Kim jest Jin Tran? Wszystko o wiodącym azjatyckim panieńskim numer 1

On gra

W 22. rocznicę pierwszego odcinka „Kawalera” serial ogłosił pierwszego głównego bohatera pochodzenia azjatycko-amerykańskiego.

Po ujawnieniu ostatecznego wyboru Joeya Graziadei podczas poniedziałkowego finału, zostało to ujawnione Jin Tran26-letnia asystentka lekarza z Miami na Florydzie, będzie kolejną główną bohaterką „Bachelorette”.

Ubrana w fioletową sukienkę z głębokim dekoltem wyszła na scenę, aby przywitać się z publicznością składającą się z absolwentów i fanów Bachelor Nation. Jak powiedziała, dzień wcześniej była na izbie przyjęć cała wystrojona.

Powiedziała, że ​​to pierwsze mistrzostwa Azji franczyzy były „naprawdę niewiarygodne”. Tran jest wietnamskim Amerykaninem i jest dwujęzyczny.

Jak to się skończyło? Finał „Kawalera” ujawnia ostateczny wybór Joeya Graziadei

Jen Tran była „zaszczycona” możliwością zapisania się do historii jako pierwsza azjatycka główna rola w „Kawale”.

„Czuję się wdzięczna i dumna, że ​​jestem pierwszą azjatycką kawalerką w tej serii” – powiedziała Tran.

„Dorastając, zawsze chciałem zobaczyć azjatycką reprezentację w telewizji. I wydaje mi się, że było to naprawdę nieliczne. Zawsze, gdy w mediach pojawiali się Azjaci, chodziło o to, aby obsadzić rolę drugoplanową, spełnić jakiś stereotyp, i czułem się naprawdę uwięziony.” Bo pomyślałem: „Nie widzę siebie na ekranie. „Nie widzę siebie w roli głównego bohatera”.

Kontynuowała: „A teraz być tutaj dzisiaj, stojąc w tej pozycji i mówiąc: «Zamierzam poprowadzić moją własną historię miłosną». „Będę główną bohaterką mojej historii” – nie mogłam powstrzymać się od myśli. Ilu ludzi inspiruję i ilu ludzi zmieniam.”

W 2017 roku serial wykonał pierwszy poważny krok w kierunku różnorodności, obsadzając Rachel Lindsay w roli pierwszej czarnoskórej kobiety w serialu „Kawaler”. W 2021 roku serial wyemitował swój pierwszy sezon z czarnym kawalerem Mattem Jamesem.

READ  Najlepsze stylizacje gwiazd z Met Gali 2022

Tran powiedziała, że ​​rozpoczynając zdjęcia do swojego sezonu, szuka „bezczelnego przekomarzania się” i „kogoś, kto będzie w stanie znieść tyle, ile tylko się da”.

Żadnych singli z Azji… jeszcze: Dlaczego fani mieli nadzieję, że gwiazda „Bachelorette” to zmieni

Jen Tran pojawiła się w sezonie „Kawalera” Joey’a Graziadei’a

Tran był w pierwszej szóstce ostatniego sezonu „Kawalera” i został wyeliminowany w odcinku 7, tuż przed wizytą w rodzinnym mieście Graziadei.

Widzowie dowiedzieli się o niej więcej podczas randki sam na sam w odcinku 3, kiedy rozmawiała z Graziadei o swoim burzliwym życiu rodzinnym. Dodała, że ​​ojciec przez sześć lat spał w piwnicy jej rodzinnego domu z powodu ciągłych kłótni z matką.

„Byłam w przeszłości w kilku złych związkach i zdecydowanie przechodziłam okresy, w których myślałam, że nigdy nie będę kochana i nikogo nie znajdę. Dzieje się tak ze względu na sposób, w jaki wychowywałam się w rodzinie mojego męża” – powiedziała. Graziadei.

„Dorastanie w tym miejscu było naprawdę bolesne” – powiedziała. „Zawsze czułam się bardzo niechciana przez moich rodziców, podobnie jak cała sytuacja w rodzinie, gdy dorastałam. Nigdy nie zaznałam prawdziwej miłości”.

Ujawniła, że ​​nie jest już w związku z ojcem, a w wyemitowanym 18 marca odcinku „Kobiety mówią wszystko” szczegółowo opowiedziała o tym, jak radzą sobie ona i jej matka.

„Ich dorosły związek był[rozdzielony]tylko na chwilę, ponieważ według mnie w kulturze azjatyckiej mieszka się z rodzicami do ślubu, a czasami nawet po ślubie” – powiedziała Tran. „Nigdy nie widziała mnie jako dorosłego. Ale oglądając mnie w telewizji i obserwując, jak się zakochuję, naprawdę widziała, jak dorastam i staję się dorosła, a to było ogromne dla naszego związku, ponieważ czuję, że postrzega mnie jako własną osobę .” „.

„To kobieta, którą chcę być, gdy dorosnę” – powiedziała o swojej matce. „Przyjechała tu z Wietnamu i rzuciła szkołę medyczną, aby zapewnić mojemu bratu i mnie lepsze życie. Kiedy mój ojciec odszedł, przyjęła rolę rodzicielską i nigdy nie narzekała”.

READ  Aktorka Anne Heck ranna w ognistym wypadku samochodowym w Mar Vista – NBC Los Angeles

Według komunikatu prasowego ABC „Tran jest miłą i współczującą kobietą, która poświęciła swoje życie pomaganiu innym, a obecnie uczy się, aby zostać asystentką lekarza. … Kiedy nie studiuje, Tran uwielbia czytać, pływać kajakiem i podróżować w każdej chwili.” Ona ma szansę.”

Amerykanie pochodzenia azjatyckiego są niedostatecznie reprezentowani w telewizji i filmach

Raport Nielsena za 2023 rok Analiza reprezentacji Amerykanów pochodzenia azjatyckiego w mediach wykazała, że ​​widzowie pochodzenia azjatyckiego, rdzennych Hawajczyków i mieszkańców wysp Pacyfiku (AANHPI) „czują się najmniej reprezentowani w mediach ze wszystkich grup rasowych”.

Ponadto według raportu „członkowie AANHPI pozostają niedostatecznie reprezentowani w programach nadawanych i kablowych, które łącznie stanowią większość oglądalności wśród amerykańskiej publiczności”.

„Bunt nie jest uznaniem”: Niebezpieczeństwa związane z randkowaniem jako Amerykanka pochodzenia azjatyckiego

W 2022 r. AANHPI miało 4,1% udziału w ekranie w treściach nadawanych (w tym w ABC) – i 5% w przypadku treści nadawanych, kablowych i strumieniowych – w porównaniu z szacunkami demograficznymi wynoszącymi 6,4%.

Mieszkańcy Azji Wschodniej są reprezentowani częściej niż mieszkańcy Azji Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, rdzenni Hawajczycy i mieszkańcy wysp Pacyfiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *