Gmail otrzymuje nowe ikony na pasku stanu dla Google Chat, Spaces

Tak jak w klasycznej wersji Hangouts grupa do wyjazdu Z myślą o klientach Workspace Google stale aktualizuje Google Chat i Spaces o jeszcze więcej możliwości. Niewielka modyfikacja sprawia, że ​​Gmail na Androida wprowadza nowe ikony na pasku stanu, które pomagają odróżnić powiadomienia od Google Chat i Spaces.

Wcześniej powiadomienia o nowych wiadomościach z Google Chat (czaty indywidualne lub grupowe) i Spaces (konkurencja Slack/Teams) miały tę samą ikonę na pasku stanu: bańka wiadomości wypełniona kolejną.

Gmail na Androida wprowadza osobne ikony dla każdego typu powiadomienia:

  • Czat: Wybrano jeden dymek wiadomości z pustą przestrzenią wewnętrzną
  • Przestrzenie: trzy osoby obok siebie

Ikona czatu / stare przestrzenie | Nowa ikona czatu ja ikona nowej przestrzeni ja Ikona Gmaila

Google używa teraz ikon kart na dolnym pasku dla paska stanu. Dopasowuje kod Gmaila dla poczty e-mail i pomaga ludziom, zwłaszcza użytkownikom biznesowym, szybko rozpoznać, skąd pochodzi wiadomość.

Jeśli jest jedna skarga, bardzo łatwo przeoczyć pustą ikonę czatu, ponieważ jest tak mała. W międzyczasie przyzwyczajenie się do ikony Spaces zajmie chwilę, ponieważ zapewnia klimat sieci społecznościowych. (Początkowo myślałem, że to nowy alert obserwujących na Twitterze).

Obecnie te nowe ikony na pasku stanu widzieliśmy tylko na jednym urządzeniu z Androidem z Gmailem 2022.02.20.x. Nie został jeszcze szeroko wydany, podczas gdy niezależnie Aplikacja Google Chat nie została jeszcze zaktualizowana. Dzieje się tak, ponieważ w tym miesiącu Gmail na iOS będzie wyświetlać zdjęcie profilowe nadawcy czatu, aby poprawić możliwość szybkiego podglądu.

Więcej z czatu Google:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *