Kobieca koszykówka Grambling State ustanowiła rekord DI o 141 punktów

Kobieca drużyna koszykówki ze stanu Grambling State ustanowiła we wtorek rekordowy wynik, pokonując College of Biblical Studies 159:18. Według ESPN przewaga 141 punktów to największy margines zwycięstwa w historii I ligi koszykówki kobiet.

Poprzedni rekord stanu Savannah State ustanowił w 2018 r., pokonując Wesleyana (Galeria) 155-26 przewagą 129 punktów.

Przez większą część pierwszej kwarty Grambling utrzymywał się bez punktów. Alyssa Lowe z Ambasadorów, dzięki swemu skoczkowi, zapewniła swojej drużynie pierwsze miejsce z czasem 2:14. Grambling prowadził 46-4 na koniec pierwszej kwarty i 82-10 do przerwy.

Ośmiu graczy Grambling zdobyło w tym zwycięstwie dwucyfrowy wynik, a Arianna Mosley zdobyła 27 punktów, najwięcej w meczu. Kahia Warmsley zdobyła 20 punktów, a Amanda Blake i Demia Young po 15 punktów. Warmsley również przyczynił się do 10 zbiórek i zaliczył double-double, a Jordinia Ivey poprowadziła Tygrysy po siedmiu przechwytach.

Dzięki zwycięstwu Grambling poprawił się do 6-5 w sezonie. Nie rozegrała jeszcze żadnego meczu na swojej konferencji, SWAC.

College of Biblical Studies, szkoła z siedzibą w Houston, która należy do Wydziału II Krajowego Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego, rozpoczyna swój sezon inauguracyjny. Szkoła Menu internetowe Pojawia się ośmiu graczy, z których wszyscy są debiutantami.

We wtorek zmierzyły się także męskie drużyny koszykówki Grambling State i College of Biblical Studies. Chociaż podopieczni Grambling State odnieśli podobne zwycięstwo, wynik był znacznie bliższy – zwycięstwo 84-72.

W sobotę w Luizjanie męskie i żeńskie drużyny z Grambling State będą gospodarzami konferencji Prairie View.

(Zdjęcie: Darryl Omi/Getty Images)

READ  Blazers C Deandre Ayton opuści mecz po wielu godzinach spędzonych na próbach pokonania lodu wokół własnej drużyny