Kiedy Tiger Woods wskakuje do Masters, światła się zmieniają

Augusta, GA — sobota nazywa się Masters Move Day, ponieważ jest to dzień, w którym najlepsi golfiści próbują przeskoczyć tabelę liderów, aby zdobyć mistrzostwo w ostatniej rundzie w niedzielę.

Ten aksjomat był słuszny dla Australijczyka Camerona Smitha, który w sobotę zepchnął go cztery razy poniżej 68 lat, do trzech strzałów od lidera trzeciej rundy Scotty’ego Schefflera, który oddał stanowczy i konsekwentny 71 poziom poniżej poziomu 71.

Ale sobota była też czymś innym: dniem, w którym zapalono światła.

Odkąd Tiger Woods przybył do grupy treningowej Augusta National w zeszły weekend, dominował we wszystkich rozmowach na temat turnieju w 2022 roku i przyciągnął ogromne widowiska widzów, którzy śledzili go od dołka do dołka, jakby żaden inny golfista w tej dziedzinie się nie liczył.

Jednak w sobotnie popołudnie, kiedy Woods kulał, przebił 18 dołków i oddał 16 strzałów za Schefflerem, w tym roku nastawienie Masters uległo zmianie.

Woods, który strzelił 78 lat w dniu, w którym temperatura spadła do czterdziestki, nie był pusty na polu golfowym. Ale jest pewne poczucie rzeczywistości, ponieważ spadł na siódme miejsce w mistrzostwach i spadł, aby zremisować na 41. miejscu.

Powrót Woodsa do wyczynowego golfa po niemal śmiertelnym wypadku samochodowym prawie 14 miesięcy temu był dla wszystkich inspirujący, zachęcający i oszałamiający. Ale gdy trzecia runda zbliżała się do końca, jasne było, że powrót Woodsa w tym tygodniu będzie miał swoje granice. Od początku trzeciego biegu zregenerowane chirurgicznie plecy Woodsa wyglądały na sztywne, a pokonywanie wielu wzgórz i pagórków Augusta National wyglądało szczególnie obciążająco na jego prawą nogę i zrekonstruowaną prawą kostkę.

Po tym, jak Woods opuścił w sobotę 18. dołek i trzymał się z dala od opinii publicznej, jego chód znacznie się pogorszył. Wspiął się stopami na podwyższoną platformę, aby zwrócić się do dziennikarzy i odpowiedział na pytanie o stan zdrowia pleców, które poddano pięciokrotnej operacji.

„Nie jest tak wdzięczny i luźny, jak zwykle, to na pewno” – powiedział.

Ale 46-letni Woods wie, że jest uważnie obserwowany. Chociaż nie zawsze chciał żyć w centrum uwagi jako wzór do naśladowania, nie wstydzi się przełomu w tym tygodniu. Zapytany, co ma nadzieję pokazać fanom sportu na tegorocznych Masters, odpowiedział: „Nigdy się nie poddawaj. Zawsze goń za swoimi marzeniami. A ja walczę każdego dnia. Każdy dzień jest wyzwaniem. nas. Wstaję i zaczynam walczyć od nowego”.

Problemy Woodsa zaczęły się w sobotę po tym, jak dobrze grał przez pierwsze cztery dołki, które zakończyły się dwoma kolarzami, bogeyem i latającym ptakiem. Ale na piątym dołku wyraźnie się dąsał po trafieniu średnią żelazną kulą z odległości 192 jardów. Jego piłka spoczywała 65 stóp od dołka, odległość, którą Woods zmagał się z pokonaniem czterema oszałamiającymi strzałami, w tym trzecim rzutem z czterech stóp, który wykonał prawie całkowity obrót wokół dołka, zanim obrócił się na zewnątrz. Były jeszcze trzy rzuty na dziewiątym dołku, który został zaplanowany słabym strzałem z podejścia, który pozostawił piłkę Woodsa 60 stóp od dołka.

Woods odzyskał równowagę dzięki birdie na dołkach 12 i 13, a na następnych dołkach kilka razy. Ale trzy kolejne strzały niecelne spowodowały, że na jego trzech zamkniętych dołkach pojawiły się dwa duchy i podwójne straszydło — i jeszcze dziewięć.

„To prawie tak, jakbym trafił dziś na murawę tysiąca graczy” – powiedział Woods, który spędził część swojego czasu po trasie, uśmiechając się sarkastycznie ze swoich trudności. „Próbowałem różnych rzeczy, próbowałem to znaleźć, próbowałem coś zdobyć. I nic nie działało”.

READ  Od samego początku po pierwszy gwizdek, mecz Guardians był widokiem wywołującym ból oczu

Schaeffler rozegrał swoje pierwsze dziewięć slotów, jakby planował uciec z mistrzostwami przed zachodem słońca w sobotę. Obserwował drugi, trzeci, szósty i ósmy dołek, co pozwoliło mu utrzymać pięciosuwowe prowadzenie po piątkowej drugiej serii. Schaeffler, najlepszy męski zawodnik na świecie, potrzebował tych wczesnych mistrzów, aby wyprzedzić Charlesa Schwarzla, który zagrał swoje pierwsze 10 dołków w twoim poniżej par, aby wspiąć się na drugie miejsce.

Ale Schwartzel, mistrz Masters 2011, przegrał z czterema duchami z tyłu. Jednak Smith kontynuował swoją niesamowitą grę w wygraniu Mistrzostw Graczy w zeszłym miesiącu, kiedy dołączył do Wróbli w każdym z dziewięciu graczy z piątki.

Schaeffler uniknął dużej liczby na zamykającym boksie w sobotę po uderzeniu w tee głęboko w lesie obok toru wodnego. Zmuszony do wykonania rzutu karnego jednym trafieniem, Scheffler oddał długi żelazny strzał w górę stromego wzgórza 18. dołka, który wylądował na greenie, ale uderzył tuż nad nim. Schefflerowi udało się wykonać precyzyjny rzut w dół wzgórza i zostawił metr długości rzutu bogeyowi, który go zatopił.

Woods podziwiał Schefflera, który w tym roku trzykrotnie wygrał PGA Tour.

„Wszyscy chcielibyśmy mieć dwu- lub trzymiesięczne okno, kiedy dostaniemy upał – i miejmy nadzieję, że duże firmy spadną gdzieś w tym oknie” – powiedział Woods. – Opiekujemy się nim w tych oknach. Wygląda na to, że Scotty jest teraz w tym oknie.

Sungjae Im zajął trzecie miejsce ze średnią czterema uderzeniami w mistrzostwach i pięcioma uderzeniami za Schefflerem. Shane Lowry był następny ze średnią dwójką po trzeciej rundzie 73.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *