NASA rozszerza misję innowacyjnego helikoptera na Marsa

NASA rozszerzyła swoje operacje lotnicze na Marsie o innowacyjny helikopter.

Kreatywność wylądowała na Marsie nieco ponad rok temu dzięki Perseverance Explorer lub łazikowi NASA.

Początkowo urzędnicy NASA określili kreatywność jako pokaz Misja. Został zaprojektowany, aby sprawdzić, czy mały samolot może wystartować, przelecieć na niewielką odległość, a następnie wylądować na czerwonej planecie.

Śmigłowiec szybko odniósł sukces w tych obszarach podczas serii testów. NASA powiedziała, że ​​te loty są pierwszymi, kiedy jakikolwiek samolot wykonał zasilany i kontrolowany lot na innej planecie.

W maju zeszłego roku NASA ogłosiła, że ​​rozszerza misję eksperymentalną Ingenuity. Od tego czasu kreatywność nadal krąży po Marsie. Do tej pory śmigłowiec wykonał 21 lotów. 15 marca agencja kosmiczna ogłosiła, że ​​przedłuża misję Ingenuity do września.

Innowacyjny helikopter NASA do Marsa uchwycił to zdjęcie w północno-zachodniej części regionu Marsa znanego jako „Sittah” za pomocą kolorowej kamery o wysokiej rozdzielczości podczas swojego 20. lotu w dniu 25 lutego 2022 r. (Źródło zdjęcia: NASA/JPL-Caltech)

Thomas Zurbuchen jest zastępcą dyrektora Dyrekcji Misji Naukowych NASA. Pochwalił postęp kreatywności. „Niespełna rok temu nie wiedzieliśmy nawet, czy można polecieć na Marsa samolotem z napędem i sterowaniem” – powiedział. „Teraz nie możemy się doczekać udziału Pomysłowości w drugiej ekspedycji naukowej Perseverance”.

NASA twierdzi, że podczas następnej ekspedycji naukowej kreatywność skupi się na badaniu starożytnego systemu rzecznego w kraterze Jezero na Marsie. Kreatywność działa z wytrwałością na obszarze Jezero znanym jako Séítah.

NASA twierdzi, że kreatywność systemu rzecznego pomoże mu eksplorować regiony bardzo różne od regionów, nad którymi latał od czasu swojego dziewiczego rejsu w kwietniu. Poprzednie loty odbywały się w większości na płaskich powierzchniach. System rzeczny, zwany deltą, wznosi się ponad 40 metrów powyżej krater piętro. zawiera ostre zaspyDuże skały i piaszczyste tereny.

Obszary te mogą stwarzać trudności transportowe dla wędrujących wytrwałości. NASA powiedziała, że ​​​​głównym celem helikoptera będzie pomoc w mapowaniu bezpiecznej ścieżki dla wytrwałości, aby przejść do delty. Dodatkowo dane dostarczone przez śmigłowiec pomogą zespołowi wytrwałości ocena potencjalne cele naukowe.

Region delty rzeki jest dobrym celem eksperymentów naukowych, ponieważ uważa się, że zawiera cenne elementy geologiczne. NASA powiedziała, że ​​obszar może nawet zawierać „niezbędne dowody”. On określa (Czy) życie drobnoustrojów istniało na Marsie miliardy lat temu”. Wytrwaj w misji poszukiwania śladów starożytnego życia drobnoustrojów na Marsie.

Teddy Zanitos jest kierownikiem zespołu kreatywnego w NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii. on jest Powiedział Kampania w delcie rzeki Jezero będzie „największą” wyzwanie Zespół ds. kreatywności, z którym zmaga się od pierwszego lotu na Marsa”. Przygotowując się do nadchodzących działań helikoptera, Tzanitos powiedział, że zwiększył liczebność zespołu i Awans Program lotów samolotowych.

Ten opatrzony adnotacjami obraz przedstawia wielokrotne loty – i dwie różne ścieżki – innowacyjny Mars Helicopter NASA mógłby udać się w podróż do systemu rzeki Jezero Crater Delta.  (Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona/USGS)

Ten opatrzony adnotacjami obraz przedstawia wielokrotne loty – i dwie różne ścieżki – innowacyjny Mars Helicopter NASA mógłby udać się w podróż do systemu rzeki Jezero Crater Delta. (Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona/USGS)

Ulepszenia mają na celu umożliwienie zręczności wznoszenia się wyżej, dłuższego lotu i poprawy bezpieczeństwa w najtrudniejszych warunkach.

Do tej pory Ingenuity przeleciał ponad 38 minut i przejechał 4,6 kilometra. NASA mówi o 22 śmigłowcachdrugi skrót Lot zaplanowano nie później niż 19 marca. Oczekuje się, że będzie obejmował „złożony” ruch, który wymagałby od samolotu wykonania ostrego skrętu, aby uniknąć dużego wzniesienia na swojej drodze.

Głównym pilotem Ingenuity jest Håvard Grip. Zauważył, że częste loty szybko wypełniają książkę, której używa do rejestrowania każdego lotu. Powiedział, że kiedy misja się rozpoczęła, myślał, że będzie miał szczęście, jeśli zaliczy pięć lotów. „Teraz, przy obecnym tempie, będę potrzebować drugiej książki” – powiedział Grebe.

Jestem Brian Lynn.

Bryan Lynn napisał ten raport dla VOA Learning English, na podstawie raportów z NASA.

Chcemy usłyszeć od Ciebie. Napisz do nas w sekcji komentarzy i Odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Konkurs – NASA rozszerza misję kreatywności śmigłowca na Marsie

Konkurs - NASA rozszerza misję kreatywności śmigłowca na Marsie

Rozpocznij quiz, aby znaleźć odpowiedź

______________________________________________________________________

Słowa w tej historii

Misja – n. Ważny projekt lub podróż, szczególnie w odniesieniu do podróży kosmicznych

krater – n. Duża dziura w ziemi spowodowana siłą ciała

Klif – n. Obszar z wysokimi, stromymi skałami

ocena – Piąty. Dokonaj oceny jakości, rozmiaru, wartości itp. czegoś

On określa – Piąty. Podjęcie formalnej decyzji o czymś na podstawie dowodów lub faktów

wyzwanie – n. trudne zadanie lub problem; trudna rzecz do zrobienia

Rozwój – Piąty. Poprawić coś, czyniąc to nowszym lub lepszej jakości

READ  Tydzień później astronomowie odkryli galaktykę głębiej w czasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *