Julie Cruz, piosenkarka i częsta współpracowniczka Davida Lyncha, umiera w wieku 65 lat | Muzyka

Julie Cruz, piosenkarka, której eteryczna muzyka pogłębiła biznes dramatyczny Davida Lyncha, zmarła w wieku 65 lat.

Jej mąż, Edward Grenan, napisał na Facebooku: „Opuściła ten świat na własnych warunkach. Bez żalu. Jest spokojna… Odegrała swoją rolę. [B-52’s song] Spaceruj, gdy ona jest w ruchu. Teraz będziesz wędrować na zawsze. Spoczywaj w pokoju, moja ukochana.”

Najsłynniejszą piosenką Cruise’a był Falling – instrumentalny utwór Angelo Badalamentiego wykorzystano jako temat w Twin Peaks, popularnym programie telewizyjnym Lyncha, który zadebiutował w 1990 roku. To był hit w całej Europie i znalazł się na szczycie australijskiej listy singli. Został on zawarty na jej debiutanckim albumie Floating Into the Night, wydanym w 1989 roku.

Urodzona w Iowa w 1956 roku Cruz zaczęła współpracować z Lynchem w 1986 roku przy filmie Blue Velvet, w którym poczesne miejsce zajmuje jej współpraca z Badalamenti Mysteries of Love. W 1990 roku pojawiła się jako postać o imieniu The Dreamself of the Heartbroken Woman w awangardowej produkcji teatralnej Lyncha Industrial Symphony No. 1, u boku Nicolasa Cage’a i Laury Dern.

Songcraft przysporzył jej żarliwych zwolenników, przyciąganych do dostarczenia zwodniczo dziewiczego i niewinnego Cruise’a. „Technicznie ta muzyka jest tak wrażliwa, że ​​samo śpiewanie jej jest wyzwaniem” – powiedziała w 1990 roku. „Ale jednocześnie pozwala mi to być bardziej dramatycznym i bardziej psychotycznym, niż gdybym śpiewał „Och, kochanie, kochanie do mikrofonu”. Pewnych rzeczy, których nie da się ominąć podczas śpiewania. To, że mogę przesadzać i ujdzie mi na sucho. Potrafię to zaprojektować. „

Wystąpiła jako postać w Twin Peaks, śpiewając w miejskim barze, oraz w swoim spin-offie Twin Peaks: Fire Walk With Me. Wystąpiła także w Twin Peaks: The Return, trzecim sezonie serialu Lyncha, w 2017 roku.

W 2018 roku powiedziała o ich pracy: „To tak, jakbym była jego młodszą siostrą: nie lubisz, jak twój starszy brat mówi ci, co masz robić. temperament? Każdy może wyglądać śmiesznie, kiedy oszaleje. Ale ja go kocham.

READ  Who Will Buy WWE, gdy McMahon wraca do stołu, aby kontynuować sprzedaż

Kolejna głośna współpraca kinowa miała miejsce w 1991 roku, kiedy Cruise nagrał cover filmu Kisses Summer Kisses, Winter Tears Elvisa Presleya na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Do końca świata Wima Wendersa.

Jej albumy były niepewne: wydała The Voice of Love w 1993 roku – trzy jej piosenki z Twin Peaks: Fire Walk With Me – następnie The Art of Being a Girl w 2002 i My Secret Life w 2011. Koncertowała także jako członek zespołu B-52 w latach 90., a inne gościnne występy obejmują śpiewanie u boku Pharrella Williamsa w utworze Class System hip-hopowego duetu Handsome Boy Modeling School.

W 2018 roku ogłosiła, że ​​ma toczeń i skarży się na przewlekły ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *