Katastrofa w Montanie: burza piaskowa powoduje 21 spiętrzeń pojazdów, 6 zabitych

Prokurator generalny Montany Austin Knudsen powiedział, że pierwsi ratownicy badają katastrofę na zachód od Hardin i opublikują więcej informacji, gdy będą one dostępne. Knudsen nadzoruje patrol na autostradzie.

„Patrol autostrady Montana jest na miejscu wraz z innymi ratownikami i prowadzi śledztwo w sprawie incydentu” – powiedział Knudsen. „To śledztwo wciąż trwa. Opublikujemy więcej informacji, gdy będą one dostępne i odpowiednie z szacunku dla utraconych istnień i ich bliskich”.

Podróż autostradą międzystanową została okręcona w nocy, ale I-90 został ponownie otwarty, powiedział Highway Patrol.

„Jestem głęboko zasmucony wiadomością o masowym wypadku w pobliżu Hardin. Dołącz do mnie w modlitwie, aby podnieść ofiary i ich bliskich. Jesteśmy wdzięczni naszym pierwszym ratownikom za ich służbę”. On to napisał na Twitterze W piątek.

Jadąc w kierunku zachodnim drogą I-90 w pobliżu Hardin, Ariel DeHart zobaczył samochód kempingowy rozerwany na stos.

DeHart powiedział CNN, że jechał kilka minut po wypadku. Powiedział, że w tym czasie na miejscu była tylko garstka ratowników.

„Wybór był naprawdę zły i przerażający” – powiedział DeHart. „Powietrze było ciepłe i dziwne. To było jak noszenie okularów w sepii. To było takie szalone”.

„Kiedy zobaczyłem rozdarty obóz, moje serce zamarło” – powiedział. „Ale właściciel gorączkowo odkładał swoje ozdobne poduszki z powrotem do kampera, co było naprawdę smutne, ponieważ był bardzo otwarty na to, co się stało”.

Jos Strickland również widział stos. kiedy na I-90 był przed nim pileup, powiedział CNN.

Strickland mówi, że on i inni pomogli starszemu mężczyźnie wysiąść z pojazdu i wskoczyć na nosze do karetki pogotowia.

Około 45 minut po katastrofie Strickland mówi, że pomagał ludziom na miejscu zdarzenia.

„Widoczność spadła w sekundę” Strickland Napisał w poście na Facebooku O jego doświadczeniu. „Wciąż nie mogę pogodzić się z faktem, że od katastrofy dzieliła nas 1 ciężarówka”.

Zoe Sottile z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem: ponad 12 300 Palestyńczyków zginęło w Gazie – twierdzą urzędnicy ds. zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *