Kontrakty terminowe Dow: ropa spada po tym, jak Biden rozważa emisję ogromnych rezerw strategicznych

Kontrakty terminowe Dow niewiele się zmieniły na początku czwartku, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły, a kontrakty terminowe na Nasdaq nieznacznie wzrosły, podczas gdy ceny ropy naftowej gwałtownie spadły po raporcie, że prezydent Joe Biden rozważa duże uwolnienie rezerw strategicznych w ciągu kilku miesięcy w celu zwalczania inflacji. Kluczowe dane o inflacji są dostępne w czwartek.
xGłówne indeksy spadły w środę umiarkowanie przy silnym zwyżce na giełdzie od 14 marca. Kontrakty terminowe na ropę naftową i ceny innych surowców odbiły, podczas gdy rentowności obligacji skarbowych spadły.

Banki poniosły duże straty, ponieważ rentowności obligacji skarbowych spadały, gdy krzywa dochodowości zbliżała się do odwrócenia. Spadały również chipy i oprogramowanie, choć często po kilku dniach wzrostów. Zapas jabłek Tesla (TSLA), Microsoft (MSFT) i Google Parent Alfabet (Google) prawie się nie rusza. jabłko (AAPL) w przedziale zakupowym, chociaż przerwa na rynku byłaby korzystna. Akcje Microsoftu i Google pokonały wczesne wpisy, podczas gdy akcje Tesli zbliżają się do zamknięcia kup punkty.

Tymczasem ceny energii, nawozów i innych surowców odbiły w środę po spadku we wtorek. Wiele jest przedłużone. Ale główny olej muszle (szyling) tuż poniżej punktu zakupu, podczas gdy półsegment pozostaje w tyle Philips 66 (PSX) wirujące wokół potencjalnego wejścia.

Emisja rezerw strategicznych

Zespół prezydenta Bidena rozważa plan uwolnienia około 1 miliona baryłek dziennie rezerw strategicznych w ciągu kilku miesięcy, aby zwalczyć gwałtownie rosnące ceny benzyny i problemy z dostawami podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Tak wynika z wielu raportów ze środy wieczorem. Ogłoszenie w czwartek może nastąpić, gdy Biden będzie rozmawiał o sposobach obniżenia cen energii.

Aprobata Bidena spadła, gdy inflacja wzrosła do najwyższego od 40 lat poziomu. Sondaże wskazują, że Republikanie odzyskają kontrolę nad Kongresem w listopadzie.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 6%.

dane o inflacji

W czwartek o 8:30 czasu wschodniego Ministerstwo Handlu Publikacja nowych danych o inflacji W ramach lutowego Raportu o dochodach i rozchodach. Oczekuje się, że wskaźnik cen PCE, preferowany przez Fed wskaźnik inflacji, wykaże wzrost o 6,4% w stosunku do poprzedniego roku. Oczekuje się, że bazowa inflacja PCE wyniesie 5%. W piątek Departament Pracy opublikuje raport o zatrudnieniu za marzec.

Kolejne posiedzenie Fed odbędzie się dopiero 3-4 maja, więc do tego czasu będzie kilka odczytów inflacji. Jednak raport o inflacji i zatrudnieniu wskaże, czy decydenci podniosą stopy procentowe o 50 punktów bazowych na początku maja i na przyszłych posiedzeniach, w porównaniu do ruchów o ćwierć punktu.

Tesla i Microsoft Stock już działają Tabela liderów IBD. Działają akcje Microsoft i Google Wieloletni liderzy IBD. Akcje Tesli, Google i Microsoft znajdują się w wada 50.

READ  Elon Musk oklaskiwał, gdy saudyjski książę mówi o możliwym przejęciu Twittera

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow były tuż poniżej wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,4%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 2,33%.

Czwartkowy raport o inflacji prawdopodobnie poruszy kontrakty terminowe Dow i rentowności obligacji skarbowych.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Podczas rajdu giełdowego doszło do spadkowej sesji, prowadzonej przez firmy technologiczne i małe przedsiębiorstwa.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 0,2% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,6%, a PSX znalazł się w czołówce. Nasdaq Composite spadł o 1,2%. Small cap Russell 2000 oddał 1,9%.

Ceny ropy naftowej wzrosły o 3,4% do 107,82 USD za baryłkę, pomimo porannych wzrostów. Oferuje również złoto i metale nieszlachetne.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 4 punkty bazowe do 2,36%. Dwuletnia rentowność spadła o 4 punkty bazowe do 2,31%, przy różnicy zaledwie 5 punktów bazowych. Krzywa dochodowości jest bliska odwrócenia, co nastąpiło na krótko we wtorek. Odwrócona krzywa dochodowości to zła wiadomość dla tradycyjnych pożyczkodawców, ponieważ banki regionalne przegrały w środę.

To także potencjalny sygnał recesyjny, chociaż ogólny trend wzrostowy cen sugeruje coś innego. Również odwrócona krzywa dochodowości zwykle nie wskazuje na kilkumiesięczną stagnację ani korektę na giełdzie.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 1,4%, podczas gdy innowacyjny fundusz IBD Breakout Opportunities Fund (pasować) spadła o 0,4%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 1,9%, ponieważ akcje MSFT były głównym składnikiem IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadły o 2,9%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME(skok o 1,1%, Global X US Infrastructure Development ETF)kolebka) spadła o 0,9%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) w dół o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 3,6%, ponieważ r (r) doprowadziło do gwałtownego spadku cen niektórych detalistów w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) do 1,2% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) straciła 0,7%, choć najbardziej ucierpiały banki regionalne. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 0,2%.

READ  Dolar jest na dobrej drodze do najmocniejszego tygodnia od 2022 roku

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 3,8%, a fundusz ETF ARK Genomics (ARKG) spadła o 3,6%. Obaj utrzymali się powyżej 50-dniowych średnich kroczących. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


strzałka muszli

Akcje Shella wzrosły o 4% do 55,61, odbijając się od 50-dniowej średniej kroczącej. Inwestorzy mogą teraz kupić akcje SHEL lub poczekać na wybicie z oficjalnego poziomu 56,23 płaska podstawa Zakup punktowy. Płaska podstawa jest częścią Formowanie podstawy na podstawie.

ten Linia siły względnej Jeśli chodzi o akcje SHEL, po silnym zwyżce pod koniec 2021 r. zbliżają się do swoich maksimów.

Zdjęcie Philips 66

Akcje PSX wzrosły o 4,8% do 87,44, odzyskując swoją 50-dniową średnią kroczącą, ponieważ rafinerie i inne źródła energii odbiły wraz z cenami ropy naftowej. Phillips ma 66 oficjalnych punktów kupna po 94,44 w procesie konsolidacji sięgającym czerwca ubiegłego roku. Inwestorzy mogą wykorzystać 93,64, powyżej krótkoterminowego maksimum z lutego, jako wczesne wejście. Ale agresywni inwestorzy mogą wykorzystać środowy ruch jako miejsce do rozpoczęcia pozycji, zarówno od linii 50 dni, jak i przełamania linii trendu krótkoterminowego.

Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 0,7% do 177,77, kończąc 11-dniową passę.

We wtorek akcje wzrosły o 1,9% do 178,96, usuwając 176,75 Podwójne dno Zakup punktowy.

Inwestorzy nadal mogą kupować akcje AAPL lub czekać, aż przestaną lub handlować. Linia RS ponownie osiągnęła rekordowy poziom, odzwierciedlając zachowanie akcji Apple w stosunku do indeksu S&P 500. Linia RS to niebieska linia na dostępnych wykresach.

akcje Google

Akcje Google spadły o 0,4% do 2838,77 i przez kilka ostatnich sesji utrzymały się w ścisłym obrocie. Akcje GOOGL można wykonywać z linii 200-dniowej jako wczesne wejście lub jako długoterminowy lider. Radzenie sobie z obecnymi poziomami również będzie pozytywne. Oficjalny punkt zakupu to obecnie 3.0313.03. Linia RS jest nieco poniżej szczytów, ale od początku września porusza się w bok.

Akcje firmy Microsoft

Akcje Microsoftu spadły o 0,5% do 313,86, po odbiciu od 200-dniowej passy w poprzednich dwóch sesjach. Inwestorzy mogą kupować akcje MSFT jako wczesne wejście lub jako długoterminowy lider tutaj, lub po osiągnięciu środowego maksimum w ciągu dnia. Oficjalny punkt zakupu to 349,77.

Tesla Stock

Akcje Tesli spadły o 0,5% do 1093,99, ale po wzrostach w 10 z poprzednich jedenastu sesji. Gigant EV pędził w kierunku 1208,10 podstawa kubka Punkt kupna i wczesne wejście około 1150. Idealnie, akcje Tesli będą stanowić uchwyt, tworząc punkt kupna o niskiej cenie i niższe ryzyko. I ten uchwyt powinien być zauważalny. Niezauważalny uchwyt na wykresie dziennym prawdopodobnie nie zachwieje wielu słabych akcjonariuszy z szybko ładujących się akcji TSLA.

READ  Kontrakty terminowe na akcje bez zmian, ponieważ Fed rozpoczął wrześniowe posiedzenie we wtorek

Tesla Shanghai, zamknięta w poniedziałek z powodu blokady Covid, nie wznowi produkcji w piątek ani sobotę.


Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?


Analiza wzrostu rynku

Parafrazując Rolling Stones, nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz, ale czasami dostajesz to, czego potrzebujesz. Zwyżka na giełdzie nie może rosnąć każdego dnia, a główne indeksy spadają w środę. Ale dzieje się tak w kontekście szybkiego wzrostu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nasdaq uderzenie w opór w pobliżu 200-dniowej średniej kroczącej jest normalne.

Niewielkie straty w akcjach Apple, Microsoft, Google i Tesla pomogły zamaskować spadek głównych indeksów, a także wzrosty w operacjach towarowych.

Niemniej jednak główne indeksy i akcje nie wyglądają na uszkodzone. Można powiedzieć, że zwyżka na rynku może potrwać kilka dni, zanim się zatrzyma lub odwróci. Powinno to między innymi pomóc Apple i Tesli w tworzeniu uchwytów. Ale rynek zrobi to, co chce.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Giełda nie może rosnąć każdego dnia. Dlatego inwestorzy powinni pozostać optymistami, ale zrównoważeni. Czy to długo oczekiwany przestój na rynku i czy potrwa on dłużej niż dzień lub dwa? Nie próbuj przewidywać, po prostu bądź przygotowany na reagowanie na działania rynku.

Ruchy między akcjami towarowymi i wzrostowymi w ciągu ostatnich dwóch sesji pokazują zalety posiadania portfela zdywersyfikowanych liderów. Jest to również powód, dla którego inwestorzy stopniowo zwiększają ekspozycję, aby uniknąć stawiania dużych nowych zakładów na krótkoterminowych szczytach.

Kontynuuj pracę nad obszerną listą obserwacyjną, uważnie obserwując wybrane akcje w obszarach zakupów lub w ich pobliżu.

Czytać Wielkie zdjęcie Każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

3 najlepsze akcje S&P 500 dzisiaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *