Najlepszy szpital na świecie 2022 — 250 najlepszych szpitali

Najlepsze szpitale na świecie 2022

Szpitale na świecie od dwóch lat znajdują się na pierwszej linii frontu w nieustannie rozwijającej się wojnie medycyny z COVID-19. Według ekspertów, którzy pomogli nam kierować wynikami naszych corocznych rankingów najlepszych szpitali na świecie, oznacza to uczenie się szybkiego dostosowywania się do nowych i istniejących wyzwań oraz szybkie improwizowanie.

Na przykład według dr Gary S. Kaplanprezes i dyrektor generalny Virginia Mason Health System w Seattle, „Pandemia pogłębiła niedobór pracowników służby zdrowia na całym świecie, zwłaszcza w pielęgniarstwie”.

David Batesszef ogólnej medycyny wewnętrznej i podstawowej opieki zdrowotnej w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie (nr 17 w NEWSWEEK Lista najlepszych globalnych szpitali dla liderów mówi: „Musieliśmy bardzo szybko przekształcić łóżka w łóżka OIOM, zamknąć duże części szpitala, a następnie wyprowadzić personel do pokrycia tych łóżek. Były również poważne wyzwania w zarządzaniu naszymi łańcucha dostaw takich rzeczy, jak wentylatory i sprzęt do ochrony osobistej”.

Dr Christoph MeyerMD, dyrektor Departamentu Medycyny Wewnętrznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu (15. miejsce na naszej liście światowych liderów) mówi: „Z COVID można wyciągnąć wiele lekcji, takich jak poznanie skuteczności wirtualnych spotkań, docenienie znaczenia szpitala higieny i podkreślenie znaczenia specjalistów nad wyodrębnioną specjalnością.Wyzwaniem było wspólne przygotowanie indywidualnych priorytetów dla wspólnego celu.

Wiele instytucji medycznych zmagało się z tymi i innymi wyzwaniami w trakcie pandemii, ale to, co wyróżnia wiodące szpitale na świecie, to ich ciągła zdolność do zapewniania wysokiej jakości opieki nad pacjentem i prowadzenia ważnych badań medycznych, nawet gdy skupiają się na walce z koronawirusem. W rzeczywistości czwarty doroczny ranking najlepszych szpitali na świecie wg NEWSWEEK Statista pokazał, że spójność w doskonałości jest znakiem rozpoznawczym tych zakładów, ze znanymi nazwami dominującymi na liście i na najwyższych miejscach.

READ  Badanie stwierdza, że ​​firmy naftowe twierdzą, że proces mycia jest przyjazny dla środowiska - EURACTIV.pl

Szpitale, które najlepiej poradziły sobie podczas pandemii, to te, które nauczyły się działać szybciej, lepiej komunikując się i rozbijając wewnętrzne silosy. dr Gregory KatzMD, profesor innowacji i wartości w zdrowiu na University of Paris Medical School: „Kluczowym czynnikiem ułatwiającym szybkość jest szeroki udział zespołów szpitalnych. Jeśli jest jedna rzecz, którą zabieramy naszej walce z COVID-19, jest to wartość przygotowanie.Dla dyrektorów szpitali chodzi o wybór, a nie przypadek”.

Dr.. Jens Derberg WhitramD., dyrektor generalny i prezes Romed Kliniken, niemieckiego systemu opieki zdrowotnej non-profit, mówi, że wiele z tych ustawień wynika z chęci płacenia za nakrętki i śruby potrzebne do radzenia sobie z bardzo chorymi. Mówi: „Nauczyliśmy się z pandemii, że te szpitale naprawdę robią różnicę w globalnym kryzysie, który prowadzi kosztowną i zasobożerną infrastrukturę, taką jak oddziały ratunkowe, oddziały intensywnej opieki medycznej i ECMO. [extracorporeal membrane oxygen machines] Itp.”

W jaki sposób wiodące szpitale utrzymują pozycję lidera pośród globalnej pandemii, która wywróciła świat medyczny do góry nogami? Kluczem jest umiejętność i dążenie do nieustannych innowacji – a najlepszy talent leży u podstaw tego. Jak mówi Bates: „Wyróżnione szpitale pozostają silne w dużej mierze dzięki przyciąganiu najlepszych ludzi, tych skupionych na opracowywaniu nowych podejść do opieki i lepszym świadczeniu opieki”.

Kaplan dodaje: „Najlepsze szpitale zachowują swoje wyróżnienie dzięki jasnym, pielęgnującym misje i ambitne wizje, które prowadzą do spójnych celów, z którymi wszyscy pracownicy żyją na co dzień. Musi to być połączone z konsekwentnym przywództwem i konsekwencją, które tworzą zgodność od zarządu do pierwszej linii opieki.”

Według Deerberg-Wittram: „Pewne nastawienie intelektualne, kultura akademicka, silny nacisk na wyniki pacjentów i inspirujące środowisko dla młodych talentów to składniki szpitala doskonałości, który trwa przez dziesięciolecia”.

Tegoroczne rankingi reprezentują rozwijający się świat, z trzema nowymi krajami na liście – Kolumbią, Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – co daje w sumie ponad 2200 szpitali w 27 krajach. Wyniki pokazują imponujący przekrój światowej doskonałości: 21 krajów znajduje się na liście 150 najlepszych na świecie. Stany Zjednoczone prowadzą z 33 szpitalami, a następnie Niemcy z 14; Włochy i Francja po 10; Korea Południowa z ośmioma. Ogółem w tegorocznej pierwszej setce znalazło się 13 nowych szpitali. Wśród największych graczy w zeszłorocznych rankingach znalazł się 14. Universitätsspital Basel, w porównaniu z 35 w zeszłym roku; nr 28 Northwestern Memorial Hospital (58 rok 2021); 43 Samsung Medical Center w Seulu (73) i 59 Langone Hospitals w Nowym Jorku (86).

READ  Dyrektor generalny American Airlines zwolnił najwyższą kadrę kierowniczą po tym, jak kontrowersyjna strategia „nowoczesnego handlu detalicznego” rozgniewała klientów korporacyjnych

Celem tego badania jest zapewnienie najlepszego opartego na danych porównania reputacji i wydajności szpitali w różnych krajach. Mamy nadzieję, że przyniesie to korzyści nie tylko pacjentom i rodzinom poszukującym najlepszej opieki dla siebie i swoich bliskich, ale także szpitalom, które porównują się z rówieśnikami w czasie bezprecedensowych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *