Kapitalizacja rynkowa AMD przekracza 300 miliardów dolarów dzięki wzrostowi napędzanemu sztuczną inteligencją

(Bloomberg) – Akcje Advanced Micro Devices Inc. poszybowały w górę. w czwartek, podczas gdy producent chipów nadal rósł, ustanawiając swój najnowszy z serii nowych rekordów w tym roku.

Najczęściej czytane w Bloombergu

Akcje spółki wzrosły o 9,1%, co po raz pierwszy zamknęło kapitalizację rynkową firmy powyżej 300 miliardów dolarów. Akcje wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z październikowym minimum.

Firma jest postrzegana jako główny beneficjent sztucznej inteligencji, a w zeszłym miesiącu optymizm co do nowych procesorów AI pomógł kursom AMD odrobić straty po słabych oczekiwaniach.

Wcześniej w czwartek Citigroup napisał, że pozostaje „bardzo optymistyczny co do półfinału”, zwłaszcza że „rynek sztucznej inteligencji stale rośnie”, a wszelkiego rodzaju firmy i organizacje kupują chipy AI. Firma wybrała AMD jako jedną ze swoich ulubionych spółek, obok Nvidia Corp. i Broadcom Inc.

Jednak po ostatnich wzrostach akcje nie wyglądają na okazyjne. Akcje notowane są po około 50-krotności szacunkowych zysków, co czyni je znacznie droższymi niż lider branży Nvidia, która ma stosunkowo niższą wielokrotność wynoszącą 32-krotność.

Chociaż analitycy są ogólnie pozytywnie nastawieni – ponad trzy czwarte spółek śledzonych przez Bloomberg zaleca kupno AMD – akcje spółki są zasadniczo równe ich średniej cenie docelowej, co sugeruje, że dodatkowy wzrost może być w tym przypadku ograniczony.

(Aktualizacje dotyczące zamknięcia rynku.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P

READ  Wybuch instalacji Freeport LNG zwiększył presję na globalne dostawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *