Kanye West ma niepokojącą historię lubienia Hitlera, mówią źródła CNNCNN

Kilka osób, które były blisko artysty znanego wcześniej jako Kanye West, powiedziało CNN, że od dawna był zafascynowany Adolfem Hitlerem – i kiedyś chciał nazwać album imieniem nazistowskiego przywódcy.

Pewien dyrektor, który pracował w West, a teraz chodzi do Ye, powiedział CNN, że artysta stworzył wrogie środowisko pracy, po części przez swoją „obsesję” na punkcie Hitlera.

„Kwalifikował Hitlera, mówiąc, jak niesamowity jest to, że był w stanie zgromadzić tyle siły i mówił o wszystkich wspaniałych rzeczach, które on i partia nazistowska osiągnęli dla narodu niemieckiego” – powiedział CNN.

Dyrektor zrezygnował ze stanowiska i osiągnął ugodę z Zachodem i niektórymi z jego firm w związku ze skargami dotyczącymi miejsca pracy, w tym nękaniem, które zostały przeanalizowane przez CNN. Były prezes zażądał anonimowości ze względu na umowę o zachowaniu poufności i obawę przed odwetem ze strony Zachodu. Zgodnie z umową West zaprzeczył zarzutom władzy wykonawczej.

Dyrektor CNN powiedział, że West szczerze mówił o czytaniu „Mein Kampf”, manifestu biograficznego Hitlera z 1925 roku, i wyraził swój „podziw” dla nazistów i Hitlera za ich propagandę.

Osoba ta stwierdziła, że ​​ludzie z wewnętrznego kręgu Zachodu byli „w pełni świadomi” jego zainteresowania Hitlerem. Cztery źródła powiedziały CNN, że West pierwotnie zasugerował tytuł „Hitler” dla swojego albumu z 2018 roku, który ostatecznie został wydany jako „Ye”. Nie chcieli ujawniać swoich nazwisk, powołując się na obawy związane z represjami zawodowymi.

CNN zwróciło się do Westa o komentarz.

Universal Music Group, właściciel Def Jam, która zajmuje się dystrybucją muzyki Westa, powiedział we wtorek w oświadczeniu dla CNN, że związek firmy z jego wytwórnią Good Music zakończył się w zeszłym roku.

W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na antysemityzm. „Jesteśmy głęboko zaangażowani w walkę z antysemityzmem i wszelkimi innymi formami uprzedzeń” – dodał Universal Music Group.

READ  Plany pogrzebu króla Karola zaktualizowane w obliczu walki z rakiem: raport

Źródła, z którymi rozmawiał CNN, nie miały informacji, dlaczego album został ostatecznie nazwany „Ye”.

Van Lathan Jr., były pracownik TMZ, spotyka Westa podczas pracy Wywiad 2018 W swoich biurach, w których West powiedział, że niewolnictwo „wygląda jak opcja”, stwierdził niedawno w podcaście, że West również podczas ich rozmowy wygłaszał antysemickie komentarze, że ulotka nie została upubliczniona. Dlatego Lathan powiedział, że jego obecne komentarze go nie zaskoczyły.

Lathan powiedział podczas odcinka Podcast „Szkolnictwo wyższe” wcześniej w tym miesiącu. „To znaczy, byłem zaskoczony, ponieważ tego rodzaju antysemickie gadanie jest obrzydliwe. To tak, że byłbym zaskoczony, gdyby ktoś to zrobił, prawda? [West]Wiedziałem, że to było w tym, bo kiedy przyszedł do TMZ, powiedział te rzeczy i zabrali ją z wywiadu. …powiedział coś w stylu: „Kocham Hitlera, kocham nazistów”. Coś w tym stylu, kiedy tam był. I z jakiegoś powodu zabrali ją z wywiadu. To nie była moja decyzja”.

Jedno ze źródeł, które rozmawiało z CNN i było w wywiadzie dla TMZ, powiedziało, że Zachód odnosił się przychylnie do Hitlera.

CNN zwrócił się do TMZ o komentarz.

Ujawnienie rzekomej historii podziwiania Hitlera przez Zachód pojawia się pośród fali podżegających akcji Zachodu, która rozpoczęła się na początku tego miesiąca. Miał na sobie koszulkę „White Lives Matter” podczas Yeezy pokaz mody W Paryżu 3 października kilka czarnych modelek nosiło ubrania z napisem, który Liga Przeciw Zniesławieniu (ADL) uznała za nienawistne hasło. Następnie opublikował prywatną rozmowę tekstową na Instagramie między sobą a Seanem „Diddy” Combsem, w której twierdził, że Combs był „kontrolowany przez naród żydowski”. Kontynuował to tweetem, w którym powiedział, że idzie na „Death Con 3 on the Jewish People”, co doprowadziło do Twitter zawiesza jego konto.

Agresywna retoryka Westa z ostatnich kilku tygodni doprowadziła do profesjonalnych reperkusji dla rapera i projektanta. Wtorek, Adidas Zakończyła siedmioletnią współpracę z Westem, nazywając jego ostatnie działania „niedopuszczalnymi, nienawistnymi i niebezpiecznymi”.

READ  Judd Apatow nie zgadza się z „Barbie” w wyścigu o Oscara za scenariusz adaptowany

W oświadczeniu producent odzieży sportowej powiedział, że „nie toleruje antysemityzmu i żadnego innego rodzaju mowy nienawiści” i powiedział, że ostatnie komentarze Westa naruszają „wartości firmy, takie jak różnorodność, integracja, wzajemny szacunek i uczciwość”.

Balenciaga również zerwał więzi z Zachodem, tak jak to zrobił Agencja talentów CAA. Firma produkcyjna MRC oświadczyła, że ​​przypina film dokumentalny o Zachodzie, a GAP ogłosił, że firma usunie produkty Yeezy Gap ze swoich sklepów i zamknie YeezyGap.com.

w Post na Instagramie w czwartek West, zatytułowany „LOVE SPEECH”, odnosił się do zerwanych więzów biznesowych, pisząc po części: „Straciłem 2 miliardy dolarów w ciągu jednego dnia i nadal żyję”.

Tagged na zachodzie Na transparentach trzymanych w zeszły weekend przez antysemickich protestujących w Los Angeles. Jego komentarze zostały potępione przez American Jewish Committee i Anti-Defamation League, a także kilku przywódców politycznych i celebrytów, w tym jego byłą żonę. Kim Kardashian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *