Netflix obniża ceny w dziesiątkach krajów — ale nie w Stanach Zjednoczonych

Netflix obniża ceny abonamentów w ponad trzydziestu krajach, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, Kanady i większości krajów Europy, zgodnie z raport z Dziennik Wall Street. Mówi się, że te cięcia dotyczą tylko niektórych poziomów Netflix, ale czasami obniżają cenę subskrypcji o połowę.

Rzeczniczka Netflix, Kumiko Hidaka, potwierdziła, że ​​firma „aktualizuje” ceny swoich planów w „niektórych krajach”, ale nie określiła, w których. Jak zauważono wcześniej czasopismoWśród krajów, które prawdopodobnie otrzymają obniżki cen, są Jemen, Jordania, Libia, Iran, Kenia, Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Nikaragua, Ekwador, Malezja, Indonezja, Tajlandia i Filipiny. Jednak wcześniejszy raport z Nowości w zakresie przecinaków do przewodów Zauważa, że ​​cięcia dotyczą również Bośni i Hercegowiny, Serbii, Albanii, Macedonii Północnej i Słowacji.

Dzieje się tak zaledwie kilka tygodni po tym, jak Netflix ogłosił plany zarobienia większych pieniędzy na subskrybentach udostępniających hasła w Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii. Zgodnie z nowymi przepisami abonenci mają płacić dodatkowo za każdego, kto korzysta z ich abonamentu i mieszka poza ich „głównym” domem.

Greg Peters, współzarządzający Netflix, zasugerował te potencjalne zmiany cen podczas Wezwanie do zarobków firmy w styczniu. „Staramy się służyć większej liczbie członków na całym świecie, starając się oferować przyzwoitą wartość w różnych przedziałach cenowych, i wykonujemy dobrą robotę, poszerzając ten zakres” – powiedział Peters. „Istnieje grupa ludzi na całym świecie w krajach, w których nie penetrowaliśmy głęboko i mamy więcej możliwości ich przyciągnięcia”.

READ  Trzej pasażerowie lotu 1282 Alaska Airlines, w którym wybuchła uszczelka w drzwiach, pozywają linię lotniczą i Boeinga na 1 miliard dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *