Kontrakty terminowe Dow: co robić, gdy bessy się nasilają; Konkurent Tesli jest na szczycie 5 głównych akcji

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i kontraktami terminowymi Nasdaq. Cena bitcoina spadła w sobotę poniżej 20 000 USD, ponieważ problemy z kryptowalutą utrzymują się.
XBessa nasiliła się w ubiegłym tygodniu, w związku z rosnącymi obawami, że Rezerwa Federalna będzie musiała wepchnąć gospodarkę w recesję, aby powstrzymać inflację.

Ponieważ główne wskaźniki przesuwają się w kierunku szczytów sprzed Covid, inwestorzy powinni być na uboczu. Nie ekscytuj się jednodniowymi odbiciami, takimi jak piątkowe postępy technologiczne. Zamiast tego przygotuj się na skorzystanie z kolejnego utrzymującego się trendu wzrostowego.

Niewiele akcji utrzymuje się na wysokim poziomie, ale pięć akcji wykonuje rozsądną robotę: Tesla (TSLA) Konkurencja BYD (BYDDF), Vertex Pharmaceuticals (VRTX), nawozy i zabawki litowe Metry kwadratowe (Metry kwadratowe), Eli Lilly (LLY) A Enfaza energii (ENPH).

Wszyscy mają Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Zapasy BYD są zbliżone do zapasów tradycyjnych kup punkt. Akcje SQM znajdują wsparcie na 50-dniowej linii po dużych wzrostach. Akcje ENPH odzyskały ten kluczowy poziom w piątek. Akcje Vertex i Eli Lilly nie są dużo poniżej swoich 50-dniowych pasm.

Akcje LLY są uruchomione Tabela liderów IBD. Eli Lilly i SQM znajdują się w wada 50. To było BYD w piątek Akcje IBD dzisiaj.

Film zawarty w tym artykule omawia tygodniowy ruch na rynku i analizuje akcje BYD, SQM i Enphase.

Zanurz Bitcoina

Bitcoin spadł w sobotę poniżej kluczowego psychologicznego poziomu 20 000 $, nowego minimum od 18 miesięcy. Największa kryptowaluta spadła do 18 739,50 USD, tuż poniżej szczytu z grudnia 2017 r. Bitcoin jest obecnie notowany powyżej 19 000 USD, znacznie poniżej szczytu z listopada 2021 r., który wynosił 68 990,90 USD.

Inne kryptowaluty spadają tak samo lub bardziej.

Inwestorzy na ogół uciekali z ryzykownych aktywów w obawie przed inflacją i recesją. W ostatnich tygodniach kilku pożyczkodawców kryptowalut wstrzymało wypłaty.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Rynki amerykańskie będą zamknięte w poniedziałek na święto obchodzone w czerwcu, ale inne giełdy na całym świecie będą otwarte. Kontrakty terminowe Dow będą handlowane normalnie w poniedziałek.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku, Rezerwa Federalna, Podnoszenie stóp procentowych, Bank Rezerw Australii

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Giełda Papierów Wartościowych

Giełda ponownie odnotowała znaczne straty tygodniowe, a główne indeksy spadły do ​​najgorszych poziomów od ponad roku.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 4,8% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 5,8%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 4,8%. Small cap Russell 2000 spadł o 7,5%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 8 punktów bazowych do 3,24%. We wtorek 10-letnia rentowność wzrosła do 3,48%, najwyższego od 11 lat.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA spadły w zeszłym tygodniu o ponad 9% do 109,56 USD za baryłkę, kończąc siedmiotygodniowy złą passę. Kontrakty terminowe na benzynę również gwałtownie spadły. Ceny gazu ziemnego spadły.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o nieco ponad 12% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) suwak 9,1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 5,1%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) stracił 8,1%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wyprzedano 10,4% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 8,6%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 8,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 11,4%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) o 17,2% oraz fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF4,8% poddało się. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) stracił 4,5%, zarówno z udziałami Lilly, jak i VRTX.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 3,3%, dobrze odbijając się od minimów i nie przebijając minimów pod koniec maja. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o prawie 1% po osiągnięciu najniższego poziomu od dwóch lat. Tesla pozostaje głównym właścicielem poprzez fundusze ETF Ark Invest. Ark ma małą pozycję magazynową BYD.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje BYD

Akcje BYD wzrosły w piątek o 4%, ale spadły o 4,1% do 37,45 w ciągu tygodnia, odcinając pięciotygodniową passę. Akcje utworzyły uchwyt na wykresie tygodniowym, dając mu 39,81 punktów kupna. Przy tak głębokiej bazie – 48% – ryzyko nieudanego wybicia jest większe. Długa rączka, zwłaszcza taka, która jest wystarczająco długa, aby mieć wąską podstawę, będzie konstruktywna.

Ale przy odbiciu chińskich akcji EV – i ogólnie notowanych w USA chińskich akcjach – akcje BYD mogą nie być długo wstrzymywane. Nowy (NIO), Exping (XPEV) A Lee Otto (LI) jest włączone, a Li Auto zbliża się do maksimów.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Rozwój technologii w związku z niestabilnym ruchem na rynku; Czy inflacja osiągnęła swój szczyt?

Wewnętrzne operacje BYD na bateriach i chipach, wraz z ogromnymi wydatkami kapitałowymi w ciągu ostatnich 18 miesięcy, doprowadziły do ​​ogromnego wzrostu sprzedaży i pozwoliły firmie uniknąć problemów z łańcuchem dostaw i zamknięcia China Covid. Jej sprzedaż pojazdów elektrycznych i hybryd plug-in przebije sprzedaż Tesli wyłącznie z napędem elektrycznym w drugim kwartale i może utrzymać tę przewagę.

Akcje Tesli spadły w zeszłym tygodniu o 6,7% do 650,28, blisko minimów z końca maja.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Strzałka Enfazy

Akcje Enphase spadły o 5,8% do 184,90 w zeszłym tygodniu. Piątkowy wzrost o 8,9% zepchnął akcje ENPH z powrotem powyżej linii 50-dniowej i 200-dniowej. przerwa od podwójna podstawa dna Na początku czerwca szybko potknął się o 193 punkty skupu, które straciły ważność. Ale teraz utworzył się uchwyt, z 217,33 punktów kupna powyżej maksimum z 8 czerwca. Należy pamiętać, że akcje Enphase mają znaczne dzienne ruchy. I chociaż akcje spółek fotowoltaicznych oparły się agresywnej wyprzedaży nazw ropy i gazu w piątek, może to nie trwać długo.

Technologie ENPH i SolarEdge (SEDG) wśród najlepszych wykonawców indeksu S&P 500 w piątek. Magazyn SEDG odzyskał swoją 50-dniową, treningową podstawę kubka z uchwytem.

Strzałka wierzchołkowa

Akcje Vertex wzrosły o 3,2% do 253,09 w zeszłym tygodniu, prawie odzyskując 50-dniową passę z 4,8% wzrostem w piątek. 276,10 kubek z uchwytem Punkt zakupu nie jest już ważny, więc oficjalny wpis to 292.85. Ale inwestorzy mogą wykorzystać 279,23 jako wczesne wejście.

Eli Lily Stock

Akcje Eli Lilly spadły w zeszłym tygodniu o 2,15 do 390,90, napotykając w piątek opór na linii 50 dni. Silny ruch powyżej 50-dniowej linii może zapewnić wczesne wejście dla akcji LLY. Poprzednia płaska podstawa cenowa kupna na poziomie 314,10 nie jest już wartościowa, ale akcje Lilly są w trakcie tworzenia kolejnej konsolidacji obok niej.

Akcje SQM

Akcje SQM spadły w zeszłym tygodniu o 6% do 90,29, ale wzrosły w piątek po znalezieniu wsparcia na linii 50 dni. Akcje straciły 27% zysku z 90,97 punktów zakupowych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jednak silne odbicie od 50-dniowej linii może stanowić wejście dla akcji SQM.

Zarówno akcje SQM, jak i BYD są głównymi składnikami funduszu Global X Lithium & Battery Tech ETF (oświetlony) wraz z Teslą.

Analiza rynku

Ostra korekta rynkowa – bessa dla S&P 500 i Nasdaq – nadal się pogarszała w zeszłym tygodniu.

Mieszana akcja piątku nie była zbyt inspirująca. Tak, Nasdaq i S&P 500 są w piątek, więc technicznie jest to pierwszy dzień, w którym można spróbować rajdu na giełdzie dla tych dwóch indeksów. Ale odrobili tylko strome tygodniowe straty.

READ  Wall St Week Ahead Inwestorzy zastanawiają się, kiedy zakończy się wyprzedaż amerykańskich akcji

Indeksy S&P 500, Dow Jones i S&P 500 osiągnęły najgorsze poziomy od końca 2020 roku.

Nawet w przypadku wzrostu rynku i etapów A Dzień kontynuacji W najbliższej przyszłości wciąż jest wiele powodów do wątpliwości i niewiele akcji do kupienia.

Sektor ropy i gazu, jedyny stały obszar siły rynkowej, spadł w zeszłym tygodniu, a kilku dużych zwycięzców wydało sygnały sprzedaży. Sektor może nie został ukończony, ale była to zmiana charakteru, z uszkodzonymi planami.

Podczas gdy niektóre akcje, takie jak BYD i SQM, są bliskie punktów kupna, a inne, takie jak Vertex, Lilly lub Enphase, mogą być interesujące po kilku mocnych sesjach, naprawienie wielu potencjalnych liderów może zająć tygodnie. Dzieje się tak w scenariuszu, w którym rynek osiąga nowy szczyt z dużą siłą.

Na razie giełda prawdopodobnie będzie dalej spadać. Gospodarka pogrążająca się w recesji, podczas gdy Fed znajduje się na początku napiętego cyklu zacieśniania, nie jest dobrym środowiskiem dla akcji.

Wszystkie główne wskaźniki są zbliżone do szczytów sprzed Covida. Może to oferować potencjalny poziom wsparcia, ale nie powinno być kontynuowane. Russell 2000 już podważa ten kluczowy poziom.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy nie mają powodu do inwestowania, nawet akcje spółek energetycznych wysyłają sygnały o sprzedaży. Jedynym możliwym wyjątkiem jest skromna ekspozycja długoterminowych zwycięzców.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby pozostać zaangażowanym, obserwować ruchy rynkowe i przygotować się na kolejny trend wzrostowy.

Czas zabrać ołówki, a nie długopisy, aby zaktualizować swoje listy obserwacyjne. Szukaj akcji o silnej względnej sile, zwłaszcza jeśli utrzymują kluczowe poziomy wsparcia. Ale wiele akcji z silnymi liniami RS będzie teraz miało brzydkie wykresy.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Prognoza giełdowa na najbliższe 6 miesięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *