Johnny Bench przeprasza za antysemickie komentarze na konferencji prasowej wprowadzającej Reds Hall of Fame

CINCINNATI — wpis do Baseball Hall of Fame, Johnny Bench, wygłosił antysemicki komentarz podczas konferencji prasowej przed meczem, aby uhonorować trzech najnowszych wpisanych do Hall of Fame the Reds, z których jeden był Żydem, byłym dyrektorem generalnym the Reds, Gabe Ball.

Córka Paula, Jenny Paul, reprezentowała Paula, który zmarł w 1998 roku, wraz z byłymi miotaczami The Reds, Bronsonem Arroyo i Dannym Gravesem.

Podczas imprezy Pete Rose zaczął opowiadać historię o Paulu, zauważając: „Kiedy opuściłem szkołę średnią w 1960 roku, Gabe Ball podpisał ze mną kontrakt na 400 dolarów miesięcznie”.

Jenny Paul odpowiada: „To jest tanie… Nieważne”.

Następnie Bench powiedział: „Był Żydem”.

Wielu na widowni się roześmiało. Inni nie.

W niedzielę Bench przeprosił za swój antysemicki komentarz.

„Zdaję sobie sprawę, że mój komentarz był nieczuły” – powiedział Bench w oświadczeniu. „Przeprosiłem Jenny za to, że zabrałem jej ojcu całą uwagę, na jaką zasługuje. Gabe Ball zasłużył na swoje miejsce w Galerii Sław Czerwonych, podobnie jak inni, którzy stanęli na tym podium, i przykro mi, że część uwagi skupiła się na moim niewłaściwym uwaga, a nie tylko osiągnięcie Gabe’a.

Paul powiedział później, że nie wiedziała, co powiedział Bench.

– Nawet nie słyszałam, żeby to powiedział – powiedziała. „Johnny Johnny podszedł i powiedział:„ Czy jesteś urażony? Paul zapytał: „Po co?” „Nawet nie słyszałem, żeby to powiedział. Przypuszczam, że gdybym usłyszał, jak mówi, mógłbym coś powiedzieć, ale nawet nie słyszałem, jak to powiedział. ”

Jenny Paul powiedziała, że ​​nie była Żydówką i została wychowana jako osoba episkopalna. Powiedziała też, że rodzice Gabe’a Paula pochodzili z Ukrainy, która wtedy była częścią Rosji.

Poszliśmy do Kościoła Odkupiciela w Cincinnati. Więc kiedy wróciliśmy z kościoła, miał taką pastę, która składała się z lox i pagels, bez ryby gefilte. Bez barszczu. – Nigdy o tym nie mówił – powiedziała. „Ale towarzyszyło mu to przez całą karierę baseballową, ponieważ tak wielu ludzi wiedziało, że jest Żydem”.

READ  Taeguan Walker nie zagra w meczu Phillies przeciwko Mariners z powodu kontuzji przedramienia

Paul służył jako dyrektor generalny The Reds od 1951 do 1960. Pod rządami Paula The Reds pozyskali pierwszych czarnych graczy, w tym Chucka Harmona i Nino Escalerę.

Paul podpisał także kontrakty z Frankiem Robinsonem, Tonym Perezem, Curtem Floodem i Vada Bensonem. Wymienił się na Jossa Bella, dziadka obecnego trenera The Reds, Davida Bella.

Wcześniej na konferencji prasowej Paul zauważył, że jej ojciec jest Żydem i orędownikiem czarnych i latynoskich graczy.

„(Gabe Paul) sam był w mniejszości. Nie wiem, czy wielu z was wie, że jest Żydem”, powiedziała Jenny Paul. „Był bardzo wielkim zwolennikiem słabszego, ponieważ sam był słabszym. Udał się do lig latynoskich i lig murzyńskich i pozyskał tylu graczy z mniejszości, ilu tylko mógł, co wzmocniło The Reds.

The Reds nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

(Zdjęcie: Jim McIsaac/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *