Kim Mulkey krytykuje „LA Times” za „złe” przedstawienie LSU-UCLA

ALBANY, Nowy Jork – Trener LSU Kim Mulkey jest rozdarty Kolumna Los Angeles Times Przedstawiał pojedynek jego drużyny z UCLA jako „rozliczenie” dobra ze złem, nazywając je „seksistowskim”, „obrzydliwym” i „złym”.

Podczas konferencji prasowej po meczu, po sobotnim zwycięstwie 78-69, Mulkeyowi zadano pytanie, czy jego zespół przyjmuje postawę „my przeciwko światu” i czy powiedział swoim zawodnikom, aby „nosili czarne kapelusze i dobrze się bawili”.

W odpowiedzi powiedział, że w piątek w „LA Times” przesłano mu felieton, w którym opisano jego zespół jako „paskudny debiut”, a UCLA jako „mleko i ciasteczka”. Ponadto w kolumnie przedstawiono konkurencję jako „dobro i zło. Dobro i zło. Włączające i dzielące”.

„Możesz krytykować trenerów, ile chcesz” – powiedział Mulkey. „To nasza sprawa. Możesz do nas przyjść i powiedzieć: «Najgorszy trener w Ameryce. Nienawidzę cię, nienawidzę w tobie wszystkiego. Oczekujemy tego. To wiąże się z terytorium».

„Ale jest jedna rzecz, na którą nie pozwolę wam zrobić: nie pozwolę wam atakować młodych mężczyzn, a w tym komentarzu było kilka rzeczy, które wy, kobiety, powinnyście uznać za obraźliwe. To było bardzo seksistowskie. Dobre i złe w tej grze dzisiaj. Zło? Nazwałeś nas brudnymi znajomymi? Żartujesz?

„Nie pozwolę ci mówić takim tonem o osobach w wieku 18–21 lat”.

Wcześniej długo oczekiwany dzień Profil Washington Post Opublikowany w serwisie Mulki, w oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu w oczekiwaniu na premierę, określił go jako „hit”. Mulki wielokrotnie powtarzał, że nie boi się wypowiadać przeciwko temu, co uważa za niewłaściwe.

Jego zdaniem historia LA Times przekroczyła pewną granicę.

„Nie pozwolę, aby seksizm trwał nadal” – powiedziała Mulki. „A jeśli nie uważasz, że to seksistowskie, zaprzeczasz. Jak ludzie biją dzieci w ten sposób. Nie musisz lubić sposobu, w jaki gramy. Nie musisz lubić sposobu, w jaki rozmawiamy o śmieciach. nie musi nam się to podobać.

READ  Rosja próbuje zaanektować ukraińskie pazury z powrotem

„Ale nie mogę tu siedzieć jako matka, babcia i liderka młodzieżowa i pozwalać, żeby ktoś tak mówił. Bo chłopaki, to jest złe. Znam seksizm, kiedy to widzę i kiedy to czytam. To było żałosne”.

Gracze LSU wielokrotnie mówili, że czują, że ludzie kibicują im, aby przegrali, i że ludzie ich nie lubią, ponieważ bez skrupułów wyrażają swoje zdanie. Komentarze te powtórzono podczas części konferencji prasowej przeznaczonej dla graczy, zanim Mulqui miał szansę zabrać głos.

„Jesteśmy dobrymi złoczyńcami” – powiedział napastnik Angel Reese. „Każdy chce pokonać LSU. Każdy chce być LSU. Musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy zwykłą drużyną koszykówki. Zmieniamy grę.

„Robimy nieznane. Mogę być na korcie, ale także poza nim. Lubię modelować i robić inne rzeczy. Mogę robić jedno i drugie.

„Grypa J [Johnson] Może zrobić jedno i drugie. Aneza [Morrow] Może zrobić jedno i drugie. Wszyscy możemy zrobić jedno i drugie. Właśnie w to ludzie nie wierzą. Myślą, że nie zwracamy uwagi, a kiedy co wieczór będziemy między tymi liniami, udowodnimy, że zwracamy uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *