Shanghai Disney Resort zamknięty w związku z lokalnymi rekordowymi codziennymi przypadkami COVID-19

Pracownicy noszący maski na twarze stoją przed parkiem rozrywki Shanghai Disneyland, który został ponownie otwarty po zamknięciu z powodu wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19) w Shanghai Disney Resort w Szanghaju, Chiny, 11 maja 2020 r.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Odnotuj dzienny wzrost kapitału handlowego
  • Disney Resort jest zamknięty do odwołania
  • Polityka „dynamicznego odprawy” prowadzi do zamykania szkół i przeprowadzania testów

SZANGHAJ (Reuters) – Chińskie centrum finansowe w Szanghaju poinformowało w poniedziałek o rekordowym dziennym wzroście krajowych infekcji COVID-19, ponieważ władze próbowały przetestować mieszkańców i powstrzymać wersję Omicron, podczas gdy Disney zamknął się. (DIS.N) Azyl do odwołania.

Oficjalne dane pokazały w poniedziałek, że w ostatnich tygodniach, na które koronawirus nie miał wpływu, Szanghaj zgłosił 24 nowe przypadki koronawirusa przenoszonego lokalnie z potwierdzonymi objawami w niedzielę i 734 bezobjawowych infekcji lokalnych.

Już czwarty dzień z rzędu w Szanghaju nasiliły się lokalne bezobjawowe infekcje.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Chociaż liczba infekcji jest niska jak na światowe standardy, Szanghaj szybko zastosował się do chińskiej polityki „dynamicznego usuwania”, zamykając szkoły i testując kompleksy mieszkalne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

„Jeśli chodzi o całą sytuację kontroli epidemii i zapobiegania, z którą mamy do czynienia, jest ona bardzo złożona i niebezpieczna, a także jest dla nas bardzo dużym testem” – powiedział na briefingu prasowym urzędnik ds. zdrowia miasta Wu Jingli.

Szanghaj będzie stosował się do „dynamicznej zgody”, dodał Wu, wyrażając nadzieję, że powszechne poparcie dla tej polityki będzie kontynuowane.

Miasto zamknęło również Shanghai Disney Resort od poniedziałku do odwołania. Czytaj więcej

Ale pojawiły się oznaki frustracji z powodu podejścia do dzielnicy miasta.

READ  Jeremy Renner obchodzi swoje 52. urodziny w szpitalu po wypadku spowodowanym opadami śniegu

„Hongkong, Szanghaj i Shenzhen miały trzy różne modele reakcji na epidemię”, powiedział jeden z użytkowników chińskiej sieci Weibo podobnej do Twittera.

„Hongkong jest najgorszy, ale otworzy się jako pierwszy” – powiedział pisarz, który nazywał się Zhangin, w szeroko udostępnianym poście na blogu. „Shenzhen jest najbardziej wydajny, Szanghaj może być najbardziej stresujący, a nawet najbardziej nieszczęśliwy”.

Dotkliwość reakcji na epidemię ze strony kompleksów i dzielnic mieszkalnych w Szanghaju była różna, a niektórzy zdecydowali się zamknąć na okres do dwóch tygodni. Niektórzy ludzie w innych zamkniętych obszarach powiedzieli, że nie powiedziano im, jak długo będą musieli pozostać w domu.

Komisje oceniające, które pomagają organizować programy testowe, również stanęły przed wyzwaniami. Jeden instalator rozprowadzał tokeny, aby udaremnić próby uruchomienia bezpłatnych testów przez osoby postronne.

Uwzględniając infekcje w Szanghaju, Chiny kontynentalne zgłosiły w niedzielę łącznie 1974 nowych przypadków przenoszonych lokalnie z potwierdzonymi objawami, jak wykazały dane Narodowej Komisji Zdrowia (NHC), w porównaniu z 1656 dzień wcześniej.

Tangshan, największe miasto hutnicze, z zaledwie 12 lokalnymi infekcjami od marca. 19, na drogach mniejszych niż autostrady mogą poruszać się tylko niezbędne pojazdy, a osoby niepełnosprawne, które muszą jeździć pojazdami, będą musiały uzyskać zgodę.

Południowy węzeł produkcyjny w Shenzhen umożliwił wznowienie pracy i działalności produkcyjnej, a także usług autobusowych i metra w większości obszarów, po tym, jak liczba codziennych lokalnych przypadków spadła po trzech rundach testów w całym mieście.

Jednak w niektórych miejscach nadal obowiązują surowe ograniczenia.

Władze miasta poinformowały, że mieszkańcy Shenzhen nadal muszą uzyskać negatywny wynik testu, aby korzystać z transportu publicznego od poniedziałku do 27 marca, w tym czasie nieistotne usługi w pomieszczeniach pozostaną zamknięte.

Kandydaci do szczepionek skierowanych konkretnie do Omicron lub wśród wariantów budzących obawy, są w badaniach przedklinicznych, powiedział w sobotę krajowy urzędnik ds. zdrowia, nie identyfikując zaangażowanych firm.

READ  Technoblade, słynna youtuberka Minecrafta, umiera na raka w wieku 23 lat – udostępnia ostatni film

Nowe lokalne bezobjawowe przypadki w Chinach, które nie zostały zaklasyfikowane jako potwierdzone, osiągnęły poziom 2384, w porównaniu z 2177 dzień wcześniej. Liczba ofiar śmiertelnych nie zmieniła się na poziomie 4638 i nie było nowych zgonów.

Do niedzieli Chiny kontynentalne zgłosiły 132 226 przypadków z potwierdzonymi objawami, zarówno wśród mieszkańców, jak i z zagranicy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Davida Stanwaya, Roxanne Liu, Stelli Keogh, Weifan Wang, Brendy Goh, Engin Tham i Shanghai Editorial Chamber; Edytowanie przez Clarence’a Fernandez

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *