Koło samolotu Boeing United Airlines odpadło chwilę po starcie z lotniska w Los Angeles: Obejrzyj

Według doniesień, w poniedziałek 8 lipca z Boeinga 757-200 United Airlines chwilę po starcie spadło koło. Niepokojący film opublikowany przez RadarBox pokazuje moment, w którym opona oddzieliła się od kadłuba i spadła na ziemię kilka sekund po starcie samolotu.

Koło samolotu Boeing United Airlines odpada chwilę po starcie z lotniska w Los Angeles (Reuters/Miguel J. Rodriguez Carrillo/Zdjęcie archiwalne – zdjęcie reprezentatywne)(Reuters)

Linie United potwierdziły później, że jedno z kół samolotu odpadło o 7 rano, kiedy lot 1001 wystartował z międzynarodowego lotniska w Los Angeles i leciał do Denver. Na szczęście samolot wylądował bezpiecznie w Denver około trzech godzin później. Żaden członek załogi ani pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Twoje życzenia pomogły Indiom zwyciężyć — przeżyj ponownie niesamowitą podróż Indii w Pucharze Świata T20. Kliknij tutaj

Rzecznik United powiedział, że koło znaleziono później w Los Angeles. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Nie jest jasne, czy koło spowodowało jakiekolwiek uszkodzenia podłoża.

Twoje życzenia pomogły Indiom zwyciężyć — przeżyj ponownie niesamowitą podróż Indii w Pucharze Świata T20. Kliknij tutaj

W bardzo podobnym wypadku, który miał miejsce w marcu, w Boeingu 777-200 lecącym do Osaki w Japonii zgubiła się opona po starcie z San Francisco. Samolot musiał zawrócić na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles i tam bezpiecznie wylądował. Luźna opona spowodowała uszkodzenie niektórych pojazdów na parkingu lotniska.

Boeing zgadza się przyznać do zarzutów o oszustwo karne

Lata dochodzeń, procesów sądowych i zeznań sygnalistów pozostawiły reputację Boeinga w strzępach. Firma zgodziła się teraz przyznać do zarzutu oszustwa związanego z dwiema katastrofami 737 MAX. Według Departamentu Sprawiedliwości, decyzja ta nastąpiła po tym, jak rząd stwierdził, że firma naruszyła porozumienie chroniące ją przed ściganiem przez ponad trzy lata.

„Możemy potwierdzić, że osiągnęliśmy zasadniczo porozumienie w sprawie warunków uchwały z Departamentem Sprawiedliwości, pod warunkiem upamiętnienia i zatwierdzenia konkretnych warunków” – oznajmił Boeing w oświadczeniu dla ABC News.

READ  Tesla obniża ceny w Chinach i na innych rynkach azjatyckich w miarę spadku sprzedaży

Umowa przewiduje, że firma będzie zobowiązana do zapłaty maksymalnej przewidzianej prawem kary oraz będzie musiała zainwestować co najmniej 455 mln dolarów w programy zapewnienia zgodności i bezpieczeństwa. Aby jednak porozumienie mogło wejść w życie, wymagana jest zgoda sędziego federalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *