Kontrakty terminowe na akcje rosną, gdy Wall Street czeka na kluczowy raport o inflacji

Ameriprise mówi, że działania Fed w tym miesiącu mogą być „nieograniczone” dla cen aktywów

Według głównego stratega rynkowego Ameriprise Anthony’ego Saglimpina, zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej we wrześniu, kiedy bank centralny ma podnieść stopy procentowe, prawdopodobnie już wyceniono na rynku.

„Z naszego punktu widzenia działania banku centralnego w tym miesiącu mogą być nieodpowiednie dla cen aktywów” – napisał w poniedziałkowej notatce. „Jednak nadchodzące dane gospodarcze w nadchodzących tygodniach i miesiącach oraz ich wpływ na działania polityczne w przyszłym roku mogą odgrywać ważniejszą rolę w kształtowaniu kierunku akcji w średnim okresie.. „

Rynki oczekują teraz, że Fed podniesie stopy procentowe o 0,75 punktu procentowego, co oznacza, że ​​aktywa mogą nie ulec dużym zmianom, jeśli taka będzie decyzja banku centralnego. Wtorkowy raport CPI zgodny z oczekiwaniami również może nie ruszyć igłą.”

„O ile dane o inflacji z zeszłego miesiąca nie zmienią się znacznie bardziej niż oczekiwano, w tym środowa aktualizacja PPI z sierpnia, uważamy, że podwyżka Fed o 75 punktów bazowych jest w zasadzie ubezpieczona w tym momencie” – powiedział.

– Carmen Renick

Wells Fargo mówi, że ożywienie ulgi prawdopodobnie odbije na rynku bessy

Według Wellsa Fargo niedawny wzrost cen akcji będzie prawdopodobnie kolejnym odbiciem na rynku bessy, a inwestorzy powinni przygotować się na większą zmienność w przyszłości.

„Rok realizacji, defensywne wyniki, wysokie wypłaty dla akcjonariuszy i wysokiej jakości akcje o niskiej wartości przypominają inwestorom o cechach charakterystycznych dla bessy” – napisał w poniedziałkowej notatce Zhao Ma, globalny strateg portfelowy i inwestycyjny.

Dodali, że takie ożywienie ma miejsce niemal na każdym rynku bessy, a wiele z nich szybko się cofa, pozostawiając inwestorów z żalem.

„Chociaż dno bessy jest trudne do przewidzenia, w przeszłości dna rynkowe były zwykle uwarunkowane nadmiernie pesymistycznymi nastrojami rynkowymi i oznaką ewentualnej poprawy w podstawowych kwestiach gospodarczych lub rynkowych” – powiedział Ma. „Uważamy, że jeszcze nas tam nie ma pod żadnym względem”.

READ  Umiera Anshu Jin, dyrektor generalny Cantor i były współdyrektor generalny Deutsche Bank

W międzyczasie Ma zaleca inwestorom poszukiwanie defensywnych akcji o niskiej zmienności, wysokich zyskach i zwrotach z wykupu akcji. Twierdzi również, że inwestorzy powinni szukać marek wysokiej jakości z rentownością, wiodącym udziałem w rynku i rozsądnymi cenami rynkowymi.

– Carmen Renick

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły przed wtorkowym raportem CPI

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje wzrosły w poniedziałek wieczorem, ponieważ Wall Street wyczekiwał na sierpniowy raport CPI, który ma zostać opublikowany we wtorek rano. Raport da inwestorom aktualne informacje na temat stanu inflacji w USA i jest jednym z ostatnich danych, jakie Rezerwa Federalna zobaczy przed wrześniowym posiedzeniem.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 55 punktów, czyli 0,17%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,18% i 0,21%.

– Carmen Renick

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *