mieć inne wyniki niż postępowanie karne, handel ma „przerażający efekt”

Paul służył jako dyrektor generalny The Reds od 1951 do 1960. Pod rządami Paula The Reds pozyskali pierwszych czarnych graczy, w tym Chucka Harmona i Nino Escalerę.

Paul podpisał także kontrakty z Frankiem Robinsonem, Tonym Perezem, Curtem Floodem i Vada Bensonem. Wymienił się na Jossa Bella, dziadka obecnego trenera The Reds, Davida Bella.

Wcześniej na konferencji prasowej Paul zauważył, że jej ojciec jest Żydem i orędownikiem czarnych i latynoskich graczy.

„(Gabe Paul) sam był w mniejszości. Nie wiem, czy wielu z was wie, że jest Żydem”, powiedziała Jenny Paul. „Był bardzo wielkim zwolennikiem słabszego, ponieważ sam był słabszym. Udał się do lig latynoskich i lig murzyńskich i pozyskał tylu graczy z mniejszości, ilu tylko mógł, co wzmocniło The Reds.

The Reds nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

(Zdjęcie: Jim McIsaac/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *