Kate, księżna Walii: Dlaczego członkowie rodziny królewskiej stali się centrum teorii spiskowych?

Ken Cheung/WPA Paul/Getty Images

Książę William odwiedza Brytyjski Czerwony Krzyż w Londynie, 20 lutego 2024 r.

Komentarz wydawcy: To jest wydanie Royal News CNN, cotygodniowego biuletynu dostarczającego informacji o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Rejestracja tutaj.


Londyn
CNN

Decyzja księcia Williama o wycofaniu się z ważnego spotkania rodzinnego we wtorek i brak jakichkolwiek wyjaśnień wrzuciła brytyjską rodzinę królewską w falę plotek, spekulacji i dzikich teorii spiskowych.

Niektóre z nich są dość typowe dla rodziny, która nigdy nie była daleko od pierwszych stron gazet w epoce współczesnych mediów. Jednak w tym tygodniu retoryka osiągnęła szczyt – szczególnie w nieocenzurowanych mediach społecznościowych.

Gdy we wtorek w kaplicy św. Jerzego w Windsorze rozpoczęło się nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego ojca chrzestnego Williama, byłego króla Grecji Konstantyna II, znawcy rodziny królewskiej ujawnili, że książę Walii nie pojawi się na ceremonii ze względów osobistych. Źródło podało CNN, że William zadzwonił do greckiej rodziny królewskiej, aby poinformować ją o zmianie planów w ostatniej chwili.

Przeglądanie wydarzeń zwykle nie prowadzi do późniejszego teoretyzowania. Jeśli cofniemy się o dwa lata, po prostu nie zaobserwujemy takiego samego poziomu spekulacji w Internecie, jaki obserwowaliśmy w ostatnich dniach.

Jednak wielu poczuło się zaniepokojonych niekończącą się serią niedawnych problemów królewskich i problemów zdrowotnych. Do spekulacji przyczyniła się śmierć królowej Elżbiety II, choroba króla Karola III i wkrótce potem Katarzyny, księżnej Walii, a także fakt, że opinia publiczna nie widziała Kate od Bożego Narodzenia.

Seria niszczycielskich ataków uległa dalszemu pogorszeniu Nagła śmierć Thomasa Kingstona, mąż kuzynki królewskiej Lady Gabrielli, w wieku 45 lat. Przyjmuje się, że nieobecność Williama nie miała związku z wiadomością o śmierci Kingstona, która została upubliczniona tego samego dnia, co pomnik Konstantyna.

Źródło królewskie nie wyjaśniło dokładnie, co uniemożliwiło Wilhelmowi pójście na służbę. Ze względu na ten brak jasności ludzie powiązali jego nieobecność z nieobecnością jego żony Kate, która nadal przebywa w domu i dochodzi do siebie po operacji. Wielu postrzegało niedawny powrót księcia do obowiązków królewskich jako znak, że rokowania w walijskim domu szybko się poprawiają.

Inni sugerowali, że dla następcy tronu powinno to być łatwe Aby dołączyć do swojej szerszej rodziny w zamku Windsor, gdzie mieszka około pięciu minut jazdy od Adelaide Cottage i gdy trójka jego dzieci była w szkole, gdy miało miejsce wydarzenie.

Jeśli rolą monarchii jest obecność, ciągłość i jedność, widok rodziny królewskiej wchodzącej do kościoła bez tak wielu kluczowych twarzy był surowym widokiem.

Należy zauważyć, że źródło królewskie powiedziało CNN, że Kate „nadal radzi sobie dobrze” podczas rekonwalescencji. Choć Pałac od początku dał do zrozumienia, że ​​powrót do zdrowia księżnej Walii po operacji jamy brzusznej będzie ją izolował od obowiązków publicznych przez kilka miesięcy, ludzie nadal próbują wypełnić tę lukę.

Pałac Kensington podjął rzadki krok, przeciwstawiając się spekulacjom na temat miejsca pobytu i stanu zdrowia Kate, a jego rzecznik powiedział w czwartek, że pałac „w styczniu wyjaśnił harmonogram powrotu księżniczki do zdrowia i przekażemy jedynie ważne aktualizacje”. Niniejsze wytyczne obowiązują.”

Jonathana Brady’ego/Getty Images

(Od prawej do lewej) Królowa Camilla, księżniczka Anna, jej mąż admirał Timothy Lawrence i Ryszard, książę Gloucester, na usługach zmarłego króla Grecji Konstantyna II w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

Chociaż William nie był obecny na wtorkowym nabożeństwie żałobnym, jego dziennik wydarzeń publicznych nie został wyczyszczony i w czwartek wrócił do pracy.

READ  Ktoś opublikował „Film Super Mario Bros.”. w całości na Twitterze

Pałac stara się przekazywać jak najwięcej informacji, nie narażając przy tym prywatności lekarzy. To wyzwanie dla starej monarchii działającej w zmieniającym się krajobrazie, w którym ludzie oczekują informacji natychmiast. Nie zawsze oznacza to, że społeczeństwo jest niewrażliwe, ale raczej, że ludziom zależy i chcą wiedzieć, dlaczego ktoś, kogo widywali, zniknął z widoku publicznego.

Jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się, że informacje są na wyciągnięcie ręki i istnieje instynktowna chęć wypełnienia pustki. Najlepszym przykładem przezwyciężania luk w wiedzy jest „The Crown” Netflixa. Początkowo opierano się jednak na źródłach historycznych Pory roku zbliżyły się do dnia dzisiejszegoPisarze i producenci byli zmuszeni filmować te momenty w celach opowiadania historii.

Prawda jest taka, że ​​nikt – z wyjątkiem osób bezpośrednio zainteresowanych – nie wie dokładnie, dlaczego William wycofał się z tego rodzinnego wydarzenia i jak Kate czuje się na co dzień. Ostatnie wydarzenia potwierdziły, że chociaż Walijczycy są urzędnikami służby cywilnej, są także ludźmi podatnymi na te same problemy, z którymi borykamy się my wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *