Słodka 16 w mistrzostwach NCAA jest gotowa na przyjęcie

MILWAUKEE — Męska drużyna koszykówki St. Peter’s, metaforycznie prowadzona ze szczeliny w Jersey City, by odsłonić przed publicznością pawie pióra, jest prowadzona przez człowieka, który nic nie wie, jak wykorzystać ten moment.

Kiedy Shaheen Holloway był uczniem drugiej klasy liceum, z doskonałą grą na twardych kortach w Queens, został zaproszony do gry w McDonald’s All-American.

Drużynę Zachodu wyróżniało dwóch dobrych rozgrywających: Mike Pepe i Mattin Cliffs, z których każdy zdobył mistrzostwo kraju w college’u. Holloway miał też kilku utalentowanych kolegów z drużyny: przyszłych zawodowców Tima Thomasa, Richarda Hamiltona i Stephena Jacksona – dwóch graczy, którzy w ciągu kilku tygodni trafili prosto do NBA, Jermaine O’Neal i Kobe Bryant.

Najcenniejszy gracz w grze? Holloway, najmłodszy na boisku.

Miejsce, w którym teraz jest Holloway, ścigający nieprawdopodobne trofeum, jest jeszcze większą niespodzianką. Nie przeszkodził w tym skromny budżet rekrutacyjny lub konferencja – Metro Atlantic Athletic – rynek wystarczająco niski, by zagrać swoje mistrzostwo w Atlantic City, NJ, na deptaku.

Sporządził listę graczy, którzy zostali przeoczeni i niedoceniani – jak wąsaty strzelec Doug Edert, blokujący strzały KC Ndevo i gwiazda rekordów, Daryl Banks III, który nie był nawet najlepszym graczem w swojej drużynie z liceum. Ich przewaga przychodzi naturalnie.

Było to widoczne w szoku wywołanym przez pawia z drugiego rozstawienia Kentucky i wygranej przez druty nad siódmym rozstawionym Murray State, którego zwycięska passa 21 meczów była najdłuższa w I lidze. Następnie pojadą autostradą New Jersey Turnpike do Filadelfia zagra trzeciorzędny Purdue – mecz Z Zachem Eddym z Boilermakers, który ma 2 metry i mierzy 2 metry, z pewnością ożywi metafory Dawida i Goliata.

„Mam chłopaków z New Jersey i Nowego Jorku”, powiedział Holloway późnym sobotnim wieczorem na konferencji prasowej. „Czy myślisz, że się czegoś boimy?”

READ  Typy futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: prognozy w stosunku do spreadu, kursy na 25 najlepszych sobotnich meczów w pierwszym tygodniu

Ponieważ przestrzeń turniejowa skurczyła się do 16 drużyn, zdumiewające jest to, jak bardzo jest otwarta — i to nie tylko dlatego, że Baylor z numerem 1, para zawodników z numerem 2, Kentucky i Auburn oraz para nr. 3 nasiona, Wisconsin i Tennessee, zostały trafione w weekend.

Gonzaga, czołowy rozstawiony, awansował w 1/8 finału – i lepiej byłoby, gdyby zmienił swoją obronę przejściową przed półfinałem Western Regional przeciwko 4-rozstawionym Arkansas w czwartek. Podobnie Arizona, rozstawiona jako numer jeden na Południu, która pokonała Texas Christiana w dogrywce. Kansas, rozstawiony numer jeden na Środkowym Zachodzie, wyglądał na podatny na wczesne odejście po raz kolejny, spadając na rzecz Creightona, który stracił centrum i bramkarza z powodu kontuzji w późnym sezonie.

Drugi rozstawiony Duke nie objął na dobre prowadzenia przeciwko Michigan State, dopóki Paulo Panchero nie wskoczył na 2 minuty i 5 sekund przed końcem, przedłużając karierę trenera Mike’a Krzewskiego o co najmniej kilka dni. Nie mogło być łatwiej dla kolejnego przeciwnika Duke’a: trzeciego rozstawionego Texas Tech, który później starał się wyprzedzić Notre Dame, jedenasty rozstawiony, rozegrał swój trzeci mecz w ciągu pięciu dni.

Western District, który w czwartek przeniesie się do San Francisco z Gonzaga, Duke, Texas Tech i Arkansas, poszedł kredą. Ale wybór ulubionego jest jak wybór ulubionego sauvignon blanc z Napa Valley – zależy to od Twojego gustu.

Taka nieprzewidywalność jest oczywiście znakiem rozpoznawczym turnieju i tym, co odróżnia go również od College Football Playoff, w którym wszyscy czterej zawodnicy mogą wziąć udział w Święto Pracy – a każdy debiutant powinien zgłosić się do mistrzów, ponieważ nie jest to dozwolone do. Miej to w terenie.

To był ciężki weekend dla bogatych.

Wielka dziesiątka przegrała pierwszy weekend turnieju drugi rok z rzędu, przegrywając siedem z dziewięciu drużyn – w tym cztery w niedzielę. Tak jak rok temu, Michigan dotarło do 1/8 finału – tym razem grając na 11. miejscu i prowadząc interes w Purdue.

READ  Prezes LIV Golf Greg Norman nazywa obrazę British Open „drobnym”

Konferencja Południowo-Wschodnia rozpoczęła turniej z sześcioma drużynami i została zredukowana do jednej drużyny – Arkansas. Może to po prostu oznacza mniej.

Jeśli istnieje drużyna, która uosabia szaleństwo Marcha, to jest nią Karolina Północna, której życiorys jest pełen żenujących porażek i ekscytujących zwycięstw – a jego występy przeciwko Baylorowi posłużyły jako przydatny element wprowadzający, dlaczego. Tar Heels spalił Baylora przez prawie 30 minut, obchodząc 25-punktową przewagę. Potem spędzili resztę regulaminu tak, jakby dopiero co wprowadzili się do sportu i opróżnili wszystko, zanim uciekli w nadgodziny.

Niewielu graczy zna marcowe wahania nastroju lepiej niż Kevin O’Banor, napastnik numer jeden w Texas Tech. Rok temu był wśród opowieści znikąd, kiedy zagrał w Oral Roberts, który dotarł w drugi weekend turnieju jako 15. rozstawiony po zamieszaniu w Ohio i na Florydzie i był pałkarzem od pokonania Arkansas, aby zakwalifikować się do ostateczna regionalna.

Teraz Obanor ma kolejną szansę – jako faworyt podczas pierwszego weekendu.

„W sztuce zawsze jest nowa historia” – powiedział O’Banor po niedzielnym zwycięstwie.

Innymi słowy, szklany pantofelek zawsze wydaje się trafiać na inną stopę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *