Johnny Mitchell twierdzi, że śledzi Neila Younga, usuwając jego muzykę ze Spotify z powodu dezinformacji o szczepionkach

„Nieodpowiedzialni ludzie rozpowszechniają kłamstwa, które rujnują ludzkie życie” – napisał kanadyjski muzyk. Raport Opublikowany na swojej stronie internetowej w piątek. „W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światową społecznością naukową i medyczną”.

Posunięcie Mitchella nastąpiło po tym, jak Young poprosił swoich menedżerów i wytwórnię płytową o natychmiastowe usunięcie wszystkich jego piosenek ze Spotify z powodu dezinformacji o szczepionkach, którą przeprowadził komik i podcaster Joe Rogan.

W oświadczeniu aktualnie usuwanym z jego strony internetowej, Toczący Kamień 76-letni Young powiedział: „Ci, którzy wierzą, że ta dezinformacja może się rozprzestrzeniać, mogą prowadzić do śmierci” i „mogą to być Rogan lub Young. Ani to”.
Mitchell jest najbardziej znana ze swoich piosenek „Big Yellow Taxi” i „A Case of You”. List otwarty Spotify został wydany na początku tego miesiąca przez koalicję naukowców i lekarzy wzywających do wdrożenia polityki przeciwdziałania dezinformacji.
List został ponownie opublikowany w całości na stronie internetowej 78-letniego piosenkarza, a autorzy przedstawili kilka obaw dotyczących podcastu Rogana „The Joe Rogan Experience”. Najpopularniejszy podcast W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na Spotify.

CNN skontaktowało się z Rhino, firmą nagraniową Spotify i Mitchell, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Rogan „nie zachęcał do szczepienia młodych ludzi i dzieci, ale błędnie przedstawiał szczepionki MRNA jako „terapię genową” i promował pozarejestracyjne stosowanie iwermektyny w leczeniu Covid-19… i rozpowszechniał wiele nieuzasadnionych teorii spiskowych” – czytamy w liście. .

Co najmniej dwóch niedawnych gości powiedziało, że „politykę zarażania porównano do Holokaustu” i że dezinformacja była „kwestią socjologiczną o katastrofalnych rozmiarach i że Spotify było odpowiedzialne za umożliwienie rozkwitu tej działalności na swojej stronie”.

Spotify następnie zgodził się na usunięcie muzyki Younga ze swojej platformy i hashtagu #UsuńSpotify Stał się popularny wśród krytyki podcastu Rogana. Muzyka Apple też Czy napisał to na Twitterze Czwartek jest teraz ”Dom Neila Younga”.
Young i Mitchell mają razem prawie 10 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify 6 milionów, Trzymając Mitchella 3,7 miliona Słuchacze.

Scotty Andrew z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Linia lotnicza przewiduje, że przychody osiągną rekordowy poziom w 2024 r., ale marże zysku pozostają niskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *