Ponad 850 000 przerw w dostawie prądu zgłoszonych podczas burz zimowych w całym kraju, z nadchodzącymi opadami śniegu, lodu i zamieci

(CNN) Spodziewane są brutalne zimowe burze Śnieg, zamieć śnieżna lub oblodzenie W ramach wielodniowego wydarzenia drogi zostały już zamknięte, aw czwartek zgłoszono wiele przerw w dostawie prądu w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, od Kalifornii po północny wschód – nawet na południowym wschodzie. Nienormalnie wysokie temperatury.

Ponad 60 milionów ludzi jest objętych ostrzeżeniami dotyczącymi pogody zimowej od czwartku rano na zachód od północnych równin, regionu Wielkich Jezior oraz Nowego Jorku i Nowej Anglii. To część burzy, która już przeszła Ponad 850 000 Częściowo ucierpiały domy i firmy bez prądu, głównie w stanie Michigan Marznący deszcz i śnieg Jest uszkodzony Linie uzbrojenia i drzewa — i inne części Środkowego Zachodu, według tropiciela PowerOutage.us.

Ciężki śnieg nawiedził już niektóre z tych obszarów w ciągu ostatnich dwóch dni – do wczesnego czwartku w niektórych częściach południowego Wyoming było ponad 40 cali; do 32 cali w północno-zachodniej Montanie; i ogólnie 3-6 cali w poprzek Nebraski i Dakoty.

W środę wieczorem w kilku hrabstwach Wyoming trwały akcje poszukiwawczo-ratownicze, aby uratować kierowców, którzy utknęli w gęstym śniegu, poinformował State Highway Patrol. powiedział.

W Minnesocie, gdzie w czwartek rano spadło 3-7 cali deszczu, zgłoszono ponad 160 wypadków samochodowych, a dziesiątki samochodów zjechało z jezdni w środę, powiedział rzecznik Minnesota State Patrol. Porucznik Gordon Shank Powiedział w serii tweetów.

W Wisconsin – śnieg od wtorku na północy i marznący deszcz w środę na południu – gubernator Tony Evers ogłosił w środę awarię zasilania w całym stanie, która, jak powiedział, „pozwoli na szybkie i skuteczne przywrócenie jakiejkolwiek przerwy w dostawie prądu”. w całym stanie” – poinformowało jego biuro w komunikacie prasowym.

Oczekuje się, że w czwartek w wielu z tych obszarów utrzymają się niebezpieczne warunki podróży. Opady śniegu od 1 do 2 cali na godzinę mogą nawiedzić części Zachodu, Północnych Równin i Wielkich Jezior, a wiatry osiągają prędkość od 40 do 50 mil na godzinę, podała National Weather Service. Połączenie może mieć „znaczący wpływ, w tym poważne zakłócenia w podróżowaniu, infrastrukturze, inwentarzu żywym i rekreacji”. powiedział.

READ  Akcje trzęsą się, gdy inwestorzy wkraczają w sezon wysokich zysków

Części górnego środkowego zachodu i północnego wschodu mogą zobaczyć dodatkowe 6 do 12 cali śniegu do czwartku, z lokalnie dużymi usługami. powiedział.

i Ostrzeżenie przed zamiecią Czwartkowy poranek rozciągał się od środkowej Iowa do linii Wisconsin-Illinois i przez południowe Michigan – z marznącymi deszczami grożącymi nagromadzeniem śniegu, które sprawią, że poranna podróż będzie „prawie niemożliwa” w niektórych miejscach. powiedział.Policja i ratownicy próbują uwolnić pojazdy ze śniegu na Mountain View Parkway w Lehigh, Utah, 22 lutego 2023 r.

Na zachodzie, w niezwykle rzadkim przypadku, hrabstwa Los Angeles i Ventura w Kalifornii pozostaną objęte ostrzeżeniem o zamieci śnieżnej od piątku rano do soboty po południu, podał serwis pogodowy. To pierwsze ostrzeżenie przed zamiecią wydane przez biuro Weather Service w Los Angeles od 1989 roku.

Według Daniela Swaina, klimatologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, „prawie cała populacja (Kalifornii) może zobaczyć śnieg z niektórych miejsc jeszcze w tym tygodniu, jeśli spojrzy się we właściwym kierunku”.

Tymczasem na południowym wschodzie zobaczymy niezwykle wysokie temperatury w czwartek – od 30 do 40 stopni powyżej normy – po Dzienny rekord ponad 30 W środę zarejestrowano tam Appalachy i część dolnego Środkowego Zachodu. W czwartek można było pobić ponad 80 takich rekordów.

Walcząca zimowa burza i południowa fala upałów spowodowały 100-stopniową różnicę temperatur między północnymi i południowymi Górami Skalistymi. Wcześniej w tym tygodniu.

Burze przybrzeżne powodują zakłócenia

Zdradzieckie burze zimowe w dużych częściach zachodnich i północnych Stanów Zjednoczonych spowodowały poważne zakłócenia w życiu codziennym na niektórych obszarach, co skłoniło władze lokalne do wydania ostrzeżeń przed wjechaniem na drogi.

Według serwisu monitorującego w czwartek odwołano ponad 680 regularnych lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych. Świadomość lotu. Wynika to z odwołania ponad 1600 lotów w środę.

Suma opadów śniegu osiągnęła dziesiątki cali w niektórych miastach od czasu rozpoczęcia burzy w poniedziałek wieczorem, w tym 48 cali w Battle Lake w Wyoming, 32 cale w Dupuis w stanie Montana i 29 cali w Park City w stanie Utah.

READ  Sąd Najwyższy Karoliny Północnej – pod nową kontrolą GOP – uchyla orzeczenia republikańskich prawodawców, którzy obalili partyzantów gerrymanders.

Na obszarach Kalifornii, gdzie śnieg rzadko występuje, od czwartku mogą wystąpić znaczne opady śniegu, ponieważ w niektórych częściach stanu zaczną pojawiać się ulewne deszcze i śnieg w górach – poinformował serwis pogodowy. powiedział. Dodatkowo wydano zegary przeciwpowodziowe dla nisko położonych obszarów, w tym Los Angeles.

Niebezpieczne warunki doprowadziły do ​​wprowadzenia środków ochronnych w wielu krajach.

• Lotnisko Wisconsin zamknięte wcześniej: Port lotniczy Green Bay odwołał pozostałe codzienne loty w środę wieczorem i większość lotów w czwartek rano.

• Zamknięcia dróg w kilku stanach: Niebezpieczne warunki spowodowały zamknięcie autostrad w środę w kilku stanach, w tym w Dakocie Południowej, Wyoming, Arizonie, Dakocie Północnej i Minnesocie.

• Główne urzędy państwowe zamknięte: Gubernator Janet Mills ogłosiła, że ​​urzędy stanowe będą zamknięte w czwartek, ponieważ burza „spodziewa się znacznych opadów śniegu w większości stanu”.Lot Southwest Airlines przed startem na mglistym międzynarodowym lotnisku w Salt Lake City w środę.

Wyjątkowo ciepło na południowym wschodzie

Po tym, jak środa przyniesie więcej niż zwykle zimowych wiatrów na południowym wschodzie, czwartek przyniesie trochę.

W czwartek spodziewane są dziesiątki rekordów od Ohio po Florydę. W niektórych częściach południowo-wschodniej, środkowoatlantyckiej i doliny Ohio temperatura maksymalna może wynosić 35 stopni powyżej normy.

Dziesiątki rekordowych dziennych maksimów osiągnięto lub zremisowano w środę, w tym 98 stopni w McAllen w Teksasie i 87 stopni w Neapolu na Florydzie. Atlanta w stanie Georgia ustanowiła rekord w lutym z 81 stopniami, co jest średnią najwyższą w mieście w połowie maja.

W weekend możliwych jest ponad 100 rekordów od Zatoki Meksykańskiej po Wielkie Jeziora.

Region doświadczył w środę silnych burz w dolinie rzeki Mississippi, przy czym w całym regionie odnotowano ponad 30 burz.

Korekta: we wcześniejszej wersji tej historii błędnie podano, które miasto osiągnęło 87 stopni w środę. To było w Neapolu na Florydzie.

Taylor Ward z CNN, Aya Elamrouzi i Eric Levenson przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *