Wall Street zaczyna pokrywać 4,8 miliarda dolarów „następnego Chipotle”

Akcje Cava (CAVA) wzrosły o prawie 9% na początku handlu po ponad 43 USD za akcję, ponieważ Wall Street wykupiła wstępne relacje z nowo wprowadzonej na rynek śródziemnomorskiej sieci fast foodów.

Od poniedziałku rano na ulicy jest sześć transakcji kupna, trzy oczekujące transakcje i zero sprzedaży. Dzieje się tak mniej więcej miesiąc po tym, jak firma zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie 15 czerwca i wzrosła do 43,30 USD pierwszego dnia notowań, podnosząc jej wycenę do 4,8 mld USD po cenie 22 USD za akcję poprzedniej nocy.

W jaki sposób firma osiągnęła tę ocenę i jak wypada na tle innych? Tyle ma do powiedzenia Wall Street.

Był „wyraźnym liderem w nieoficjalnym basenie Morza Śródziemnego”, jak Chipotle dla Meksykanów

Jefferies i Stifel inicjują pokrycie z rekomendacją Kupuj i ceną docelową 48 USD.

W notatce dla klientów Stifel powiedział, że wycenę akcji na 4,8 miliarda dolarów można uzasadnić roczną wielkością jednostki i możliwością jej wzrostu, a także „potencjałem silnej dynamiki operacyjnej, która doprowadzi do korekt w górę szacunków krótkoterminowych i zysków długoterminowych potencjał.”

Jefferies skupia się również na „chwytliwym” wybiegu firmy, nazywając go „skalowalnym modelem”.

„Postrzegamy tę kolejną fazę wzrostu jako jedną z najlepszych w swojej klasie, opartą na przełomowym przejęciu Zoes w 2018 r. Uwaga mówi.

Klient wychodzi z restauracji Cava w Nowym Jorku, USA, 22 czerwca 2023 r. REUTERS / Brendan McDiarmid

Cava przejęła śródziemnomorską serię Fast Zoes Kitchen za 300 milionów dolarów w sierpniu 2018 roku Z powodzeniem przekształciła 145 lokalizacji Zoes Kitchen i planuje otworzyć w tym roku osiem kolejnych Zoes (reszta).

Jefferies powiedział, że wierzy, że całkowity rynek Cava, który można adresować, może dorównać konkurencyjnej sieci Chipotle (CMG).

„Podobnie jak sceptycyzm wobec Fast Casual Mexican w czasie debiutu giełdowego CMG w 2006 roku, spodziewamy się, że Mediterranean sprawdzi się z czasem dzięki sukcesowi i przenośności w CAVA jako wczesny punkt doświadczalny i wierzymy, że scenariusz „błękitnego nieba” może wkrótce być w. Ten koniec północnoamerykańskiego TAM firmy CMG z 7000 jednostek ”.

READ  TreasuryDirect ulega awarii, ponieważ inwestorzy próbują nie dotrzymać kluczowego terminu obligacji

Stifel powiedział, że cena docelowa „zakłada, że ​​CAVA będzie podążać podobną ścieżką jak Chipotle, gdy była podobnej wielkości”.

Baird i William Blair rozpoczęli swoją relację z ocenami Przewyższyć.

Sharon Zackavia z William Blair powiedziała, że ​​Cava jest „wyraźnym liderem w szybko zmieniającym się basenie Morza Śródziemnego”.

W notatce dla klientów mówi, że Cava ma „atrakcyjną jednostkę ekonomiczną z dużą ilością białej przestrzeni”. Firma widzi potencjał dla co najmniej 1200 lokalnych lokalizacji i potencjał płatności cyfrowych do zwiększenia średnich wolumenów jednostek (AUV) o 10%-15%.

Na dzień 16 kwietnia istnieją 263 restauracje Cava, a firma celuje w AUV w wysokości 2,3 miliona dolarów. Oczekuje się, że w 2024 roku połowa nowych lokalizacji Cava będzie zatłoczona.

Spółka oczekuje również, że Cava osiągnie 20% tempo wzrostu przychodów i szybki wzrost EBITDA.

„Spodziewamy się rentowności dolnej linii i odwrócenia dodatnich wolnych przepływów pieniężnych do 2026 r., IPO trwa, zapewniając w międzyczasie wystarczające środki na rozwój, i widzimy potencjał CAVA do wygenerowania ponad 2,5 miliarda USD przychodów i około 400 milionów USD w skorygowanych EBITDA do 2032 r. w ok. 1000 lokalizacjach.

JPMorgan i Piper Sandler rozpoczęły swoje relacje od ocen z nadwagą.

W notatce dla klientów JPMorgan, który ma cenę docelową 45 USD, powiedział: „ze względu na atrakcyjną ekonomię jednostkową z już wiodącymi marżami zysku sklepów, w połączeniu z wzniosłą wizją wzrostu zarówno zysków, jak i strat”.

JPMorgan uważa, że ​​do 2037 roku będzie miał 2000 sklepów z wartością AUV 3,3 miliona dolarów i marżą sklepu na poziomie 25%. Oczekuje również, że firma osiągnie 1000 sklepów do 2031 roku, rok przed wytycznymi firmy.

JPMorgan uważa również, że „rynek końcowy CAVA jest duży”. Firma powiedziała: „Wiele dań kosztuje od 11 do 17 USD w tej marce, co prawdopodobnie ograniczy potencjalne wysokie powtórzenia do grup o niższych dochodach, ale uważamy, że marka jest trwale atrakcyjna dla bardzo szerokiej bazy klientów przynajmniej od czasu do czasu. używać.” Prawie 60% klientów ma roczny dochód poniżej 100 000 USD.

READ  W sądowej walce z Twitterem Elon Musk wskazuje na rząd Indii
NOWY JORK, NY - 15 CZERWCA: Znak śródziemnomorskiej sieci restauracji Cava jest wyświetlany poza giełdą nowojorską (NYSE), gdy firma wchodzi na giełdę 15 czerwca 2023 r. w Nowym Jorku.  Cava wycenił IPO na 22 USD za akcję, wyceniając firmę na 2,5 miliarda USD.  (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Znak dla śródziemnomorskiej sieci restauracji Cava jest wyświetlany poza giełdą nowojorską (NYSE), gdy firma wchodzi na giełdę 15 czerwca 2023 r. W Nowym Jorku. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

To dopiero pierwszy smak publicznej gastronomii.

Cava jako pierwszy objął prowadzenie w swoim publicznym debiucie. Następnie 28 czerwca zadebiutował koreański koncept grilla GEN Restaurant Group (GENK).

Inne, które mają wejść na giełdę w tym roku, to Panera Brands, do której należy Caribou Coffee, Panera Bread, Einstein Bros Bagels i brazylijska firma Fogo de Chão.

Brooke DiPalma jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @Brooke DiPalma Lub napisz do niej na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *