Julie Cruz, piosenkarka i częsta współpracowniczka Davida Lyncha, umiera w wieku 65 lat | Muzyka

Julie Cruz, piosenkarka, której eteryczna muzyka pogłębiła biznes dramatyczny Davida Lyncha, zmarła w wieku 65 lat.

Jej mąż, Edward Grenan, napisał na Facebooku: „Opuściła ten świat na własnych warunkach. Bez żalu. Jest spokojna… Odegrała swoją rolę. [B-52’s song] Spaceruj, gdy ona jest w ruchu. Teraz będziesz wędrować na zawsze. Spoczywaj w pokoju, moja ukochana.”

Najsłynniejszą piosenką Cruise’a był Falling – instrumentalny utwór Angelo Badalamentiego wykorzystano jako temat w Twin Peaks, popularnym programie telewizyjnym Lyncha, który zadebiutował w 1990 roku. To był hit w całej Europie i znalazł się na szczycie australijskiej listy singli. Został on zawarty na jej debiutanckim albumie Floating Into the Night, wydanym w 1989 roku.

Urodzona w Iowa w 1956 roku Cruz zaczęła współpracować z Lynchem w 1986 roku przy filmie Blue Velvet, w którym poczesne miejsce zajmuje jej współpraca z Badalamenti Mysteries of Love. W 1990 roku pojawiła się jako postać o imieniu The Dreamself of the Heartbroken Woman w awangardowej produkcji teatralnej Lyncha Industrial Symphony No. 1, u boku Nicolasa Cage’a i Laury Dern.

Songcraft przysporzył jej żarliwych zwolenników, przyciąganych do dostarczenia zwodniczo dziewiczego i niewinnego Cruise’a. „Technicznie ta muzyka jest tak wrażliwa, że ​​samo śpiewanie jej jest wyzwaniem” – powiedziała w 1990 roku. „Ale jednocześnie pozwala mi to być bardziej dramatycznym i bardziej psychotycznym, niż gdybym śpiewał „Och, kochanie, kochanie do mikrofonu”. Pewnych rzeczy, których nie da się ominąć podczas śpiewania. To, że mogę przesadzać i ujdzie mi na sucho. Potrafię to zaprojektować. „

Wystąpiła jako postać w Twin Peaks, śpiewając w miejskim barze, oraz w swoim spin-offie Twin Peaks: Fire Walk With Me. Wystąpiła także w Twin Peaks: The Return, trzecim sezonie serialu Lyncha, w 2017 roku.

W 2018 roku powiedziała o ich pracy: „To tak, jakbym była jego młodszą siostrą: nie lubisz, jak twój starszy brat mówi ci, co masz robić. temperament? Każdy może wyglądać śmiesznie, kiedy oszaleje. Ale ja go kocham.

READ  Kanye West próbuje przywrócić Donda Academy w kościele w okolicy Los Angeles

Kolejna głośna współpraca kinowa miała miejsce w 1991 roku, kiedy Cruise nagrał cover filmu Kisses Summer Kisses, Winter Tears Elvisa Presleya na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Do końca świata Wima Wendersa.

Jej albumy były niepewne: wydała The Voice of Love w 1993 roku – trzy jej piosenki z Twin Peaks: Fire Walk With Me – następnie The Art of Being a Girl w 2002 i My Secret Life w 2011. Koncertowała także jako członek zespołu B-52 w latach 90., a inne gościnne występy obejmują śpiewanie u boku Pharrella Williamsa w utworze Class System hip-hopowego duetu Handsome Boy Modeling School.

W 2018 roku ogłosiła, że ​​ma toczeń i skarży się na przewlekły ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *