Katalog piosenki Leonarda Cohena uzyskany przez Hipgnosis

Hipgnosis Song Management nabyło katalog piosenek Leonard Cohen, poeta, powieściopisarz, performer i jeden z najbardziej wpływowych autorów piosenek ostatnich 50 lat. Urodzony w Kanadzie artysta, który zmarł w 2016 roku w wieku 82 lat, jest poborowym zarówno w Hall of Fame Songwriters, jak i Rock and Roll Hall of Fame.

Hipgnosis nabył prawa do wszystkich 278 piosenek i utworów pochodnych napisanych przez Leonarda Cohena, w tym piosenki Alleluja, która została przerobiona ponad 300 razy. W ramach tych praw jest 127 piosenek z katalogu Cohen’s Stranger Music, w którym Hipgnosis otrzymał część praw autorskich. Obejmuje okres od początku jego kariery do 2000 roku i obejmuje wszystkie utwory pochodne, tworząc w sumie 211 utworów. Firma nabyła również 100% praw autorskich, udziałów wydawcy i autora tekstów w katalogu Old Ideas, który zawiera wszystkie 67 piosenek oraz prace pochodne napisane przez Cohena od 2001 roku do jego śmierci w 2016 roku.

Żadne inne warunki umowy nie zostały ujawnione.

Nabyte w imieniu piosenki hipnotyczne Capital ICAV, partnerstwo między Hipgnosis Song Management i Blackstone LLP.

Majątek Cohena reprezentują długoletni dyrektorzy Leonard Cohen, Robert Currie, KR Capital Partners i Jonathan Friedman w Stubbs, Alderton i Markiles LLP.

Cohen urodził się w Montrealu w 1934 roku i wydał swój pierwszy album studyjny „Songs of Leonard Cohen” w 1967 roku oraz swój piętnasty i ostatni album „Thank You for the Dance” pośmiertnie w 2019 roku. Karierę rozpoczął jako poeta i powieściopisarz, ale w połowie lat 60. przeniósł się do Nowego Jorku, aby spróbować szczęścia jako piosenkarz i autor tekstów. Jego prace po raz pierwszy przyciągnęły uwagę, gdy Judy Collins zaczęła nagrywać swój klasyk „Susan”, który stał się hitem w 1967 roku. John Hammond, który również podpisał kontrakt lub blisko współpracował z Bobem Dylanem, Arethą Frankley, Billie Holiday, Pete Seeger i Brucem Springsteenem, podpisał z nim kontrakt w Columbia Records w 1967 roku. Przez kolejne dekady wydawał albumy w wolnym i stałym tempie, w tym klasyczne utwory, takie jak „So Long, Marianne”, „Bird on the Wire”, „Hey, That’s No Way to Say Goodbye”, oraz Raincoat Famous blue, „Najpierw bierzemy Manhattan” i wiele innych.

READ  Co „Jetsonowie” przewidzieli słusznie (i źle) o przyszłości?

Jednak „Hallelujah”, swoją najsłynniejszą piosenkę, wydał dopiero w 1984 roku. Piosenka, podobnie jak wiele jego kompozycji, nie odniosła sukcesu, dopóki nie została przerobiona przez innych, najsłynniejszego Jeffa Buckleya, a później Johna Cale’a. , którego wersja była nietypowym dodatkiem do pełnometrażowego filmu animowanego „Shrek”. Cohen od czasu do czasu robił sobie przerwę w występach, ale organizował imprezy, które trwały godzinami do 2013 roku, wydając dwa albumy w ostatnich latach swojego życia.

Merck Mercuriadis, założyciel i dyrektor generalny Hipgnosis Song Management, powiedział: „Bycie kustoszami i reżyserami niezrównanych piosenek Leonarda Cohena to wspaniała, ale bardzo niebezpieczna odpowiedzialność, którą przyjmujemy z entuzjazmem i w pełni rozumiemy jej znaczenie. Leonard napisał teksty i piosenki, które zmieniło nasze życie i nigdy nie było bardziej znaczące niż „Alleluja, ale tak wiele z niecierpliwością czekamy, aby codziennie przypominać światu. Jest szanowany na całym świecie za ogrom swojej pracy i jesteśmy zachwyceni, że rodzina Cohenów a Robert Cory wybrał Hipnozę w tej najważniejszej decyzji, kto powierzy spuściznę Leonarda.

Cory powiedział: „Merck Mercuriadis jest wyjątkowy w świecie wydawnictw muzycznych ze względu na swoje doświadczenie jako dyrektor artystyczny. Wiemy, że dba o artystów, a jako Quibcoe szczególnie docenia wyjątkową pozycję Leonarda w muzyce popularnej. Katalog jest w dobrych rękach. Zespół Hipgnosis z przyjemnością współpracował podczas całej transakcji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *