Więcej deszczu spodziewane jest w Vermont i na północnym wschodzie

Deszcz spowodował w poniedziałek rozległe powodzie w niektórych częściach zachodniej Nowej Anglii i stanu Nowy Jork, zalewając domy i zmywając drogi i mosty, gdy ludzie zostali uwięzieni w swoich pojazdach.

W Vermont, gdzie powodzie mają się nasilać w ciągu dnia, urzędnicy poinformowali, że do tej pory uratowano łodzią około 20 osób, a dwa tuziny ewakuowano ze swoich domów. Co najmniej jedna osoba, kobieta po trzydziestce, zginęła w powodzi w dolinie rzeki Hudson w Nowym Jorku – poinformowały władze.

Gdy woda opada w niektórych częściach regionu, administrator hrabstwa Steven M. Neuhaus powiedział, że drogi i mosty zostały uszkodzone, co utrudnia zespołom poszukiwawczym i ratowniczym rozejście się i sprawdzenie. Mieszkańcy. „Niektóre mogły zostać zmiecione” – powiedział w wywiadzie dla „Good Morning America” stacji ABC.

Oto szczegóły:

  • National Weather Service w Burlington ostrzegła w poniedziałek przed „zagrażającymi życiu gwałtownymi powodziami” w Vermont, powiedziała mieszkańcom, aby nie chodzili ani nie przejeżdżali przez wody powodziowe i przewidziała, że ​​w niektórych obszarach może spaść dodatkowe sześć cali.

  • Deszcz spowodował gwałtowne powodzie w pięciu hrabstwach w północnym Vermont, gdzie do tej pory spadło trzy cale deszczu, podał serwis pogodowy. Centralne hrabstwa Vermont, Addison, Orange, Rutland i Windsor są zagrożone popołudniowymi powodziami.

  • Dolina Hudson w Nowym Jorku wzięła na siebie ciężar burzy w niedzielę, a na niektórych obszarach spadło do ośmiu cali deszczu. Części często uczęszczanej Palisades Interstate Parkway były nieprzejezdne, a kilka mostów się zawaliło. Przeczytaj więcej o powodziach w Nowym Jorku w weekend.

  • Mężczyzna, który został zabity w dolinie Hudson, próbował opuścić swój dom ze zwierzęciem, kiedy stracił równowagę i został zmieciony do rowu, powiedział urzędnik administracji okręgowej, pan Neuhaus.

  • Ruch w tym rejonie był kontynuowany w poniedziałek. LaGuardia i John F. w Nowym Jorku w poniedziałek rano. Usługa śledzenia lotów FlightAware poinformowała, że ​​z lotniska Kennedy’ego odwołano dziesiątki lotów. Ponad 30 lotów zostało odwołanych z międzynarodowego lotniska Boston Logan i usług Amtrak zostały zawieszone Poniedziałek między Nowym Jorkiem a Albany.

  • Według prognostów z Weather Forecast Center w wielu obszarach środkowej i północnej Nowej Anglii w ciągu ostatnich 14 dni spadło od 200 do 300 procent normalnych opadów. Strumienie już działają z niezwykłą szybkością, niektóre z rekordowymi prędkościami.

  • Nieustanne deszcze zalały obszar, który doznał poważnych szkód powodziowych w 2011 r., kiedy huragan Irene przewrócił wschodnie wybrzeże, zmywając infrastrukturę i domy.

READ  Wynik World Series: Home Run Game 1 JD Realmudo vs. Astros Grab Game

Klara Mojżesz Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *