Thoma Bravo kupuje Anaplan za 10,7 miliarda dolarów

Firma private equity Thoma Bravo LP zawarła umowę nabycia Anaplan Inc. Za 10,7 miliarda dolarów, według osób zaznajomionych z tą sprawą, była to ostatnia nowość Seria dużych przejęć lewarowanych.

Ludzie mówili, że akcjonariusze Anaplan dostaną 66 dolarów za akcję w gotówce. Powiedzieli, że dyrektor generalny Annaplan, Frank Calderoni, planuje nadal kierować firmą.

Anaplan z siedzibą w San Francisco tworzy oprogramowanie, które pomaga firmom planować poprzez modelowanie różnych wyników prognoz. Firma ma ponad 1900 klientów na całym świecie, w tym Coca-Cola, Shell PLC i

VMware Spółka ,

VMW 1,34%

która wykorzystuje swoją ofertę w chmurze do zarządzania operacjami sprzedaży, łańcuchami dostaw, zapasami i planowaniem finansowym.

Akcje spółki Anaplan, która została założona w 2006 roku i Wydany do publicznej wiadomości w 2018 rokuzamknięty w piątek na 50,59 USD.

Kupujące firmy, wypełnione ogromnymi stosami gotówki, były w drodze do finalizowania transakcji. Szczególnie gorącym obszarem jest oprogramowanie ze stałym przepływem środków pieniężnych.

Anaplan będzie najnowszą dużą firmą programistyczną w prywatnej transakcji. W styczniu Vista Equity Partners i ramię private equity Elliott Management Corp. kupić

Systemy Citrix Spółka

o Około 13 miliardów dolarów. W listopadzie Advent International Corp. i Permira Umowa o wartości 12 miliardów dolarów McAfee Corp. Inne duże LBO, nad którymi pracowano, to jeden dla firmy zajmującej się oglądaniem telewizji

Nielsen Holdings

PLC to Może być wart około 15 miliardów dolarów W tym dług, podał Wall Street Journal.

W zeszłym tygodniu aktywista inwestor Sakim, szef Capital Management LP, ujawnił około 5% udziałów w Annaplan. Według jednego z akt, Sakim Head należy do grupy aktywistów, którzy razem posiadają większy udział.

Z biurami w San Francisco, Chicago i Miami, Thoma Bravo specjalizuje się w kupowaniu firm zajmujących się oprogramowaniem biznesowym i wspieraniu ich rozwoju. Firma, która zarządza ponad 103 miliardami dolarów, dokonała ostatnio jeszcze większych transakcji. W zeszłym roku Proofpoint Inc. w okazyjnej cenie Warta ponad 10 miliardów dolarów.

READ  Grupa Siedmiu przyłącza się do Unii Europejskiej w ograniczaniu ceny rosyjskiej ropy do 60 dolarów za baryłkę

Napisz do Miriam Gottfried w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Pojawił się w wersji drukowanej 21 marca 2022 r. jako „Software Maker Set to Go Private”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *