Johnny Kitagawa: największa japońska agencja muzyczna przeprasza za zarzuty napaści seksualnej ze strony jej zmarłego założyciela

Hongkong (CNN) Szef największej japońskiej agencji muzycznej przeprosił za wieloletnie zarzuty wykorzystywania seksualnego przez jej założyciela, nieżyjącego już potentata branży rozrywkowej, Johnny’ego Kitagawę.

Johnny & Associates, firma zajmująca się zarządzaniem talentami, znana z reprezentowania boysbandów, takich jak SMAP, Arashi i Tokio, spotkała się z wezwaniami do przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie oskarżeń o niewłaściwe zachowanie seksualne sprzed dziesięcioleci.

Kwestia została nagłośniona w Dokument BBC który wyemitowano na początku tego roku. Zyskała również nowe zainteresowanie w zeszłym miesiącu, kiedy była gwiazda muzyki pop, Kawane Okamoto, była jej uczennicą podszedł Z zarzutami, że on i kilku innych młodych mężczyzn zostało wykorzystanych seksualnie przez Kitagawę.

W niedzielę Johnny & Associates wydało rzadkie stwierdzenie Uznaj zarzuty.

„Szczerze przepraszamy za wiele niedogodności spowodowanych rzekomym wykorzystywaniem seksualnym osób przez naszego założyciela, Johnny’ego Kitagawę” – powiedziała Julie Fujishima, prezes i dyrektor generalny firmy. Według japońskiego urzędnika Kyudo Agencja informacyjna, Fujishima jest siostrzenicą Kitagawy.

wzywa do zbadania

Ale agencja powstrzymała się od obietnicy śledztwa.

W ostatnich tygodniach japońscy fani muzyki wezwali firmę do powołania niezależnej komisji do zbadania zarzutów. To Petycja internetowa Firma wezwała do działania i otrzymała prawie 20 000 podpisów.

Firma postanowiła nie powoływać takiego komitetu, powiedział Fujishima, powołując się na wskazówki ekspertów, którzy ostrzegali przed psychologicznymi ofiarami.

Istnieje również „duże prawdopodobieństwo, że ludzie nie będą chcieli być przesłuchiwani w tej sytuacji” – powiedział urzędnik.

Zamiast tego firma zapewni punkt kontaktowy dla ofiar, które już się zgłosiły i chcą skorzystać z usług doradczych w przyszłości, jak twierdzi Fujishima.

I chociaż obiecała, że ​​departament poważnie potraktuje zarzuty, powiedziała, że ​​trudno jest stwierdzić, czy poszczególne oskarżenia są prawdziwe.

„Oczywiście uważamy, że nie było żadnego problemu” – powiedziała Fujishima w swoim oświadczeniu. Z drugiej strony Johnny Kitagawa, który jest stroną, nie może mówić o oskarżeniach”.

READ  Lana Del Rey, Tyler, The Creator i Doja Cat występują jako headlinery Coachelli 2024

Fujishima ostrzegł również przed niebezpieczeństwem „oszczerstwa przez spekulacje”, wskazując na sceptycyzm wobec niektórych zarzutów.

Słup przemysłowy

Podczas swojej długiej kariery Kitagawa kierował największą japońską agencją talentów i był znany z tworzenia popularnych grup chłopców oraz rozpoczynania karier muzycznych i aktorskich nastoletnich idoli. Od dziesięcioleci jest potężną postacią w branży medialnej i rozrywkowej.Tancerz Yasushi Hashida (po lewej) i piosenkarz Kawane Okamoto na przesłuchaniu przeprowadzonym przez Konstytucyjno-Demokratyczną Partię Japonii w Tokio, 16 maja 2023 r. Mówią o rzekomej napaści seksualnej popełnionej przez zmarłego w 2019 r. Johnny’ego Kitagawę.

Według Okamoto, japońsko-brazylijskiego piosenkarza i autora tekstów, ten poziom władzy sprawiał, że ludzie bali się, że stracą karierę, jeśli nie spełnią jego żądań.

Twierdził, że w ciągu czterech lat, począwszy od 2012 roku, gdy miał 15 lat, był wielokrotnie napastowany seksualnie przez Kitagawę, który zmarł w wieku 87 lat w 2019 roku.

Okamoto powiedział w zeszłym miesiącu, że wypowiada się w nadziei, że inne domniemane ofiary się ujawnią.

Istnieją od dawna zarzuty przeciwko Kitagawie. W 1999 roku japoński magazyn Shukan Bunshun opublikował relacje innych młodych mężczyzn i chłopców, którzy twierdzili, że byli wykorzystywani seksualnie przez Kitagawę. Lokalne media podały, że pozwał magazyn o zniesławienie i nakazano mu zapłatę odszkodowania.

Sąd Najwyższy w Tokio częściowo uchylił wcześniejszą decyzję z 2003 roku, orzekając, że opublikowane zarzuty wykorzystywania seksualnego nie były zniesławiające. Później apelacja złożona przez Kitagawę w 2005 roku została odrzucona przez Sąd Najwyższy.

Wiele lat później jego firma odpowiedziała na nowe zarzuty Okamoto, nie opracowując ich.

W oświadczeniu z zeszłego miesiąca, Johnny & Co. powiedział, że kierownictwo uczyniło naszym „najwyższym priorytetem”, aby być bardziej przejrzystym w zakresie tego, jak działa i działać w sposób, który „wzbudza zaufanie społeczne”.

Firma poinformowała również, że w tym roku podjęła nowe środki w celu „zapewnienia ścisłego przestrzegania przepisów ustawowych i wykonawczych bez wyjątku, zarówno przez kierownictwo, jak i pracowników, oprócz kroków, które podejmujemy w celu wzmocnienia ładu korporacyjnego poprzez konsultacje z bezstronnymi ekspertami zewnętrznymi”. ”.

READ  Rola Kiary Advani w Lust Stories została po raz pierwszy przedstawiona tej aktorce

Kitagawa nie został oskarżony w związku z zarzutami. Podobno za życia zaprzeczył wszystkim oskarżeniom.

— Helen Regan z CNN, Sophie Jeong i Alex Stambaugh przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *