Jak hakerzy i geopolityka mogą udaremnić planowaną zmianę energetyczną

To zdjęcie przedstawia turbinę wiatrową w Holandii.

Mischa Keijser | Źródło obrazu | Obrazy Getty

Dyskusje na temat zmiany energii, jej znaczenia i Czy to się naprawdę dzieje?Stały się ważnymi punktami rozmów w ostatnich latach.

Zmiana – przejście od paliw kopalnych do systemu zdominowanego przez odnawialne źródła energii – musi zobaczyć, jak to się rozwinie.

Zależy to od wielu czynników, od technologii i finansów po współpracę międzynarodową. Co ważne, wszystko jest jednak naznaczone wielką niepewnością i ryzykiem.

Powyższe tematy zostały szczegółowo omówione podczas dyskusji panelowej prowadzonej we wtorek przez Dona Murphy’ego z CNBC na Global Energy Forum Atlantic Council w Dubaju.

„Cyfryzacja jest sercem transformacji energetycznej” – powiedział Leo Simonovich, współprzewodniczący i światowy lider w dziedzinie przemysłowego Internetu i bezpieczeństwa cyfrowego. Siemens EnergiaPowiedział.

„W sektorze energetycznym w ciągu najbliższych dwóch lat zostaną dodane 2 miliardy urządzeń” – powiedział.

„Każde z tych urządzeń może być potencjalnym źródłem podatności, które mogą zostać wykorzystane przez złych aktorów”.

Przeczytaj więcej o czystej energii z CNBC Pro

Simonovich rozszerzył swój pogląd i wyjaśnił możliwe konsekwencje powyższych wydarzeń. „W systemie, który jest coraz bardziej zintegrowany i zdigitalizowany, zasoby cyfrowe obejmują starsze zasoby, które są potrzebne, co może mieć efekty warstwowe” – powiedział.

„Nie mówimy tylko o utracie danych, tak naprawdę mówimy o problemie z bezpieczeństwem, który może ograniczyć kluczowe obszary fazy lub, jak widzieliśmy. Kolonialny atak fajkowy w Stanach ZjednoczonychCzęści tego [the] Sieć gazowa. ”

Cyberbezpieczeństwo, przekonywał Simonovich, „jest okazją do przyspieszenia zmian w energetyce, ponieważ buduje zaufanie, ale także jako ważne źródło ryzyka, któremu pilnie musimy się przyjrzeć”.

Geopolityka

Dzięki bezpieczeństwu cybernetycznemu przejście planety na niskoemisyjny system energetyczny będzie miało również do odegrania rolę w geopolityce, co mocno podkreślił Abdurrahman Khalidi, dyrektor generalny GE Gas Power, EMEA.

READ  Benjamin Netanjahu „W pobliżu adwokata negocjacji” w sprawie o korupcję | Benjamin Netanjahu

„Minęło dziesięciolecia, zanim świat osiągnął konsensus w Paryżu do 2015 r. Globalne ocieplenie ma miejsce i to właśnie tam zaczęły płynąć gazy cieplarniane i zobowiązania” – powiedział Khalidi. „Zajęło nam to dużo dyskusji”.

Odniesienie Khalidi do Paryża Porozumienie paryskieMa on na celu kontrolę globalnego ocieplenia „poniżej 2, najlepiej 1,5 stopnia Celsjusza, w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej” i został przyjęty w grudniu 2015 r.

„Aby dekarbonizacja nastąpiła, jak widzieliśmy na COP26, potrzebne są… współpracujące i wspólne rządy światowe” – powiedział. „Wtedy to po prostu do nas dotarło [is that] Świat jest ostro spolaryzowany, a świat dzieli się na „z” i „przeciw”.

Komentarze Khalidiego pojawiły się w czasie, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę uwypukliła zależność niektórych gospodarek od rosyjskiej ropy i gazu.

Podczas gdy wojna spowodowała napięcia i podziały geopolityczne na Ukrainie, zaowocowała szeregiem inicjatyw określonych przez współpracę i wspólne cele.

Na przykład w zeszłym tygodniu USA i Komisja Europejska Opublikował raport na temat oszczędzania energii W nim zapowiedzieli utworzenie wspólnej grupy roboczej w tej sprawie.

Strony stwierdziły, że Stany Zjednoczone będą w tym roku „próbować ustabilizować” co najmniej 15 miliardów metrów sześciennych emisji skroplonego gazu ziemnego dla UE. Oczekuje się, że w przyszłości wzrośnie, powiedzieli.

Prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska będą „współpracować w celu podjęcia konkretnych kroków w celu zwiększenia dostępności i wykorzystania gazu ziemnego – z biegiem czasu – oraz energii odnawialnej”.

Mądrze inwestować

Ponieważ paliwa kopalne odgrywają ważną rolę we współczesnym życiu, każda zmiana systemu energetycznego i gospodarki skoncentrowanej na technologiach odnawialnych i niskoemisyjnych będzie wymagała dużych sum pieniędzy.

Podczas wtorkowego spotkania Kara Mangon, światowy lider strategii klimatycznej, zadał pytanie, gdzie zainwestować pieniądze. Skarpetki Goldman. Podkreślił między innymi wagę integracji i wiarygodności biznesowej.

READ  Wielka Brytania odbudowuje największy projekt energii pływowej w środku kryzysu na Ukrainie

„Nasze badania szacują, że zajmie to od 100 do 150 bilionów [dollars] W stolicy 3 do 5 bilionów rocznie – astronomiczna suma, do której dzisiaj nie jesteśmy blisko – na realizację celów określonych w Porozumieniu Paryskim – powiedział.

Mangon wyjaśnił, że połowa tego kapitału powinna skupiać się na odnawialnych źródłach energii i technologiach, które są już na poziomie biznesowym.

„Ale druga połowa, co najważniejsze, wychwytywanie dwutlenku węgla, wodór, bezpośrednie wychwytywanie powietrza, zrównoważone paliwo lotnicze, elektropaliwo – technologie nie są jeszcze powszechnie akceptowane, ponieważ nie zostały zaatakowane. Jest to możliwa cena dla wielu firm”.

Liczby bilionów dolarów, do których odnosi się Mangon, można znaleźć w raporcie zatytułowanym „Klimatyczne rynki finansowe a realna gospodarka” Został wydany pod koniec 2020 roku. Goldman Sachs mówi, że dołączył do Grupy Roboczej ds. Finansów Klimatu Global Financial Markets Association, aby pomóc w raportowaniu.

Mangkon wyjaśnił, jak osiągnąć cele w opłacalny komercyjnie sposób.

„Sektor naftowy i gazowy, metalowy i wydobywczy, nieruchomości, rolnictwo – które nie mogą być finansowane – są bardzo ważne dla zmian, naprawdę potrzebują kapitału, potrzebują wsparcia, aby je wdrożyć”.

Powyższa perspektywa jest kontynuacją komentarzy wygłoszonych w poniedziałek przez podsekretarz stanu USA ds. zmian energetycznych Annę Schipzberg.

„Zawsze wychodziliśmy i mówiliśmy [the] Przemysł naftowy i gazowy jest ważny dla tej zmiany” – powiedział Schipitzberg, szef waszyngtońskiego biura The Christian Science Monitor.

„Są graczami w systemie energetycznym, są kluczowymi graczami” – powiedział. „Przepychają opcje, przepychają opcje wodorowe”.

„Szczerze mówiąc, to tylko niektóre ze znaczących inwestycji w czystą energię, w tym odnawialne”.

Schiptzberg argumentował, że cele związane z redukcją metanu i wydajnością nie mogłyby zostać osiągnięte, gdyby ci „kluczowi partnerzy” nie byli zaangażowani.

„Wysyłanie wiadomości powinno być częścią dialogu między koncernami naftowymi i gazowymi, ale chcemy również, aby były one częścią rozmowy o zmianach”.

READ  Chiny sprawdzają dyktafon w kokpicie z rozbitego samolotu

Praca do skończenia

Utrzymanie udanego transferu energii to duże zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan gry. Paliwa kopalne są częścią globalnego miksu energetycznego, a firmy odkrywają i ulepszają pola naftowe i gazowe na całym świecie.

Na początku tego miesiąca Międzynarodowa Agencja Energii ogłosiła, że ​​widziała 2021 r. Emisje dwutlenku węgla związane z energią są najwyższe w historii. IEA ustaliła, że ​​globalne emisje CO2 związane z energią wzrosną o 6%, osiągając 36,3 miliarda ton metrycznych do 2021 r.

W swojej analizie wiodący światowy autorytet energetyczny wskazał, że zużycie węgla jest kluczową siłą napędową w kontekście wzrostu. Węgiel odpowiadał za ponad 40% ogólnego wzrostu światowych emisji CO2 w zeszłym roku, osiągając rekordowe 15,3 miliarda ton metrycznych.

„Emisje CO2 z gazu ziemnego są o 7,5 miliarda ton wyższe niż w 2019 roku”, podała MAE, dodając, że emisje CO2 z ropy naftowej wyniosły 10,7 miliarda ton metrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.