Numery rekordów nie działają z powodu złego stanu zdrowia

  • Napisane przez Nicka Edsera i Bena Kinga
  • Korespondenci biznesowi

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Oficjalne dane pokazują, że liczba osób pozostających bez pracy w Wielkiej Brytanii z powodu długotrwałej choroby wzrosła do nowego rekordu.

Urząd Statystyk Narodowych poinformował, że ponad 2,5 miliona osób jest bez pracy z powodu problemów zdrowotnych.

Obwiniała wzrost problemów ze zdrowiem psychicznym u młodych dorosłych i osób z bólem pleców i szyi, prawdopodobnie z powodu pracy w domu.

Liczby pokazały również ciągłą presję na płace, przy czym wzrost płac nie nadążał za rosnącymi cenami.

Jednak wynagrodzenia w sektorze publicznym rosną obecnie w najszybszym tempie od prawie 20 lat.

Urząd Statystyk Narodowych stwierdził, że wzrost liczby pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i osób samozatrudnionych pomógł zwiększyć zatrudnienie w pierwszych trzech miesiącach roku, a liczba wolnych miejsc pracy ponownie spadła.

Od początku pandemii Covid „ponad 400 000 osób wypadło z rynku pracy z powodu złego stanu zdrowia”, powiedział Darren Morgan, dyrektor statystyki gospodarczej w Office for National Statistics, w programie BBC Today.

Oprócz wzrostu liczby przypadków chorób psychicznych oraz bólu pleców i szyi Morgan powiedział, że nastąpił również „wzrost kategorii obejmującej zmęczenie po wirusie, więc być może covid ma długotrwały efekt”.

Zazwyczaj na 13 osób, które obecnie pracują, przypada jedna osoba długo chorująca.

Jednym z powodów, dla których brytyjska gospodarka osiąga gorsze wyniki w porównaniu z innymi krajami rozwiniętymi, była sytuacja zaginionych pracowników po tym, jak miliony zostały pozbawione pracy podczas pandemii.

Jednak duża liczba osób, które są zbyt chore, by pracować, może niepokoić decydentów.

„Musimy być zaniepokojeni dużą liczbą osób, które są nieaktywne zawodowo z powodu choroby, a postępy w zwalczaniu nieaktywności są ogólnie bardzo powolne.

„Minął rok, odkąd ONS zgłosiło wysokie bezrobocie, niepełne zatrudnienie, wysoką inflację i bardzo niewielkie zmiany. To powstrzymuje gospodarkę, ograniczając zdolność firm do wzrostu” – powiedział Neil Carberry, dyrektor generalny Recruitment. i związek zawodowy.

Jak uniknąć problemów z plecami i karkiem?

Michelle Roberts, redaktor ds. zdrowia cyfrowego

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec problemom z plecami i szyją, jest siedzenie z prawidłową postawą.

Łatwo więc zauważyć, jak szkodliwe może być spędzanie długich godzin przy biurku zgarbionym nad laptopem.

Najnowsze dane Urzędu Statystycznego sugerują, że nasilają się problemy układu mięśniowo-szkieletowego, prawdopodobnie związane z przejściem na pracę z domu, które przydarzyło się wielu z nas podczas pandemii.

Jeśli korzystasz z domowej stacji roboczej, radzę upewnić się, że górna część ekranu komputera znajduje się na wysokości oczu i na wyciągnięcie ręki.

Powinieneś być w stanie rozluźnić ramiona podczas pisania i utrzymywać łokcie pod kątem 90 stopni.

Rób też regularne przerwy na wstawanie, rozciąganie się i poruszanie się.

Jeśli masz ból szyi lub pleców, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub odwiedź fizjoterapeutę.

Urząd Statystyk Narodowych stwierdził, że wskaźnik zatrudnienia wzrósł do 75,9% między styczniem a marcem, dzięki większej liczbie pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i samozatrudnionych, ale stopa bezrobocia również nieznacznie wzrosła do 3,9%.

  • Liczba pracowników na liście płac spadła w kwietniu, pierwszy spadek od ponad dwóch lat
  • Liczba ofert pracy spadła 10. okres z rzędu, ponieważ firmy wstrzymywały się z zatrudnianiem z powodu niepewności co do perspektyw gospodarczych
  • Wzrost płac normalnych, z wyłączeniem premii, wyniósł 6,7% w pierwszych trzech miesiącach roku, ale po uwzględnieniu podwyżek cen, normalne płace spadły o 2%
  • Wzrost płac w sektorze publicznym wyniósł 5,6% i był najwyższy od 2003 roku
  • Liczba utraconych dni roboczych z powodu strajków wzrosła w marcu 2023 r. do 556 tys., głównie z powodu strajków w sektorze zdrowia i edukacji.
READ  McKinsey zwolni 2000 miejsc pracy w ramach jednego z największych zwolnień – Bloomberg News

Chociaż liczba wolnych miejsc pracy stale spada w ostatnich miesiącach, wciąż jest ich ponad 1 milion.

Odpowiadając na najnowsze dane, kanclerz Jeremy Hunt powiedział: „To zachęcające, że stopa bezrobocia pozostaje historycznie niska, ale trudności ze znalezieniem pracowników i rosnące ceny są problemem dla wielu rodzin i firm”.

Ale minister ds. pracy w cieniu i emerytur Jonathan Ashworth powiedział, że rząd był „obciążeniem” dla gospodarki, ponieważ finanse gospodarstw domowych zostały „ściśnięte do granic wytrzymałości przez dalszy spadek płac realnych” i mniej osób pracujących na stanowiskach niż przed pandemią.

Długotrwała choroba uniemożliwia Ci pracę? Czy to powoduje problemy dla Twojej firmy? Podziel się swoimi doświadczeniami przez e-mail [email protected].

Podaj numer kontaktowy, jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, lub możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *