Katastrofa samolotu China Eastern Airlines: aktualizacje na żywo

kredyt…John Woo/Reuters

Samolot pasażerski z ponad 130 osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek po południu w górzystym regionie południowych Chin, co skłoniło ekipy ratunkowe do rzucenia się na miejsce w poszukiwaniu ocalałych.

Pierwsze chińskie doniesienia prasowe, powołujące się na lokalnych urzędników, mówiły, że Boeing 737, obsługiwany przez China Eastern Airlines, rozbił się w regionie Guangxi, a ze wzgórza widać było płomienie i dym.

„Grupa ratunkowa jest obecnie zgromadzona i zbliża się” – czytamy w internetowym raporcie chińskiej telewizji państwowej. „Sytuacja z ofiarami pozostaje niejasna”.

Wstępne doniesienia mówią, że samolot rozbił się w hrabstwie Teng w Guangxi podczas lotu z Kunming, miasta w południowo-zachodnich Chinach, do najbardziej wysuniętego na południe miasta Guangzhou. Samolot przewoził 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi. powiedział gazetaserwis informacyjny w Szanghaju.

Nagrania opublikowane przez chińskich internautów pokazywały płomienie na zalanym drzewami wzgórzu, podczas gdy rozlegały się eksplozje, ale lokalizacja nagrania nie była jasna.

Ten wypadek może stać się jedną z najgorszych katastrof lotniczych w Chinach od wielu lat, po serii śmiertelnych wypadków w latach 90. XX wieku. W ciągu ostatnich dwóch dekad kraj ten ustanowił stosunkowo bezpieczny rekord lotów dzięki powstającej flocie samolotów i bardziej rygorystycznym kontrolom lotniczym.

READ  Xi i Putin wezmą udział w szczycie G20 na Bali w Indonezji w listopadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *