Jak hakerzy i geopolityka mogą udaremnić planowaną zmianę energetyczną

To zdjęcie przedstawia turbinę wiatrową w Holandii.

Mischa Keijser | Źródło obrazu | Obrazy Getty

Dyskusje na temat zmiany energii, jej znaczenia i Czy to się naprawdę dzieje?Stały się ważnymi punktami rozmów w ostatnich latach.

Zmiana – przejście od paliw kopalnych do systemu zdominowanego przez odnawialne źródła energii – musi zobaczyć, jak to się rozwinie.

Zależy to od wielu czynników, od technologii i finansów po współpracę międzynarodową. Co ważne, wszystko jest jednak naznaczone wielką niepewnością i ryzykiem.

Powyższe tematy zostały szczegółowo omówione podczas dyskusji panelowej prowadzonej we wtorek przez Dona Murphy’ego z CNBC na Global Energy Forum Atlantic Council w Dubaju.

„Cyfryzacja jest sercem transformacji energetycznej” – powiedział Leo Simonovich, współprzewodniczący i światowy lider w dziedzinie przemysłowego Internetu i bezpieczeństwa cyfrowego. Siemens EnergiaPowiedział.

„W sektorze energetycznym w ciągu najbliższych dwóch lat zostaną dodane 2 miliardy urządzeń” – powiedział.

„Każde z tych urządzeń może być potencjalnym źródłem podatności, które mogą zostać wykorzystane przez złych aktorów”.

Przeczytaj więcej o czystej energii z CNBC Pro

Simonovich rozszerzył swój pogląd i wyjaśnił możliwe konsekwencje powyższych wydarzeń. „W systemie, który jest coraz bardziej zintegrowany i zdigitalizowany, zasoby cyfrowe obejmują starsze zasoby, które są potrzebne, co może mieć efekty warstwowe” – powiedział.

„Nie mówimy tylko o utracie danych, tak naprawdę mówimy o problemie z bezpieczeństwem, który może ograniczyć kluczowe obszary fazy lub, jak widzieliśmy. Kolonialny atak fajkowy w Stanach ZjednoczonychCzęści tego [the] Sieć gazowa. ”

Cyberbezpieczeństwo, przekonywał Simonovich, „jest okazją do przyspieszenia zmian w energetyce, ponieważ buduje zaufanie, ale także jako ważne źródło ryzyka, któremu pilnie musimy się przyjrzeć”.

Geopolityka

Dzięki bezpieczeństwu cybernetycznemu przejście planety na niskoemisyjny system energetyczny będzie miało również do odegrania rolę w geopolityce, co mocno podkreślił Abdurrahman Khalidi, dyrektor generalny GE Gas Power, EMEA.

READ  Sąd odrzuca ostatnią próbę FTC, by zablokować zakup Blizzarda przez Microsoft przez Activision

„Minęło dziesięciolecia, zanim świat osiągnął konsensus w Paryżu do 2015 r. Globalne ocieplenie ma miejsce i to właśnie tam zaczęły płynąć gazy cieplarniane i zobowiązania” – powiedział Khalidi. „Zajęło nam to dużo dyskusji”.

Odniesienie Khalidi do Paryża Porozumienie paryskieMa on na celu kontrolę globalnego ocieplenia „poniżej 2, najlepiej 1,5 stopnia Celsjusza, w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej” i został przyjęty w grudniu 2015 r.

„Aby dekarbonizacja nastąpiła, jak widzieliśmy na COP26, potrzebne są… współpracujące i wspólne rządy światowe” – powiedział. „Wtedy to po prostu do nas dotarło [is that] Świat jest ostro spolaryzowany, a świat dzieli się na „z” i „przeciw”.

Komentarze Khalidiego pojawiły się w czasie, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę uwypukliła zależność niektórych gospodarek od rosyjskiej ropy i gazu.

Podczas gdy wojna spowodowała napięcia i podziały geopolityczne na Ukrainie, zaowocowała szeregiem inicjatyw określonych przez współpracę i wspólne cele.

Na przykład w zeszłym tygodniu USA i Komisja Europejska Opublikował raport na temat oszczędzania energii W nim zapowiedzieli utworzenie wspólnej grupy roboczej w tej sprawie.

Strony stwierdziły, że Stany Zjednoczone będą w tym roku „próbować ustabilizować” co najmniej 15 miliardów metrów sześciennych emisji skroplonego gazu ziemnego dla UE. Oczekuje się, że w przyszłości wzrośnie, powiedzieli.

Prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska będą „współpracować w celu podjęcia konkretnych kroków w celu zwiększenia dostępności i wykorzystania gazu ziemnego – z biegiem czasu – oraz energii odnawialnej”.

Mądrze inwestować

Ponieważ paliwa kopalne odgrywają ważną rolę we współczesnym życiu, każda zmiana systemu energetycznego i gospodarki skoncentrowanej na technologiach odnawialnych i niskoemisyjnych będzie wymagała dużych sum pieniędzy.

Podczas wtorkowego spotkania Kara Mangon, światowy lider strategii klimatycznej, zadał pytanie, gdzie zainwestować pieniądze. Skarpetki Goldman. Podkreślił między innymi wagę integracji i wiarygodności biznesowej.

READ  Arizona usunie ścianę kontenerową od granicy z Meksykiem

„Nasze badania szacują, że zajmie to od 100 do 150 bilionów [dollars] W stolicy 3 do 5 bilionów rocznie – astronomiczna suma, do której dzisiaj nie jesteśmy blisko – na realizację celów określonych w Porozumieniu Paryskim – powiedział.

Mangon wyjaśnił, że połowa tego kapitału powinna skupiać się na odnawialnych źródłach energii i technologiach, które są już na poziomie biznesowym.

„Ale druga połowa, co najważniejsze, wychwytywanie dwutlenku węgla, wodór, bezpośrednie wychwytywanie powietrza, zrównoważone paliwo lotnicze, elektropaliwo – technologie nie są jeszcze powszechnie akceptowane, ponieważ nie zostały zaatakowane. Jest to możliwa cena dla wielu firm”.

Liczby bilionów dolarów, do których odnosi się Mangon, można znaleźć w raporcie zatytułowanym „Klimatyczne rynki finansowe a realna gospodarka” Został wydany pod koniec 2020 roku. Goldman Sachs mówi, że dołączył do Grupy Roboczej ds. Finansów Klimatu Global Financial Markets Association, aby pomóc w raportowaniu.

Mangkon wyjaśnił, jak osiągnąć cele w opłacalny komercyjnie sposób.

„Sektor naftowy i gazowy, metalowy i wydobywczy, nieruchomości, rolnictwo – które nie mogą być finansowane – są bardzo ważne dla zmian, naprawdę potrzebują kapitału, potrzebują wsparcia, aby je wdrożyć”.

Powyższa perspektywa jest kontynuacją komentarzy wygłoszonych w poniedziałek przez podsekretarz stanu USA ds. zmian energetycznych Annę Schipzberg.

„Zawsze wychodziliśmy i mówiliśmy [the] Przemysł naftowy i gazowy jest ważny dla tej zmiany” – powiedział Schipitzberg, szef waszyngtońskiego biura The Christian Science Monitor.

„Są graczami w systemie energetycznym, są kluczowymi graczami” – powiedział. „Przepychają opcje, przepychają opcje wodorowe”.

„Szczerze mówiąc, to tylko niektóre ze znaczących inwestycji w czystą energię, w tym odnawialne”.

Schiptzberg argumentował, że cele związane z redukcją metanu i wydajnością nie mogłyby zostać osiągnięte, gdyby ci „kluczowi partnerzy” nie byli zaangażowani.

„Wysyłanie wiadomości powinno być częścią dialogu między koncernami naftowymi i gazowymi, ale chcemy również, aby były one częścią rozmowy o zmianach”.

READ  Microsoft zaczyna zmieniać kontrolki chatbota AI Binga

Praca do skończenia

Utrzymanie udanego transferu energii to duże zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan gry. Paliwa kopalne są częścią globalnego miksu energetycznego, a firmy odkrywają i ulepszają pola naftowe i gazowe na całym świecie.

Na początku tego miesiąca Międzynarodowa Agencja Energii ogłosiła, że ​​widziała 2021 r. Emisje dwutlenku węgla związane z energią są najwyższe w historii. IEA ustaliła, że ​​globalne emisje CO2 związane z energią wzrosną o 6%, osiągając 36,3 miliarda ton metrycznych do 2021 r.

W swojej analizie wiodący światowy autorytet energetyczny wskazał, że zużycie węgla jest kluczową siłą napędową w kontekście wzrostu. Węgiel odpowiadał za ponad 40% ogólnego wzrostu światowych emisji CO2 w zeszłym roku, osiągając rekordowe 15,3 miliarda ton metrycznych.

„Emisje CO2 z gazu ziemnego są o 7,5 miliarda ton wyższe niż w 2019 roku”, podała MAE, dodając, że emisje CO2 z ropy naftowej wyniosły 10,7 miliarda ton metrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *