Bank of America twierdzi, że podział akcji Nvidii w stosunku 10 do 1 potwierdza, że ​​„wielka technologia staje się mała”, aby przyciągnąć inwestorów detalicznych

Akcje Nvidii wzrosły w czwartek o 9% do rekordowego poziomu powyżej 1000 dolarów po kolejnym mocnym raporcie o zyskach, ale akcje wkrótce staną się znacznie tańsze, ponieważ lider chipów AI ogłosił podział 10 do 1, który pomoże inwestorom detalicznym kupować w łatwiej. Jego akcje.

Analitycy Bank of America, pod przewodnictwem Jareda Woodwarda, szefa bankowego komitetu inwestycyjnego ds. badań, w czwartkowej notatce skierowanej do klientów opisali podział akcji jako „kolejną technikę spółek o dużej kapitalizacji realizującą politykę przyjazną dla akcjonariuszy”. Woodward i jego zespół zauważyli, że Nvidia jest czwartą firmą Big Tech z 7 Wspaniałych, która ogłasza podział akcji od 2022 r., a Google, Amazon i Tesla również pracują nad „zwiększeniem dostępności akcji”.

Ponieważ w ostatnich latach ceny akcji wielu dużych spółek technologicznych wzrosły do ​​500 dolarów, co może ograniczyć możliwość zakupu akcji przez inwestorów detalicznych, przedsiębiorstwa te chciały ułatwić zakup akcji inwestorom nieprofesjonalnym. Innymi słowy, „Big Tech staje się mały” – stwierdził Bank of America.

Historia mówi, że podziały akcji są zwyżkowe

Analitycy BofA zajmujący się sprzedażą od dawna byli optymistycznie nastawieni do akcji Nvidii i po czwartkowej rozmowie o wynikach po raz kolejny podnieśli wysoką cenę docelową dla chipowego giganta za 12 miesięcy – tym razem z 1100 dolarów do 1320 dolarów. Według odczytu Bank of America z tego dnia akcje Nvidii mogą wzrosnąć o kolejne 26%, jeśli perspektywy okażą się jasne, a podział akcji może pomóc w tym wzroście.

„Podziały zwiększały zyski w każdej dekadzie, łącznie z początkiem XXI wieku, kiedy indeks S&P 500 miał trudności” – wyjaśnili Woodward i jego zespół.

W szczególności badanie Bank of America pokazuje, że w ujęciu historycznym akcje wygenerowały łączną stopę zwrotu na poziomie 25% w ciągu 12 miesięcy następujących po podziałach akcji, w porównaniu z 12% w przypadku indeksu S&P 500.

READ  Topix Japan osiągnął najwyższy poziom od 1990 roku

Bank of America zauważył również, że podziały akcji zdołały nawet wywołać wzrosty na giełdach, które borykały się z trudnościami. Podali przykład firmy produkującej chipy AMD i giganta rafinacji ropy naftowej Valero, w przypadku obu spółek ceny akcji wzrosły po ogłoszeniu podziałów akcji, pomimo słabych wyników przed podziałem. „Ponieważ zyski są częstsze i są średnio większe niż straty, podziały wydają się oferować potencjał wzrostowy na rynkach” – dodali analitycy.

Jednakże w niniejszych wytycznych SEC należy dodać zastrzeżenie, że zgodnie z prawem wszystkie fundusze wspólnego inwestowania mają obowiązek informowania inwestorów: „Wyniki historyczne nie wskazują na wyniki w przyszłości”.

Bank of America również szybko zauważył, że po podziale akcji „lepsze wyniki nie są gwarancją”. Spółki ogłaszające podziały akcji nadal w 30% przypadków odnotowują ujemne zyski, a kiedy to nastąpi, średni spadek wynosi aż 22% w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

„Chociaż podziały mogą wskazywać na dużą dynamikę, spółki mogą borykać się z trudnościami w wymagającym otoczeniu makro” – zauważyli analitycy. „Firmy takie jak Amazon, Google, Tesla i Dexcom borykały się z trudnościami w ciągu 12 miesięcy od ogłoszenia podziału w 2022 r. w związku ze wzrostem stóp procentowych”.

Jednak zdecydowana większość analityków z Wall Street pozostaje optymistycznie nastawiona do akcji Nvidii – firma ma 48 rekomendacji „kupuj”, 8 rekomendacji „przeważaj”, sześć rekomendacji „trzymaj” i zero rekomendacji „sprzedaj”. dziennik „Wall Street. Oświadczenie Huanga, że ​​Nvidia opracuje kolejny nowy układ AI w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ firma znajduje się obecnie w „rocznym tempie” rozwoju, również było tą wiadomością, którą chcieli usłyszeć spekulanci.

Analityk technologii Wedbush, Dan Ives, znany zwolennik Nvidii, powiedział w czwartkowej notatce: „Ojciec chrzestny AI Jensena i Nvidii stworzył kolejne arcydzieło i reżyserię, która powinna zawisnąć w Luwrze”.

Zapisz się do codziennego biuletynu CFO, aby być na bieżąco z trendami, problemami i kadrą kierowniczą kształtującą finanse przedsiębiorstw. Zarejestruj się za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *