Dell, NYCB, Autodesk, Zscaler, NetApp, SoundHound, Plug Power i inne sterowniki rynkowe

Firma Dell Technologies odnotowała lepsze niż oczekiwano skorygowane zyski i przychody w czwartym kwartale, ponieważ producent komputerów osobistych w dalszym ciągu odnotowuje duży popyt na serwery sztucznej inteligencji. Firma podała, że ​​zaległości w zakresie serwerów AI osiągnęły obecnie 2,9 miliarda dolarów w porównaniu z 1,6 miliarda dolarów w zeszłym kwartale. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów firma Dell sprzedała serwery AI o wartości 1,5 miliarda dolarów i stwierdziła, że ​​ma zainteresowanie serwerami AI, które stanowi „mnożnik” istniejących zaległości. Dell zapowiedział także zwiększenie rocznej dywidendy pieniężnej o 20% do 1,78 dolara na akcję. Akcje wzrosły o 24%.

Akcje New York Community Bancorp spadły o 23% po ujawnieniu, że zyski za czwarty kwartał spowodują stratę w wysokości 2,4 miliarda dolarów w wyniku odpisów z tytułu utraty wartości firmy, a także po stwierdzeniu „istotnych słabości” w procesie przeglądu kredytów. Bank podał, że słabości wynikają z nieskutecznego nadzoru, oceny ryzyka i działań monitorujących. Regionalny pożyczkodawca ogłosił również, że po 27 latach pracy w banku dyrektor generalny Thomas Cangemi ustąpi ze stanowiska.

Autodesk podał skorygowany zysk za czwarty kwartał w wysokości 2,09 USD na akcję, lepszy od szacunków Wall Street, a przychody w wysokości 1,47 miliarda USD również przekroczyły oczekiwania. Akcje wzrosły o 8,5%. Autodesk podał, że spodziewa się sprzedaży w roku fiskalnym 2025 od 5,99 miliarda dolarów do 6,09 miliarda dolarów, czyli więcej niż prognoza Wall Street wynosząca 5,96 miliarda dolarów. Dyrektor generalny Andrew Anagnost w wywiadzie dla Baronpodkreślił możliwości, jakie oferuje firma zajmująca się oprogramowaniem do projektowania z generatywną sztuczną inteligencją.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Firma Zscaler zajmująca się cyberbezpieczeństwem podała skorygowane zyski za drugi kwartał fiskalny, które przekroczyły szacunki analityków, ponieważ przychody wzrosły do ​​525 mln dolarów z 388 mln dolarów rok wcześniej. Zscaler spodziewa się, że skorygowany zysk za trzeci kwartał wyniesie od 64 centów do 65 centów na akcję przy przychodach w wysokości 536 milionów dolarów. Analitycy oczekiwali zysku w trzecim kwartale na poziomie 58 centów na akcję przy przychodach w wysokości 532 milionów dolarów. Jednak akcje Zscalera spadły o 7% w notowaniach przed otwarciem sesji.

READ  Dolar rośnie z powodu awersji do ryzyka; Przywrócenie równowagi w euro

Hewlett Packard Enterprise opublikował prognozy przychodów za drugi kwartał finansowy, które były odbiegające od szacunków analityków, twierdząc, że musi stawić czoła „trudnościom rynkowym”, szczególnie w swojej działalności sieciowej. – powiedział dyrektor generalny Antonio Neri Baron Pod koniec pierwszego kwartału HP Enterprise odnotowało osłabienie swojej działalności sieciowej. Akcje HPE spadły o 5,6%.

NetApp wzrósł o 17% po wydaniu mocnych prognoz na rok 2024. Firma zajmująca się przechowywaniem danych podała, że ​​spodziewa się skorygowanych zysków za rok na poziomie 6,40 i 6,50 dolarów na akcję, w porównaniu z poprzednią prognozą wynoszącą 6,05–6,25 dolarów. NetApp spodziewa się, że przychody w 2024 r. osiągną poziom od 6,185 do 6,335 miliardów dolarów.

AI SoundHounda
,

Według dyrektora generalnego Kevana Mehajera, który odmówił ujawnienia informacji o klientach, firma zajmująca się technologią głosową AI zmniejszyła swoje straty w czwartym kwartale, odnotowując 80% wzrost sprzedaży, do czego przyczynił się wkład „wybitnej firmy produkującej chipy AI”. nazwa. Uważa się, że tą firmą jest Nvidia
.

Chociaż akcje spółki spadły o 22%, ponieważ sprzedaż w czwartym kwartale wynosząca 17,1 mln dolarów przekroczyła szacunki na poziomie 17,7 mln dolarów. SoundHound

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Prognozuje również, że na podstawie skorygowanej EBITDA będzie w tym kwartale rentowny. Ale w rzeczywistości firma straciła na tej podstawie 3,7 miliona dolarów.

Plug Power stwierdził, że nie ma już wątpliwości co do zdolności spółki do kontynuacji działalności, ale akcje spółki spadły o 4,8% po tym, jak firma zajmująca się technologią wodorową ujawniła w zgłoszeniu 10-K, że straty poniesione w 2023 r. wyniosły 1,4 miliarda dolarów, czyli 2,30 dolarów rocznie. akcji w porównaniu ze stratami poniesionymi w 2022 r. w wysokości 724 mln dolarów, czyli 1,25 dolara na akcję.

READ  Awaria SVB będzie miała wpływ na całą technologię przez lata

Elastyczny
,

Firma zajmująca się oprogramowaniem do obsługi danych dla przedsiębiorstw podała, że ​​skorygowane zyski i sprzedaż w trzecim kwartale fiskalnym przekroczyły szacunki z Wall Street i podała, że ​​spodziewa się sprzedaży w czwartym kwartale na poziomie 328 i 330 milionów dolarów w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 327 milionów dolarów. Akcje spadły o 13%.

Fiskera
,

Startup zajmujący się samochodami elektrycznymi zgłosił słabszą niż oczekiwano sprzedaż w czwartym kwartale i w swojej aktualizacji wydał ostrzeżenie o „kontynuacji”. Fiskera

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Stwierdzono, że prowadzi „negocjacje z dużym producentem samochodów w sprawie potencjalnej umowy, która może obejmować inwestycję w Fisker, wspólny rozwój jednej lub więcej platform pojazdów elektrycznych oraz produkcję w Ameryce Północnej”. Spółka podała także, że zamierza zredukować zatrudnienie o około 15%. Akcje spadły o 37% do 46 centów.

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *