Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje wzrosły w piątek rano po niestabilnej sesji giełdowej, ponieważ handlowcy rozważyli ostatnie komentarze przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat inflacji.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 138 punktów, czyli 0,43%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,52 i 0,79%.

Akcje DocuSign W handlu rozszerzonym wzrósł o ponad 17% po tym, jak firma zajmująca się umowami elektronicznymi odnotowała zysk. Firma opublikowała również prognozę przychodów na trzeci kwartał, która była powyżej oczekiwań.

Indeks Dow Jones Industrial Average podskoczył o 193 punkty, czyli 0,61%, podczas zwykłej sesji w czwartek, zamykając się wyżej po naprzemiennych zyskach i stratach w ciągu dnia. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,66%, a Nasdaq Composite o 0,60%.

Te zyski stawiają wszystkie 3 główne średnie na kursie na straty przez 3 kolejne tygodnie. W czwartek Dow wzrósł o 1,45%. Tymczasem S&P 500 zyskał 2,09%, a Nasdaq Composite o 1,99%.

Jednak akcje pozostają pod presją, ponieważ oczekiwania na podwyżkę stóp o 0,75 punktu procentowego w tym miesiącu wzrosły na Wall Street, po tym, jak szef Rezerwy Federalnej po raz kolejny powiedział, że jest „silnie zaangażowany” w obniżanie inflacji.

„Myślę, że ludzie rażąco nie doceniają tego, co Fed zamierza zrobić, aby walczyć z inflacją”, powiedział w czwartek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime” Richard Bernstein, dyrektor generalny Richard Bernstein Consulting.

„To niewiarygodnie ironiczne, że inwestorzy myślą nawet o zwrocie Fed, gdy realna stopa funduszy federalnych pozostaje na tym samym ujemnym poziomie, co w przeszłości. Więc Fed nie walczył jeszcze agresywnie z inflacją. Nie mamy pozytywnego realnego stopa pieniężna. Trudno powiedzieć, że w najbliższym czasie powinniśmy stać się bardzo upartymi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *