Zełenski ostrzega Europę, aby nie opuszczała wojennej „rutyny”, wzywa przywódców do wybrania miasta, które pomoże w odbudowie

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał przywódców europejskich, by na to nie pozwalali Zabójcza wojna Rosji Stało się to „rutynową” sprawą i zażądał dodatkowej pomocy bezpieczeństwa dla Kijowa.

„Są przyzwyczajeni do wiadomości o nowym bombardowaniu naszych pokojowych miast. O nowych uderzeniach rakietowych. Są przyzwyczajeni do zaktualizowanych list zmarłych” – powiedział Zełenski w przemówieniu do holenderskiego parlamentu.

„Dla wielu… wojna na Ukrainie stała się rutyną” – dodał.

Ukraina mówi, że wkrótce potrzebuje więcej broni, uważa, że ​​zapłaci „bardzo wysoką cenę” jako obrońca demokracji

Ukraiński żołnierz strzeże posterunku w Mariupolu na Ukrainie, sobota, 12 marca 2022 r.
(AP Photo/Mścisław Czernow)

Zełenskij opublikował w czwartek serię wirtualnych adresów dla Holandii, Belgii i Australii w apelu o dalszą pomoc.

Dziękując każdemu krajowi za pomoc, jakiej już udzielili, ukraiński przywódca zganił część niedawnego importu Belgii z Moskwy.

„Są ludzie, którzy uważają rosyjskie diamenty, czasami sprzedawane w Antwerpii, za ważniejsze dla nich” – powiedział w przemówieniu w belgijskim parlamencie. „Ludzie, którzy przyjmują rosyjskie statki w swoich portach, dla których dochód z tych statków jest ważniejszy niż nasza walka”.

„Myślę, że pokój jest o wiele ważniejszy niż diamenty” – dodał Zełenski.

Szacuje się, że 86% światowych diamentów jest sprzedawanych w Antwerpii – przemyśle, który do tej pory uniknął międzynarodowych sankcji.

Po raz kolejny Zełenski ostrzegł europejskich przywódców, że agresja Moskwy na Ukrainie nie zatrzyma się, jeśli nie powstrzyma się prezydenta Rosji Władimira Putina.

Ostrzegł, że „II wojna światowa zaczęła się również od zniszczenia poszczególnych narodów. Następnie doprowadziła do tragedii Rotterdamu, straszliwego bombardowania Londynu i masakry, która ogarnęła całą Europę”. Ukraina to dopiero początek, jeśli Rosja się nie zatrzyma.

Zełenski powiedział, że humanitarne zbrodnie Rosji leżą poza ostrzałem bombardowań, których Ukraińcy cierpieli w ciągu ostatnich pięciu tygodni i twierdził, że Ukraińcy są teraz przymusowo deportowani do Rosji.

Ukraiński prezydent twierdził, że tysiące ukraińskich dzieci i dziesiątki tysięcy dorosłych zostało przymusowo deportowanych przez granicę rosyjską z południowego miasta Mariupol, dodając, że nie ma żadnych informacji na temat ich obecnego miejsca pobytu ani stanu.

Rosja atakuje Ukrainę: aktualizacje na żywo

Zełenski powiedział, że jest wdzięczny za wsparcie udzielone przez Stany Zjednoczone, NATO i sojuszników spoza NATO w przeciwdziałaniu rosyjskiej inwazji, ale powiedział, że potrzebuje więcej, aby dalej odpierać postęp Kremla, w tym więcej systemów obrony przeciwpancernej.

„Pilnie potrzebujemy broni, która uczyni nasze niebo bezpiecznym, i możemy jej użyć do odblokowania naszych miast, w których Rosja sztucznie tworzy głód” – powiedział urzędnikom rządowym w Holandii.

Zełenski wystosował podobną apelację na początku tego tygodnia do prezydenta Bidena, który zgodził się wysłać w środę kolejne 500 milionów dolarów pomocy – podnosząc całkowitą kwotę amerykańskiego bezpieczeństwa i pomocy humanitarnej dla Kijowa do 2,5 miliarda dolarów.

Ale komik, który stał się globalną ikoną, wywarł nacisk na główne kraje, aby zrobiły więcej, nakładając kolejną rundę sankcji na Kreml, gdy Moskwa zaczęła ponownie widzieć wzrost wartości rubla.

Ukraińscy żołnierze i strażacy przeprowadzają inspekcję zniszczonego budynku po zamachu bombowym w Kijowie na Ukrainie, poniedziałek, 14 marca 2022 r.

Ukraińscy żołnierze i strażacy przeprowadzają inspekcję zniszczonego budynku po zamachu bombowym w Kijowie na Ukrainie, poniedziałek, 14 marca 2022 r.
(Zdjęcie AP/Wadim Ghirda)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Zełenski powiedział, że teraz patrzy w przyszłość, kiedy „Ukraina powróci do spokojnego życia” i wezwał Australię i Holandię do wzięcia aktywnej roli w odbudowie zniszczonych miast i miasteczek.

„Zapraszamy wiodące kraje świata, wiodące firmy i najlepszych specjalistów do przyłączenia się do projektu odbudowy Ukrainy. Pamiętaj, aby pielęgnować wybrany przez siebie region, miasto lub przemysł w naszym kraju, który wymaga renowacji” – powiedział parlamentowi australijskiemu.

READ  Prezydent Meksyku powiedział, że jego kraj zerwał stosunki dyplomatyczne z Ekwadorem po nalocie na ambasadę

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *